sobota, 22 lutego 2020 r.  Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
Wiadomości z tagiem Kielc  RSS
Na jaką kwotę należy wystawić fakturę w przypadku leasingu finansowego

Dodano: 18.02.2020 5:10 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Rozpocząłem działalność gospodarczą w zakresie leasingu finansowego. Zawarłem umowę z klientem (podatnikiem VAT) na leasing sprzętu medycznego o wartości początkowej 90 tys. zł netto. Klient jest zobowiązany do zapłaty w dniu wydania sprzętu kwoty 10 tys. zł jako raty wstępnej. Pozostała kwota zostanie podzielona na 36 rat, płatnych do 10. dnia każdego kolejnego miesiąca. Oprocentowanie wynosi 10 proc. wartości początkowej przedmiotu leasingu. Dostawa sprzętu medycznego będzie miała miejsce 31 października 2018 r. Kiedy w takim przypadku powinienem rozpoznać obowiązek podatkowy w VAT i wystawić fakturę oraz na jaką kwotę – obejmującą tylko wartość maszyny czy też odsetki? Jeżeli fakturę muszę wystawić na całą wartość sprzętu, co należy zrobić w przypadku, gdy umowa zostanie rozwiązana przed terminem?

Tagi: Kielc
Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Kiedy problemem będzie brak szkód [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 17.02.2020 8:32 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Niżej podpisany nie bardzo wierzy w masowe opanowanie naszych dróg przez samochody w pełni autonomiczne. A na pewno nie wierzy, że stanie się to szybko. Już prędzej będziemy pewnie latać dronami (lub czymś podobnym) niż jeździć wszyscy autonomicznymi samochodami. Ale... na chwilę załóżmy jednak, że wizja samych tesli+ (ten + za nietrzymanie rąk na kierownicy i w ogóle za niepatrzenie na drogę) na naszych ulicach rzeczywiście się spełni. Cóż będzie to oznaczać dla ubezpieczeń?

Tagi: Marcina, Kielc
Źródło: feedproxy.google.com

Przedsiębiorca stracił auto przez podwójne ubezpieczenie [Rynek]

Dodano: 14.02.2020 7:46 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Interwencja Polsatu opisuje sprawę mężczyzny, który posiadał dwa ubezpieczenia leasingowego auta. Kiedy próbował wyjaśnić sprawę, odebrano (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Dlaczego firmy z MŚP powinny ubezpieczyć należności?

Dodano: 14.02.2020 5:25 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Kiedy kontrahent staje się niewypłacalny może spowodować poważne perturbacje finansowe naszego przedsiębiorstwa. Zwłaszcza gdy zaległa kwota stanowi znaczącą część aktywów naszej firmy.

Tagi: Kielc
Źródło: inwestycje.pl

Kiedy zalanie sprzętu podlega ochronie ubezpieczeniowej [Szkody]

Dodano: 12.02.2020 7:57 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Zalanie sprzętu elektronicznego przez ciecz wydostającą się z pękniętego dzbanka nie jest zależne od człowieka, więc podlega wypłacie (...)

Tagi: Kielc
Źródło: feedproxy.google.com

Jak bezpiecznie otrzymać pożyczkę przez internet?

Dodano: 07.02.2020 5:09 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Pożyczki przez internet nierzadko stanowią jedyne rozwiązanie na trudności finansowe. Kiedy pieniędzy potrzebujemy w ekspresowym tempie, to właśnie wsparcie online odpowiada najlepiej na te pilne potrzeby.

Źródło: inwestycje.pl

Kiedy podatnik nie otrzyma indywidualnej interpretacji podatkowej

Dodano: 05.02.2020 11:16 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Zmniejsza się nie tylko liczba interpretacji indywidualnych, lecz także ich zakres tematyczny. Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej odmawia wydania interpretacji, gdy pytanie dotyczy schematów podatkowych albo gdy zachodzi podejrzenie unikania opodatkowania.

Kiedy warto wziąć leasing, a kiedy pożyczkę?

Dodano: 30.01.2020 5:10 | 14 odsłon | 0 komentarzy


Prowadząc firmę należy liczyć się ze sporymi kosztami zakupu środków trwałych niezbędnych w prowadzeniu działalności. Jeżeli nie dysponujemy wystarczającymi środkami własnymi, warto rozważyć skorzystanie z finansowania zewnętrznego...

Tagi: Kielc, Jeżewo
Źródło: inwestycje.pl

Kiedy przysługuje zwolnienie podmiotowe z VAT

Dodano: 27.01.2020 5:10 | 16 odsłon | 0 komentarzy

15 października 2018 r. rozpoczynam działalność gospodarczą, która będzie polegała na sprzedaży artykułów spożywczych. Sprzedaż będę prowadził w ramach handlu obwoźnego na terytorium Polski i Niemiec (w miastach przygranicznych). Wszystkie towary będę nabywał w Polsce. Szacuję, że obrót ze sprzedaży w 2018 r. wyniesie 35 tys. zł w Polsce i około 16 tys. zł w Niemczech. Czy w takim przypadku będzie mi przysługiwało zwolnienie z VAT w Polsce i jakie obowiązki się z tym wiążą? Jeżeli podejmę decyzję o zastosowaniu zwolnienia, to czy mogę z niego zrezygnować w przyszłości?

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

reklama

Copyright © 2008-2020 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone