niedziela, 05 lipca 2020 r.  Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
Wiadomości z tagiem Koronawirus  RSS
Odpowiedzialność karna księgowych

Dodano: 29.06.2020 13:49 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Wykonywanie zawodu księgowego nie jest samo w sobie sprawą łatwą, gdy weźmie się pod uwagę chociażby zmienność prawa podatkowego czy gospodarczego w ostatnich miesiącach. Koronawirus wymusił bardzo wiele nagłych i niespodziewanych zmian, z którymi muszą mierzyć się księgowi. Niestety to nie wszystko. Księgowi podlegają bowiem pod wiele przepisów prawa, które nakładają na nich sankcje za nieprawidłowości, także niezawinione, w zakresie rachunkowości.

Źródło: https:

Koronawirus a rynek pracy - czy to dobry czas na uzupełnienie niedoborów kadrowych?

Dodano: 23.06.2020 13:43 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Spadek liczby rekrutacji połączony z redukcjami zatrudnienia powodują, że na rynku pracy pojawia się coraz więcej wykwalifikowanych specjalistów. Firmy, które jeszcze przed pandemią borykały się z niedoborami kadrowymi, dziś mogą zdobywać np. inżynierów o największych kompetencjach. Jak prognozują eksperci, ta sytuacja może potrwać jeszcze do końca bieżącego roku. Później walka o pracownika rozpocznie się na nowo.

Źródło: https:

Podatki 2020: Jak branża księgowo-podatkowa radzi sobie z kryzysem?

Dodano: 10.06.2020 16:01 | 25 odsłon | 0 komentarzy

W związku z pandemią koronawirusa przeszło 60 proc. firm księgowo-podatkowych przeszło na pracę w formule zdalnej - wynika z nowego raportu pn. "Koronawirus a branża księgowo-podatkowa", który opublikowało Wolters Kluwer Polska. Sytuacja firm z branży jest mocno powiązana z kondycją ich klientów. Zdecydowana większość (98 proc.) badanych przedsiębiorstw nie przewiduje jednak w najbliższym czasie zawieszenia swojej działalności czy upadłości.

Źródło: www.podatki.biz

Koronawirus generuje dodatkowe koszty dla firm

Dodano: 09.06.2020 17:06 | 28 odsłon | 0 komentarzy

W niektórych przypadkach wydatki związane z dostosowaniem się do działalności w czasie pandemii stanowią nawet ponad 5 proc. budżetu kosztowego firm - wynika badania przeprowadzonego w ramach projektu "Bezpieczny powrót do pracy w nowej normalności". Jednocześnie przeszło 85 proc. badanych przedsiębiorstw ocenia swoje przygotowanie do zapewnienia bezpiecznych warunków pracy jako dobre albo bardzo dobre.

Źródło: www.podatki.biz

Koronawirus - Szczegóły Tarczy Antykryzysowej

Dodano: 23.03.2020 0:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Projekt pakietu działań antykryzysowych tzw. tarczy antykryzysowej we wtorek trafi pod obrady rządu, a w czwartek zajmie się nim Sejm. Zgodnie z zapowiedziami obejmuje on szereg mechanizmów o charakterze bezpośredniego wsparcia oraz wiele odroczeń lub zawieszeń części obowiązków dla przedsiębiorców.

Źródło: https:

reklama

Copyright © 2008-2020 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone