piątek, 03 kwietnia 2020 r.  Imieniny: Pankracego, Renaty, Ryszarda
Wiadomości z tagiem Krajowe  RSS
Parlament przyjął zmiany w podatkach: Będzie usługa Twój e-PIT i danina solidarnościowa

Dodano: 03.04.2020 5:10 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Krajowa Administracja Skarbowa wypełni zeznania za 2018 r. niektórych podatników PIT. Senat bez poprawek przyjął nowelizację ustawy o PIT, która wprowadzi nową usługę fiskusa „Twój e-PIT”.

KIDP przygotowała przewodnik po tarczy antykryzysowej dla doradców podatkowych

Dodano: 02.04.2020 12:55 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Krajowa Izba Doradców Podatkowych (KIDP) przygotowała przewodnik po przepisach tarczy antykryzysowej. Instrukcja ma pomóc doradcom podatkowym w zastosowaniu w praktyce przepisów pomocowych uchwalonych we wtorek 31 marca.

Źródło: https:

Doradcy podatkowi ostrzegają przed błędami w specustawie antykryzysowej

Dodano: 27.03.2020 12:58 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Krajowa Izba Doradców Podatkowych wskazuje na nieścisłości w projekcie nowelizacji specustawy antykryzysowej, które mogą doprowadzić do tego, że część przedsiębiorców nie otrzyma zadeklarowanej im pomocy od rządu. Chodzi m.in. o warunki, które trzeba spełnić, żeby zostać zwolnionym z ZUS na 3 miesiące. Samorząd doradców podatkowych postuluje też o rozszerzenie tej ulgi także na małe i średnie przedsiębiorstwa.

Działania Krajowej Administracji Skarbowej w czasie epidemii koronawirusa

Dodano: 25.03.2020 12:06 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Podczas epidemii koronawirusa Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zachowuje ciągłość pracy, aby zapewnić obsługę podatników, przedsiębiorców i podróżnych. Na granicach prowadzi kontrolę towarów oraz wspiera inne służby w kontroli przemieszczania i stanu zdrowia podróżnych. Klienci urzędów skarbowych mogą na bieżąco załatwiać sprawy telefonicznie, e-mailem lub przez skrzynkę ePUAP.

Krajowa Administracja Skarbowa z innowacyjnym narzędziem IT do walki z przemytem

Dodano: 25.03.2020 8:38 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) zyskała innowacyjny system identyfikacji towarów na podstawie zdjęć RTG. Automatyczna identyfikacja przedmiotów i maszynowe uczenie z wykorzystaniem sieci neuronowych zwiększą skuteczność kontroli granicznych mają usprawnić pracę KAS. Nowe narzędzie IT to efekt realizacji zwycięskiego rozwiązania w konkursie MinFinTech, ogłoszonego w ramach programu GovTech Polska.

Krajowa Administracja Skarbowa przekazuje spirytus z przestępstw dla szpitali i straży pożarnej

Dodano: 20.03.2020 11:00 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Pochodzący z przestępstwa spirytus, który był przeznaczony do zniszczenia, zostanie wykorzystany do przygotowania preparatów dezynfekujących; trafił do olsztyńskich szpitali i straży pożarnej - poinformowała rzeczniczka prasowa Krajowej Administracji Skarbowej Anita Wielanek.

Księgowi i doradcy podatkowi potrzebują więcej czasu na rozliczanie podatków

Dodano: 16.03.2020 17:06 | 18 odsłon | 0 komentarzy

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce oraz Krajowa Rada Doradców Podatkowych zaapelowali do premiera o odroczenie obowiązków podatkowych lub odstąpienie od wymierzania kar za ich niedochowanie. Ma to związek z pojawieniem się w Polsce koronawirusa i działaniami przeciwdziałającymi jego rozprzestrzenianiu.

Ograniczenia w ruchu granicznym w Polsce od 15 marca

Dodano: 16.03.2020 8:30 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Od 15 do 24 marca 2020 r. przywrócona zostaje tymczasowo kontrola graniczna osób przekraczających granicę państwową Polski będącą granicą wewnętrzną UE. Przywrócenie kontroli dotyczy jedynie osób. Nie ogranicza obrotu towarowego w ramach unii celnej. Ponadto Od 15 marca 2020 r. na mocy Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji zawieszony lub ograniczony jest ruch graniczny na części przejść z Rosją, Białorusią i Ukrainą. Krajowa Administracja Skarbowa prosi przewoźników transportowych, aby w celu przekroczenia granic z tymi państwami, kierowali się na przejścia graniczne na których jest dozwolony towarowy ruch graniczny.

Podatki 2020: Księgowi i doradcy podatkowi apelują o przedłużenie terminów

Dodano: 13.03.2020 15:13 | 21 odsłon | 0 komentarzy

Stowarzyszenie Księgowych w Polsce zaapelowało do rządu i resortu finansów o odroczenie terminów składania m.in. wszelkich deklaracji i zeznań podatkowych oraz innych obowiązkowych informacji. Apel ma związek z zagrożeniami związanymi z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Podobne stanowisko zajęła też Krajowa Rada Doradców Podatkowych.

Urzędy skarbowe zamknięte do 27 marca 2020 r.

Dodano: 13.03.2020 12:38 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Ze względu na rozprzestrzenianie się koronowirusa, od piątku 13 marca do 27 marca 2020 r. urzędy skarbowe będą zamknięte - poinformowało Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa. Kontakt z administracją skarbową będzie w tym czasie możliwy wyłącznie przez telefon bądź internet.

Starsze wiadomości »
reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2020 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone