piątek, 19 października 2018 r.  Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
Wiadomości z tagiem Młodzi  RSS
Młodzi Polacy otwierają własne firmy, a Czesi wolą etat. Dlaczego?

Dodano: 12.10.2018 11:05 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Minęły już czasy stosunkowo wysokiego bezrobocia w naszym kraju, kiedy trudno było, szczególnie ludziom młodym znaleźć jakąkolwiek pracę, niekoniecznie zgodną z posiadanymi kwalifikacjami. Wielu młodych Polaków decydowało się wtedy albo na emigrację do bogatszych krajów zachodnich, albo też było poniekąd zmuszonych do podejmowania działalności gospodarczej na własny rachunek i ryzyko – pisze prof. Adam Gwiazda.

Źródło: forsal.pl

Wkrótce samochód będzie nie oznaką prestiżu, a obciążeniem

Dodano: 25.09.2018 5:59 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Na przestrzeni kilku lat, może dekady, posiadanie samochodu będzie coraz bardziej passe, stanie się obciążające. Będzie coraz więcej możliwości aby się szybciej, taniej, bardziej komfortowo i wygodnie przemieszczać. Widać to po zachowaniach młodych ludzi. Młodzi ludzie, kiedy chcą gdzieś pojechać, korzystają z ubera lub z carsharingu - mówi WNP.PL Kazimierz Rajczyk, dyrektor zarządzający sektorem energetycznym w ING Banku Śląskim.

Źródło: biznes.interia.pl

Młodzi, kreatywni i skazani na siebie. Jacy są nastoletni twórcy w polskim internecie?

Dodano: 21.09.2018 12:30 | 9 odsłon | 0 komentarzy

- Młodzi twórcy w internecie wbrew pozorom nie spotykają się tylko ze sławą, ale muszą sobie radzić z dużymi przeciwnościami w czasie rozwoju swojej twórczości. Często mówią: szkoda, że nie było przy nas dorosłej osoby, która by nam pomogła w tym, żebyśmy nie musieli się uczyć wyłącznie na własnych błędach - mówi Interii Anna Borkowska, kierownik Zespołu Edukacji i Szkoleń w Akademii NASK, która dodaje, że to rola nie tylko dla rodziców, ale też szkoły i nauczycieli, by na potrzeby młodych twórców w sieci odpowiedzieć.

Źródło: biznes.interia.pl

Rynek pracy w Polsce. Od września zatrudnienie będą mogli podejmować już 15-latkowie

Dodano: 21.09.2018 5:07 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Młodzi pracownicy mogą być bardziej narażeni na problemy z pracodawcami. Dlatego przed podjęciem pierwszej pracy muszą poznać prawa i obowiązki, które będą ich dotyczyć. Od września tego roku zostanie obniżona granica wieku i pracę będą mogły podjąć osoby, które ukończyły 15. rok życia.

Tagi: Rynku, Młodzi
Źródło: https:

reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone