wtorek, 20 lutego 2018 r.  Imieniny: Anety, Lehca, Leona
Wiadomości z tagiem Konfederacji  RSS
Firmy podnoszą płace, bo mają problemy ze znalezieniem pracowników

Dodano: 16.02.2018 19:10 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Firmy są skłonne do podwyższania wynagrodzeń, bo mają coraz większe problemy ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników i boją się, że stracą dobrych fachowców - tak dane GUS o wzroście płac komentuje ekspert Konfederacji Lewiatan Jakub Gontarek.

Źródło: praca.wnp.pl

Ustawa o jawności - przedsiębiorcy krytycznie o nowym systemie kar

Dodano: 14.02.2018 13:20 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Nowa ustawa o jawności życia publicznego będzie mieć bezpośredni wpływ m.in. na przedsiębiorców. Środowiska biznesowe apelują o zmianę przepisów dotyczących odpowiedzialności oraz kar. Jak oceniają eksperci Konfederacji Lewiatan, projektowane rozwiązania dotyczące kar mają zbyt radykalny charakter.

Źródło: www.podatki.biz

Konfederacja Lewiatan: wątpliwości budzi duża uznaniowość w karaniu przedsiębiorców

Dodano: 14.02.2018 10:14 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Przedsiębiorcy na mocy ustawy o jawności życia publicznego będą zobligowani do wdrażania polityk antykorupcyjnych, co nie budzi zastrzeżeń. Wątpliwości budzi nieprecyzyjność zapisów, duża uznaniowość w karaniu oraz fakt, iż kara na przedsiębiorcę ma być nakładana już na etapie postawienia zarzutów osobie działającej w jego imieniu, niezależnie od tego, czy ostatecznie zostanie ona przez sąd skazana, czy nie - ocenia Konfederacja Lewiatan.

Źródło: finanse.wnp.pl

Podatki 2018: Wiele zawodów twórczych nadal bez prawa do preferencji

Dodano: 13.02.2018 13:01 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Z początkiem 2018 r. wiele zawodów twórczych utraciło prawo do korzystania z preferencji podatkowej (50 proc. kosztów uzyskania przychodów). W ostatnich dniach resort finansów przedstawił propozycję rozszerzenia listy uprawnionych zawodów. Jak wskazują eksperci Konfederacji Lewiatan, katalog powinien obejmować jednak także m.in. zawody związane z branżą reklamową oraz grafików komputerowych.

Źródło: www.podatki.biz

Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek: Polski handel zagraniczny coraz bardziej związany z UE

Dodano: 13.02.2018 8:35 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Polski handel zagraniczny - tak eksport, jak i import, jest coraz bardziej związany z UE. Jeszcze 5 lat temu (2012) nasza sprzedaż do krajów UE stanowiła 76 proc. całości eksportu, w 2017 r. było to już prawie 80 proc. Jesteśmy coraz bardziej, dzięki wspólnemu rynkowi, a także dzięki firmom z kapitałem europejskim działającym na polskim rynku, powiązani z gospodarką unijną – komentuje dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan

Źródło: finanse.wnp.pl

Nowe regulacje o rękojmi zaszkodzą konsumentom i firmom?

Dodano: 02.02.2018 12:53 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Planowane zmiany dotyczące wad z tytułu rękojmi mogą doprowadzić do pogorszenia sytuacji konsumentów i będą niekorzystne dla przedsiębiorców - twierdzą eksperci Konfederacji Lewiatan. Przewiduje się, że w efekcie przedsiębiorcy mogą starać się unikać wymiany towaru poprzez dokonywanie w pierwszej kolejności napraw.

Źródło: www.podatki.biz

Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek : Nie zmarnujmy szans

Dodano: 31.01.2018 18:06 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Gospodarstwa domowe będą dalej konsumować, ale wzrost tej konsumpcji już nie będzie tak silny jak w 2017 r. Dobra koniunktura w gospodarce światowej, a przede wszystkich w krajach UE da szanse polskim eksporterom. Nie zmarnujmy tych wszystkich szans – apeluje dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek, główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan.

Źródło: finanse.wnp.pl

Unijna dyrektywa ws. warunków pracy uderzy w pracodawców?

Dodano: 30.01.2018 12:20 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Unia Europejska planuje wdrożenie nowej dyrektywy ws. przejrzystych i przewidywalnych warunków pracy. Jak twierdzą eksperci Konfederacji Lewiatan, część proponowanych przepisów, w tym np. te dotyczące definicji pracownika i pracodawcy, budzą spore wątpliwości i mogą stanowić dodatkowe obciążenie dla pracodawców.

Źródło: www.podatki.biz

Konfederacja Lewiatan: projekt nowej unijnej dyrektywy obciąża pracodawców

Dodano: 29.01.2018 15:00 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Wprowadzenie w przygotowywanej unijnej dyrektywie m.in. nowej definicji pracownika i pracodawcy oraz rozszerzenie zakresu informacji przekazywanych pracownikom mogą budzić zastrzeżenia, bo dodatkowo obciążają pracodawców – uważa Konfederacja Lewiatan.

Źródło: praca.wnp.pl

Nowa ustawa o jawności nałoży na firmy więcej obowiązków

Dodano: 25.01.2018 13:29 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Już w marcu br. w życie wejść ma nowa ustawa o jawności życia publicznego. W efekcie przedsiębiorcy zostaną zobowiązani m.in. do wdrażania polityk antykorupcyjnych. Jak oceniają eksperci Konfederacji Lewiatan, proponowane w projekcie regulacje są nieprecyzyjne, a ich stosowanie może rodzić wiele problemów.

Źródło: www.podatki.biz

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone