piątek, 20 września 2019 r.  Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
Wiadomości z tagiem Kielc  RSS
Kiedy powstaje depozyt nieprawidłowy opodatkowany PCC

Dodano: 19.09.2019 10:29 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Sam fakt przelania pieniędzy na konto bankowe określonej osoby w celu ich przechowania i przekazania wskazanej przez wpłacającego innej osobie nie oznacza, że doszło do powstania depozytu nieprawidłowego, podlegającego opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych (PCC).

Tagi: Kielc
Źródło: https:

Podatkowe Espresso 30/2019

Dodano: 19.09.2019 1:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] TSUE - Świadczenia opieki medycznej zakresie chemii klinicznej i diagnostyki laboratoryjnej mogą być objęte zwolnieniem z VAT; [Express podatkowy] Brak przychodu w CIT banku z tytułu odpłatnej cesji wierzytelności; Zwrot kosztów uczestnictwa w badaniach klinicznych a zwolnienie z PIT; Opinia Rzecznika Generalnego - Podatek od reklamy a zasada swobody świadczenia usług; [Legislacja] Projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw trafił do konsultacji; [PwC w prasie] Kiedy powstaje przychód ze sprzedaży wierzytelności.

Źródło: https:

Kiedy biznes spotyka się z księgowością - druga edycja konferencji dla księgowych, biur rachunkowych i przedsiębiorców KONEL

Dodano: 16.09.2019 13:26 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Omówienie tajników udanej kooperacji między obszarami biznesu i księgowości oraz analiza zaawansowanych rozwiązań ułatwiających efektywną współpracę - te i inne zagadnienia będą poruszane już niebawem podczas II Ogólnopolskiej Konferencji Księgowych,Biur Rachunkowych i Przedsiębiorców KONEL. Wydarzenie odbędzie się 26 września we Wrocławiu.

Źródło: https:

Fitch potwierdził rating BBB Kielc, perspektywa negatywna

Dodano: 16.09.2019 12:48 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Fitch Ratings potwierdził międzynarodowe długoterminowe ratingi Kielc dla zadłużenia w walucie zagranicznej i krajowej (IDR) na poziomie BBB, podała agencja. Perspektywa ratingów jest negatywna.

Tagi: Kielc, Fitch
Źródło: https:

Kiedy bank ma prawo kserować dowód osobisty - wytyczne UODO

Dodano: 10.09.2019 14:42 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych prezentuje wykładnię, że art. 112b ustawy Prawo bankowe nie pozwala bankom wykonywać kserokopii i skanów dowodów osobistych klientów, żeby np. założyć konto bankowe czy zbadać zdolność kredytową klienta. Wystarczy wówczas spisanie danych z dokumentów tożsamości.

Źródło: https:

Kiedy darowizna żywności jest zwolniona z VAT

Dodano: 09.09.2019 13:21 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Zwolnienie z VAT darowizny produktów spożywczych ma zastosowanie pod warunkiem posiadania przez dokonującego darowizny (nieodpłatnej dostawy towarów) dokumentacji potwierdzającej dokonanie dostawy na rzecz organizacji pożytku publicznego. Darowana żywność musi zostać przeznaczona wyłącznie na cele działalności charytatywnej prowadzonej przez organizację.

Źródło: https:

Kiedy warto wziąć leasing, a kiedy pożyczkę?

Dodano: 07.09.2019 11:10 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Prowadząc firmę należy liczyć się ze sporymi kosztami zakupu środków trwałych niezbędnych w prowadzeniu działalności. Jeżeli nie dysponujemy wystarczającymi środkami własnymi, warto rozważyć skorzystanie z finansowania zewnętrznego...

Tagi: Kielc, Jeżewo
Źródło: inwestycje.pl

Kiedy darowizna od rodziców będzie opodatkowana

Dodano: 05.09.2019 10:52 | 13 odsłon | 0 komentarzy

Otrzymanie darowizny od najbliższej osoby korzysta ze zwolnienia z podatku od spadków i darowizn. Jednak w przypadku niedopełnienia ustawowych formalności należy liczyć się z zapłatą tego podatku, a w skrajnych przypadkach nałożeniem sankcji na obdarowanego. Kiedy zatem darowizna od rodziców nie może korzystać ze zwolnienia?

Tagi: Jednym, Kielc
Źródło: https:

Kiedy należy odmówić wypłaty zasiłku opiekuńczego?

Dodano: 04.09.2019 5:12 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Gazeta Podatkowa nr 62 (1624) z dnia 05.08.2019 r., autor: Bożena Dziuba
Gdy pracownik zmuszony jest przerwać pracę, aby zaopiekować się dzieckiem lub innym chorym członkiem rodziny, z reguły może liczyć na wypłatę zasiłku opiekuńczego, który w pewnym stopniu zrekompensuje mu utracone za ten okres wynagrodzenie. Trzeba jednak pamiętać, a niekiedy uświadomić pracownika, że nie zawsze świadczenie to może być wypłacone. nie chodzi tu wyłącznie o limit dni, za które ono przysługuje.

Źródło: www.gofin.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone