czwartek, 29 października 2020 r.  Imieniny: Angeli, Przemysława, Zenobii
Wiadomości z tagiem Kontroli  RSS
System Tax Free (zwrot VAT podróżnym) działa wadliwie

Dodano: 23.10.2020 11:20 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Najwyższa Izba Kontroli w komunikacie z 23 października 2020 r. informuje o nieprawidłowym funkcjonowaniu na wschodniej granicy Polski systemu Tax Free, zwrotu podatku od towarów i usług. Główną przyczyną jest brak jednolitych metod skoordynowanego eliminowania nadużyć.

Kontrole podatkowe w nadchodzących miesiącach

Dodano: 16.10.2020 10:07 | 5 odsłon | 0 komentarzy

W najbliższym czasie należy spodziewać się wzmożonej aktywności ze strony organów skarbowych - kontrolujących będą interesować nie tylko przeszłe rozliczenia podatkowe, ale również prawidłowe wydatkowanie wsparcia finansowego przyznanego w ramach kolejnych Tarcz Antykryzysowych. Kierunek, w którym zmierza fiskus wskazują również planowane zmiany legislacyjne, wymierzone w zwalczanie transakcji i operacji służących sztucznej optymalizacji podatkowej. Z tego względu coraz więcej przedsiębiorców decyduje się zapewnić sobie profesjonalną asystę w relacjach z organami podatkowymi.

Tagi: Kontroli
Źródło: https:

Kontrola ZUS wniosków o świadczenia postojowe i zwolnienie z opłacenia składek

Dodano: 14.10.2020 5:11 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Gazeta Podatkowa nr 74 (1740) z dnia 14.09.2020 r., autor: Dorota Wyderska
W związku z wprowadzonym w Polsce stanem epidemii wielu przedsiębiorców było zmuszonych wstrzymać prowadzoną działalność bądź znacznie ograniczyć jej zakres. Aby zapobiec negatywnym skutkom gospodarczym tego przestoju, rząd wprowadził szczególne rozwiązania, m.in. pomoc z ZUS w postaci zwolnienia z opłacenia składek oraz wypłatę świadczenia postojowego. Przedsiębiorcy, którzy skorzystali z tej pomocy, muszą się jednak liczyć z tym, że ZUS może sprawdzić czy faktycznie spełniali warunki do tego, aby ją otrzymać.

Źródło: www.gofin.pl

Symulowanie choroby nadal bez konsekwencji. Kontrole zwolnień będą łatwe do storpedowania

Dodano: 13.10.2020 5:11 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Jeśli ZUS liczy na to, że wreszcie będzie mógł skutecznie kontrolować krótkotrwałe zwolnienia lekarskie, to może się przeliczyć. Projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu wprowadzenia uproszczeń dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym, który przewiduje m.in. zmiany w ustawie o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby i macierzyństwa, wcale mu w tym nie pomoże.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Szkody środowiskowe czekają uśpione w wielu przedsiębiorstwach, cz. 1 [Punkty widzenia]

Dodano: 02.10.2020 8:59 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Według raportów Najwyższej Izby Kontroli ok. 150 mln ton towarów niebezpiecznych przejeżdża rocznie po polskich drogach. Alarmujące jest to, że ani harmonogram, ani trasy przewozów nie uwzględniają pór i miejsc zwiększonego ryzyka: transporty odbywają się zarówno w czasie dużego natężenia ruchu, jak i przez miejsca gęsto zaludnione. Według danych Państwowej Straży Pożarnej służby ratownicze interweniują w sprawie zgłoszeń z udziałem pojazdów przewożących towary niebezpieczne prawie 2000 razy każdego roku. Tego typu zdarzeń jest więc bardzo dużo. Średnio każdego dnia na polskich drogach kilka razy dochodzi do zagrożenia powstania szkody w środowisku.

Źródło: feedproxy.google.com

reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2020 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone