poniedziałek, 10 grudnia 2018 r.  Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
Wiadomości z tagiem Kwestia  RSS
Podatkowe Espresso 42/2018

Dodano: 06.12.2018 0:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] TSUE -Podatnik nie może skorzystać z prawa do odliczenia VAT jedynie na podstawie oszacowania wynikającego z opinii biegłego; [Express podatkowy] Opodatkowanie podatkiem u źródła usług wykonywanych przez zagranicznych kontrahentów na rzecz zakładów polskiego banku; Kwestia różnic kursowych z tytułu dokonanych transferów sald w walutach obcych w systemie cash pooling; Opinia Rzecznika Generalnego - Uprawnienie państwa przyjmującego do cofnięcia zwolnienia przyznanego w innym państwie członkowskim; [Legislacja] Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych w Dzienniku Ustaw; [PwC w mediach] Część odsetek nie powiększy wartości początkowej środka trwałego.

Kwestia rozliczenia przez korzystającego w kosztach podatkowych składek z tytułu ubezpieczenia samochodów osobowych, użytkowanych na podstawie umów leasingu

Dodano: 23.11.2018 0:00 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gdańsku wydał wyrok, w którym wskazał, że korzystający powinien cenę płaconą na rzecz finansującego tytułem „transakcji ubezpieczeniowej", a więc w rzeczywistości tytułem zwrotu kosztów składek na ubezpieczenia przedmiotów leasingu, w pełnej w wysokości zakwalifikować do kosztów uzyskania przychodu.

Włoskie danie

Dodano: 22.11.2018 11:09 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Kwestia jest niejednoznaczna i ktoś tu... czy kłamie? Czy może tylko manipuluje albo wręcz wypuszcza balony próbne? Najpierw media włoskie - niektóre, mianowicie "La Stampa" - donoszą, iż panowie Salvini (wicepremier) i di Maio...

Tagi: Kwestia
Źródło: inwestycje.pl

Odliczanie VAT z faktur za media (np. gaz, wodę, energię elektryczną)

Dodano: 14.11.2018 9:15 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Przedsiębiorcy, którzy są podatnikami VAT miewają wątpliwości odnośnie zasad odliczania VAT w przypadku nabywanych mediów (jak gaz, woda, energia elektryczna). Wątpliwości te dotyczą m.in. kwestii stosowanych przez dostawców mediów tzw. prognoz, które często różnią się od faktycznego zużycia, opóźnionego wystawienia faktury przez dostawcę. Kwestie te wyjaśnił (z upoważnienia Ministra Finansów) Filip Świtała, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów w odpowiedzi (z 24 października 2018 r.) na interpelację poselską.

Źródło: https:

UE bez porozumienia ws. opodatkowania usług cyfrowych

Dodano: 13.11.2018 13:55 | 25 odsłon | 0 komentarzy

Kraje członkowskie Unii Europejskiej wciąż nie osiągnęły porozumienia dotyczącego koncepcji opodatkowania sektora cyfrowego. Kwestie związane z pracami nad opodatkowaniem tego sektora i tymczasowym rozwiązaniem w postaci podatku od usług cyfrowych były przedmiotem ubiegłotygodniowych rozmów ministrów finansów poszczególnych państw UE.

Źródło: www.podatki.biz

Faktoring dla firm - czy warto skorzystać?

Dodano: 13.11.2018 5:09 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Kwestia braku płynności finansowej, będąca następstwem tego, iż dany kontrahent nie uiścił należności za daną fakturę, to chleb powszedni wielu przedsiębiorców. W takiej sytuacji istnieje duża szansa na to, że dana firma wypadnie z rynku.

Źródło: inwestycje.pl

reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone