sobota, 26 września 2020 r.  Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
Wiadomości z tagiem Konfederacji  RSS
Podatki 2021: MF chce ograniczyć prawo do rozliczania strat

Dodano: 21.09.2020 16:12 | 18 odsłon | 0 komentarzy

W nowym projekcie zmian w ustawach podatkowych Ministerstwo Finansów przewidziało ograniczenie prawa do rozliczania strat podatkowych. W niektórych przypadkach podatnicy mają utracić to prawo. Planowane zmiany krytycznie oceniają eksperci Konfederacji Lewiatan, którzy wskazują, że takie ograniczenie byłoby niezasadne.

Źródło: www.podatki.biz

Pracodawcy apelują o wydłużenie vacatio legis dla obowiązkowego split payment

Dodano: 19.09.2020 5:10 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Przedsiębiorcy nie zdążą się przygotować do obowiązkowej podzielonej płatności w podatku VAT, która ma obowiązywać od 1 września br., uważa Rada Podatkowa Konfederacji Lewiatan. Rada apeluje do premiera, ministrów finansów i przedsiębiorczości...

Podatki 2020: Przedsiębiorcy liczą na zmianę przepisów ws. zwolnień z akcyzy

Dodano: 17.09.2020 16:10 | 29 odsłon | 0 komentarzy

Już w październiku w życie wejść ma rozporządzenie resortu finansów, które rozszerzy zakres produktów podlegających zwolnieniu z podatku akcyzowego. Zmiany dotyczyć będą używanych w określonych celach próbek płynów do e-papierosów, wyrobów nowatorskich i suszu tytoniowego. Jak oceniają eksperci Konfederacji Lewiatan, modyfikacje powinny być jednak jeszcze szersze, aby zachowana została równość na rynku.

Źródło: www.podatki.biz

Rób to, co lubisz i zarabiaj

Dodano: 17.09.2020 5:11 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Polska Konfederacja Futebol de Salão szuka franczyzobiorcy programów SOCATOTS i BSS na Śląsku oraz w innych lokalizacjach w Polsce.

Źródło: franchising.pl

Podatki 2021: Unijny pakiet zmian w VAT budzi wątpliwości

Dodano: 15.09.2020 16:22 | 22 odsłon | 0 komentarzy

Rząd powinien przekazać do konsultacji społecznych projekt ustawy wprowadzającej przepisy unijnej dyrektywy z 5 grudnia 2017 r. - twierdzi Konfederacja Lewiatan. Unijne regulacje dotyczą niektórych obowiązków wynikających z podatku VAT w przypadku świadczenia usług i sprzedaży towarów na odległość. Eksperci oceniają, że zmiany będą wymagać dostosowania się branży e-commerce, dlatego potrzebne jest szybkie przyjęcie polskiej ustawy.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2021: Biznes liczy na pozytywne efekty pakietu SLIM VAT

Dodano: 14.09.2020 16:15 | 13 odsłon | 0 komentarzy

Przygotowany przez resort finansów pakiet SLIM VAT powinien przynieść pozytywne efekty dla podatników - twierdzą eksperci Konfederacji Lewiatan. Szczególnie dobrze oceniana jest propozycja zniesienia obowiązku zbierania potwierdzeń otrzymania przez kontrahentów faktur korygujących in minus. Pakiet SLIM VAT ma wejść w życie z początkiem 2021 r.

Pakiet SLIM VAT - dobre zmiany dla podatników od 2021 roku

Dodano: 11.09.2020 12:48 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Polski system podatkowy należy do najbardziej skomplikowanych w UE. Dlatego pozytywnie oceniamy wszelkiego rodzaju propozycje uproszczeń w rozliczeniach VAT, które zmniejszają liczbę obowiązków ciążących na podatnikach - uznała Konfederacja Lewiatan, oceniając tzw. pakiet SLIM VAT. Na szczególną uwagę, w projekcie ustawy, zasługuje zniesienie obowiązku zbierania przez podatników potwierdzeń otrzymania przez kontrahentów faktur korygujących in minus. Przy okazji tej nowelizacji należy wprowadzić także inne uproszczenia wpisujące się w cel regulacji i zrezygnować z tych, które z ułatwieniami nie mają nic wspólnego, jak np. ograniczenie do 3 lat terminu ważności wiążącej informacji stawkowej (WIS).

Prawo komunikacji elektronicznej - biznes apeluje o opóźnienie nowej ustawy

Dodano: 03.09.2020 16:01 | 31 odsłon | 0 komentarzy

Nowe Prawo komunikacji elektronicznej powinno wejść w życie po 9 miesiącach od ogłoszenia w Dzienniku Ustaw, dzięki czemu firmy z sektora komunikacji elektronicznej mogłyby spokojnie dostosować się do zmian - twierdzi Konfederacja Lewiatan. W projekcie, który przygotowało Ministerstwo Cyfryzacji, przewidziano natomiast, że większość nowych regulacji zacznie obowiązywać już 21 grudnia br.

reklama

Copyright © 2008-2020 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone