sobota, 28 marca 2020 r.  Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
Wiadomości z tagiem Komisji Europejskiej  RSS
Wytyczne Komisji Europejskiej dla transportu w czasie pandemii koronawirusa

Dodano: 25.03.2020 15:03 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Zmagania z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19 trwają. Transport odgrywa w tej walce jedną z najważniejszych ról. O ile nie najważniejszą. To dzięki firmom transportowym i kierowcom możemy nadal cieszyć się pełnymi półkami w sklepach. Dlatego też, 23 marca 2020 r., Komisja Europejska opublikowała wytyczne dla Państw Członkowskich. Zobacz o jakich zaleceniach mowa.

PKN Orlen przekazał KE propozycję warunków zaradczych dot. fuzji z Grupą Lotos

Dodano: 15.03.2020 5:10 | 77 odsłon | 0 komentarzy


PKN Orlen przekazał Komisji Europejskiej propozycję warunków zaradczych dotyczących fuzji z Grupą Lotos, poinformował prezes Orlenu Daniel Obajtek.

Wirtualne kasy fiskalne - grupy podatników zostaną określone w odrębnym rozporządzeniu

Dodano: 10.03.2020 9:53 | 20 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Finansów poinformowało, że trwają prace nad określeniem grup podatników, w odniesieniu do których będzie możliwe używanie kas mających postać oprogramowania. Grupy podatników zostaną określone w odrębnym rozporządzeniu. Projekt rozporządzenia w sprawie wirtualnych kas fiskalnych został przekazany Komisji Europejskiej do notyfikacji. Planowany termin zakończeniu procesu notyfikacji to 30 kwietnia 2020 r.

Zielony ład, czyli jak zakład ubezpieczeń powinien dostosować się do wymogów ESG? [Prawo i praktyka]

Dodano: 03.03.2020 8:40 | 36 odsłon | 0 komentarzy

Zrównoważone finansowanie to jeden z priorytetów Komisji Europejskiej na nadchodzące lata. Termin ten oznacza dostarczanie funduszy inwestycjom, w których pod uwagę bierze się tzw. czynniki ESG (environmental, social, governance). Są one związane ze środowiskiem, społeczeństwem i ładem korporacyjnym. Mierzą przede wszystkim wkład, jaki dana inwestycja może mieć w zrównoważony rozwój. W praktyce oznacza to pracę nad wieloma dyrektywami i regulacjami, które ułatwią realizację tak określonego celu.

Źródło: feedproxy.google.com

reklama

Copyright © 2008-2020 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone