piątek, 18 stycznia 2019 r.  Imieniny: Beatrycze, Małgorzaty, Piotra
Wiadomości z tagiem Likwidacji  RSS
Likwidacja użytkowania wieczystego nie skomplikuje sprzedaży nieruchomości. Poświadczenie uwłaszczenia można uzyskać w ciągu 30 dni

Dodano: 16.01.2019 5:52 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Z początkiem stycznia ok. 2,5 mln właścicieli domów jednorodzinnych i mieszkań, którzy byli użytkownikami wieczystymi, z mocy prawa uwłaszczyło się na gruncie, na którym znajduje się ich nieruchomość. Maksymalnie w ciągu roku powinni otrzymać z urzędu odpowiednie zaświadczenie o przekształceniu i wpisie do księgi wieczystej. Jeżeli ktoś planuje sprzedać nieruchomość, może wystąpić o taki dokument wcześniej i otrzymać go w ciągu 30 dni. Dlatego nowelizacja nie powinna w żaden sposób spowolnić procesu sprzedaży nieruchomości.

Źródło: biznes.interia.pl

Allianz: Likwidacja szkody w samochodzie nie musi być problematyczna

Dodano: 15.01.2019 11:05 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Jak wynika z danych policji tylko od stycznia do końca sierpnia br. w całej Polsce miało miejsce 272 892 kolizji drogowych. Przyczyny tych zdarzeń są różne: niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Szczególnie w dużych miastach do „stłuczek” dochodzi często a problemy z nich wynikające bywają uciążliwe.

Źródło: prnews.pl

Likwidacja użytkowania wieczystego: Skorzystanie z bonifikaty to bardzo opłacalna inwestycja

Dodano: 29.12.2018 6:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

1 stycznia 2019 r. 2,5 mln Polaków stanie się właścicielami gruntów, które dotąd były w użytkowaniu wieczystym. Skorzystanie z bonifikaty przy jednorazowej zapłacie to bardzo opłacalna inwestycja.

Źródło: biznes.interia.pl

reklama

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone