wtorek, 24 kwietnia 2018 r.  Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego
Wiadomości z tagiem Lotnicze  RSS
Dogadali się i dają pracę 15 tys. osób. Pomoc rządu? Znikoma

Dodano: 20.04.2018 20:00 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Śląski Klaster Lotniczy (ŚKL) to obecnie jeden z silniejszych klastrów w Polsce. Jego początki to piętnaście firm, które dostrzegłszy możliwość wzajemnej współpracy, zdecydowały się na powołanie klastra. Dziś składa się nań niemal 60 podmiotów zatrudniających ponad 15 tys. pracowników. Przykład ŚKL potwierdza tezę, że klastrowość może być odpowiedzią nowoczesnej gospodarki na wyzwania rzucane przez rynek.

Tagi: Lotnicze, Jens
Źródło: www.wnp.pl

Powstanie analiza finansowa lotniska w Modlinie

Dodano: 19.04.2018 17:07 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Zgromadzenie wspólników spółki zarządzającej lotniskiem w Modlinie podjęło decyzję, że powstanie analiza finansowa, która pokaże możliwości rozbudowy portu. Informację w tej sprawie przekazał szef spółki Porty Lotnicze Mariusz Szpikowski

Źródło: inwestycje.pl

W Modlinie pieklą się o Radom. Port stawia ultimatum PPL

Dodano: 11.04.2018 18:23 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Podczas walnego zgromadzenia wspólników spółki Port Lotniczy Warszawa-Modlin (PLWM), które zwołano na 18 kwietnia, zarząd spółki oczekuje jasnego opowiedzenia się Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze (PPL), czy nadal chce być udziałowcem mniejszościowym w spółce, czy swoje udziały wystawi do sprzedaży.

Źródło: logistyka.wnp.pl

Radom będzie lotniskiem komplementarnym dla Warszawy

Dodano: 05.04.2018 11:07 | 28 odsłon | 0 komentarzy


Radom będzie lotniskiem komplementarnym dla Warszawy. Poinformował o tym prezes przedsiębiorstwa Porty Lotnicze Mariusz Szpikowski. Port w przyszłości przejmie część ruchu pasażerskiego ze stolicy, a później z Centralnego Portu Komunikacyjnego...

Źródło: inwestycje.pl

Mariusz Szpikowski: przyszłością lotniska Chopina i CPK jest ruch tranzytowy

Dodano: 05.04.2018 10:20 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Przepustowość lotniska Chopina jest praktycznie wyczerpana. Skupiając się na umacnianiu na nim ruchu tranzytowego, musimy część lotów przekierować na lotnisko komplementarne na Mazowszu. Po analizach, wybraliśmy na taki port Radom - mówi Mariusz Szpikowski, prezes Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze (PPL), dyrektor Lotniska Chopina w Warszawie.

Źródło: logistyka.wnp.pl

M. Szpikowski: port Radom to tańsza i szybsza do uruchomienia inwestycja niż Modlin

Dodano: 04.04.2018 16:55 | 23 odsłon | 0 komentarzy

Z powodu wyczerpywania się przepustowości portu Lotniczego Chopina zarządzające nim Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze (PPL) zleciło analizę lokalizacji portu komplementarnego. Do niego przeniesione zostaną z Warszawy – do czasu oddania do użytku centralnego portu komunikacyjnego (CPK) – loty większości przewozów czarterowych i niskokosztowych. Zarząd PPL przyjął rekomendowaną przez firmę konsultingową Arup Poland lokalizację, lotnisko w Radomiu i skierował w tej sprawie wniosek do zatwierdzenia przez Ministerstwo Infrastruktury. W optymistycznej wersji pierwsze samoloty z Radomia zaczną latać w sezonie zimowym 2019/20.

Lotnisko w Radomiu rekomendowane jako komplementarne dla Lotniska Chopina

Dodano: 04.04.2018 13:47 | 8 odsłon | 0 komentarzy

- Z analizy niezależnego doradcy, firmy Arup wynika, że lotnisko w Radomiu spełnia kryteria lotniska komplementarnego dla Lotniska Chopina; "z tych faktów oczywiste jest, że wyborem jest Radom" - powiedział w środę prezes Przedsiębiorstwa Państwowego Porty Lotnicze Mariusz Szpikowski.

Źródło: biznes.interia.pl

reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone