poniedziałek, 20 sierpnia 2018 r.  Imieniny: Bernarda, Sabiny, Samuela
Wiadomości z tagiem Konfederacji  RSS
Środki z Funduszu Pracy będą przeznaczane na zasiłki pogrzebowe?

Dodano: 17.08.2018 14:39 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Zamiar finansowania z Funduszu Pracy zasiłków pogrzebowych oraz zasiłków i świadczeń przedemerytalnych to zły pomysł - twierdzą eksperci Konfederacji Lewiatan. Budzące wątpliwości propozycje znalazły się w projekcie nowej ustawy o rynku pracy. Przedsiębiorcy pozytywnie oceniają za to plan wprowadzenia tzw. bonu ofertowego, który miałby poprawić jakość pośrednictwa pracy.

Źródło: www.podatki.biz

Trybunał zbada prawo ZUS do ustalania składek

Dodano: 16.08.2018 11:08 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Sąd konstytucyjny będzie musiał stwierdzić, czy organ rentowy ma prawo do kwestionowania rodzaju umów i wysokości składek na ubezpieczenie społeczne. Wniosek złożyła Konfederacja Lewiatan.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Przedsiębiorcy płacą coraz więcej za energię elektryczną

Dodano: 14.08.2018 14:44 | 18 odsłon | 0 komentarzy

W ostatnich miesiącach przedsiębiorcy i samorządy płacą coraz więcej za energię elektryczną - alarmuje Konfederacja Lewiatan. W niektórych przypadkach ceny oferowane w kontraktach są wyższe nawet o przeszło 30 proc. rok do roku. Organizacja apeluje o zwiększenie przejrzystości rynku i popiera pomysł zwiększenia obowiązku sprzedaży energii poprzez zorganizowane platformy obrotu.

Źródło: www.podatki.biz

Wydanie indywidualnej interpretacji będzie kosztować 2 tys. zł?

Dodano: 08.08.2018 14:59 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Opłata za wydanie indywidualnej interpretacji podatkowej może wynosić nawet 2 tys. zł w przypadku skomplikowanej sprawy - wynika z propozycji przedstawionych przez resort finansów. Obecnie opłata wynosi 40 zł. Pomysł podwyższenia opłaty krytycznie oceniają eksperci Konfederacji Lewiatan, którzy wskazują na możliwe utrudnienie firmom dostępu do interpretacji.

Źródło: www.podatki.biz

reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone