piątek, 24 maja 2019 r.  Imieniny: Joanny, Zdenka, Zuzanny
Wiadomości z tagiem Kielc  RSS
Kiedy chcesz się poddać, przypomnij sobie, po co zacząłeś [Igrzyska PPK]

Dodano: 23.05.2019 8:47 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Po 14 odcinkach, to już nasze ostatnie spotkanie z czytelnikami. Dziękujemy redakcji za możliwość podzielenia się naszymi doświadczeniami w zarządzaniu efektywnością sprzedaży. Liczymy, że wielu czytelników znalazło w nich trochę wiedzy, inspiracji, wartościowych przemyśleń. Dla tych, którzy nie mieli okazji zapoznać się ze wszystkimi odcinkami - znajdziecie je w czwartkowych archiwalnych wydaniach Dziennika. W tym odcinku cyklu o PPK, jako szczególnym przypadku zarządzania sprzedażą kontynuujemy wykorzystanie sportowej metafory igrzysk (rynek PPK), biegu (proces zarządzania), ekip (organizacje), zawodników (działy handlowe). Tym razem spróbujemy zobaczyć, jak może wyglądać życie w zarządzaniu sprzedażą, kiedy opadnie kurz po Igrzyskach PPK.

Tagi: Kielc
Źródło: feedproxy.google.com

Czyja to wina? Kiedy sprawca wypadku jest jednocześnie jego ofiarą

Dodano: 23.05.2019 5:07 | 5 odsłon | 0 komentarzy


W Polsce doszło do ponad 32,8 tys. wypadków drogowych w 2017 r. (dane za Komendą Główną Policji). Statystyki są bezwzględne, mimo że z roku na rok wypadków jest coraz mniej (w ostatnim dziesięcioleciu ich liczba spadła o ponad 16 tys. rocznie)...

Źródło: inwestycje.pl

Komisja śledcza ds. VAT. Elżbieta Chojna-Duch wezwana ponownie

Dodano: 22.05.2019 9:55 | 0 odsłon | 0 komentarzy

To drugie przesłuchanie byłej wiceminister finansów. Kiedy zeznawała w listopadzie, wywołała burzę.

Źródło: https:

Kiedy warto wziąć leasing, a kiedy pożyczkę?

Dodano: 14.05.2019 5:10 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Prowadząc firmę należy liczyć się ze sporymi kosztami zakupu środków trwałych niezbędnych w prowadzeniu działalności. Jeżeli nie dysponujemy wystarczającymi środkami własnymi, warto rozważyć skorzystanie z finansowania zewnętrznego...

Tagi: Kielc, Jeżewo
Źródło: inwestycje.pl

Kiedy przysługuje zwolnienie podmiotowe z VAT

Dodano: 11.05.2019 5:10 | 2 odsłon | 0 komentarzy

15 października 2018 r. rozpoczynam działalność gospodarczą, która będzie polegała na sprzedaży artykułów spożywczych. Sprzedaż będę prowadził w ramach handlu obwoźnego na terytorium Polski i Niemiec (w miastach przygranicznych). Wszystkie towary będę nabywał w Polsce. Szacuję, że obrót ze sprzedaży w 2018 r. wyniesie 35 tys. zł w Polsce i około 16 tys. zł w Niemczech. Czy w takim przypadku będzie mi przysługiwało zwolnienie z VAT w Polsce i jakie obowiązki się z tym wiążą? Jeżeli podejmę decyzję o zastosowaniu zwolnienia, to czy mogę z niego zrezygnować w przyszłości?

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

"13. emerytura". Kiedy wypłata środków i kogo obejmie dodatkowe świadczenie?

Dodano: 07.05.2019 17:07 | 2 odsłon | 0 komentarzy

"13. emerytura" jest nowym świadczeniem skierowanym do seniorów. Pierwsze środki zasiliły już konta beneficjentów. Podpowiadamy, do kogo trafią pieniądze i w jakich terminach.

Źródło: https:

Kiedy fiskus zaniecha ukarania sprawcy przestępstwa skarbowego?

Dodano: 04.05.2019 17:05 | 37 odsłon | 0 komentarzy

Podatnik, które wedle przepisów kodeksu karnego skarbowego powinien zostać ukarany - może w pewnych okolicznościach uniknąć dotkliwych konsekwencji naruszenia prawa podatkowego. Wymaga to jednak: czynnego żalu, dobrowolnego poddania się odpowiedzialności, złożenia korekty deklaracji podatkowej lub odstąpienia przez sąd od wymierzenia kary.

Tagi: Kielc
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Na jaką kwotę należy wystawić fakturę w przypadku leasingu finansowego

Dodano: 04.05.2019 5:10 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Rozpocząłem działalność gospodarczą w zakresie leasingu finansowego. Zawarłem umowę z klientem (podatnikiem VAT) na leasing sprzętu medycznego o wartości początkowej 90 tys. zł netto. Klient jest zobowiązany do zapłaty w dniu wydania sprzętu kwoty 10 tys. zł jako raty wstępnej. Pozostała kwota zostanie podzielona na 36 rat, płatnych do 10. dnia każdego kolejnego miesiąca. Oprocentowanie wynosi 10 proc. wartości początkowej przedmiotu leasingu. Dostawa sprzętu medycznego będzie miała miejsce 31 października 2018 r. Kiedy w takim przypadku powinienem rozpoznać obowiązek podatkowy w VAT i wystawić fakturę oraz na jaką kwotę – obejmującą tylko wartość maszyny czy też odsetki? Jeżeli fakturę muszę wystawić na całą wartość sprzętu, co należy zrobić w przypadku, gdy umowa zostanie rozwiązana przed terminem?

Tagi: Kielc
Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone