piątek, 03 kwietnia 2020 r.  Imieniny: Pankracego, Renaty, Ryszarda
Wiadomości z tagiem Kielc  RSS
Jak samoocena wpływa na podejście do zmiany [Sprzedaż]

Dodano: 31.03.2020 9:22 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Kiedy ludzie dążą do zmiany, a ona nie następuje, często przypisują niepowodzenie brakowi zrozumienia. Mama narzeka: "Gdyby tylko moja córka zrozumiała , że jej styl jazdy jest niebezpieczny, z pewnością by go zmieniła". Naukowiec przekonuje: "Gdyby tylko udało nam się sprawić, by sejm zrozumiał niebezpieczeństwa związane z efektem cieplarnianym, z pewnością podjąłby działania legislacyjne". Kiedy jednak zmiana nie następuje, problem zwykle nie tkwi w braku zrozumienia.

Tagi: Mady, Kielc, Gdyby
Źródło: feedproxy.google.com

Kiedy warto wziąć leasing, a kiedy pożyczkę?

Dodano: 28.03.2020 5:10 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Prowadząc firmę należy liczyć się ze sporymi kosztami zakupu środków trwałych niezbędnych w prowadzeniu działalności. Jeżeli nie dysponujemy wystarczającymi środkami własnymi, warto rozważyć skorzystanie z finansowania zewnętrznego...

Tagi: Kielc, Jeżewo
Źródło: inwestycje.pl

Kiedy przysługuje zwolnienie podmiotowe z VAT

Dodano: 25.03.2020 5:10 | 3 odsłon | 0 komentarzy

15 października 2018 r. rozpoczynam działalność gospodarczą, która będzie polegała na sprzedaży artykułów spożywczych. Sprzedaż będę prowadził w ramach handlu obwoźnego na terytorium Polski i Niemiec (w miastach przygranicznych). Wszystkie towary będę nabywał w Polsce. Szacuję, że obrót ze sprzedaży w 2018 r. wyniesie 35 tys. zł w Polsce i około 16 tys. zł w Niemczech. Czy w takim przypadku będzie mi przysługiwało zwolnienie z VAT w Polsce i jakie obowiązki się z tym wiążą? Jeżeli podejmę decyzję o zastosowaniu zwolnienia, to czy mogę z niego zrezygnować w przyszłości?

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Kiedy można otworzyć nowy okres zasiłkowy?

Dodano: 18.03.2020 11:06 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Ubezpieczenia i Prawo Pracy nr 4 (502) z dnia 10.02.2020 r.
Okres zasiłkowy (182 dni lub 270 dni) związany jest z rodzajem schorzeń oraz przerwami występującymi w niezdolności do pracy. Nie otwiera się zatem nowego okresu zasiłkowego, gdy niezdolność do pracy zostanie spowodowana tą samą chorobą co poprzednia i wystąpi po przerwie nieprzekraczającej 60 dni.

Źródło: www.gofin.pl

Na jaką kwotę należy wystawić fakturę w przypadku leasingu finansowego

Dodano: 18.03.2020 5:10 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Rozpocząłem działalność gospodarczą w zakresie leasingu finansowego. Zawarłem umowę z klientem (podatnikiem VAT) na leasing sprzętu medycznego o wartości początkowej 90 tys. zł netto. Klient jest zobowiązany do zapłaty w dniu wydania sprzętu kwoty 10 tys. zł jako raty wstępnej. Pozostała kwota zostanie podzielona na 36 rat, płatnych do 10. dnia każdego kolejnego miesiąca. Oprocentowanie wynosi 10 proc. wartości początkowej przedmiotu leasingu. Dostawa sprzętu medycznego będzie miała miejsce 31 października 2018 r. Kiedy w takim przypadku powinienem rozpoznać obowiązek podatkowy w VAT i wystawić fakturę oraz na jaką kwotę – obejmującą tylko wartość maszyny czy też odsetki? Jeżeli fakturę muszę wystawić na całą wartość sprzętu, co należy zrobić w przypadku, gdy umowa zostanie rozwiązana przed terminem?

Tagi: Kielc
Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Assistance w czasach pandemii [Okiem asystora]

Dodano: 17.03.2020 14:02 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Kiedy 2 marca br. jako zarząd Mondial Assistance podjęliśmy decyzję o wprowadzeniu w życie planu zachowania ciągłości działania, część moich kolegów z innych krajów mówiła, że Polska niepotrzebnie panikuje. Dziś okazuje się, ze nasza decyzja była prawidłowa, bo gdy inni panikują, my spokojnie pracujemy.

Źródło: feedproxy.google.com

Koronawirus a problemy z płynnością finansową przedsiębiorstw. Kiedy ogłoszenie upadłości może być jedynym rozwiązaniem

Dodano: 16.03.2020 11:05 | 22 odsłon | 0 komentarzy

Oczekiwanie na pomoc państwa w obliczu kryzysu związanego z pandemią koronawirusa nie zwalania z obowiązku odpowiedniego reagowania przez samych przedsiębiorców na trudną sytuację w zarządzanym podmiocie. Nie zwalnia też z obowiązku dopełniania ciążących na przedsiębiorcach obowiązków.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Dlaczego firmy z MŚP powinny ubezpieczyć należności?

Dodano: 14.03.2020 5:10 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Kiedy kontrahent staje się niewypłacalny może spowodować poważne perturbacje finansowe naszego przedsiębiorstwa. Zwłaszcza gdy zaległa kwota stanowi znaczącą część aktywów naszej firmy.

Tagi: Kielc
Źródło: inwestycje.pl

Ubezpieczenia w cieniu koronawirusa [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 10.03.2020 9:14 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Kiedy tylko Aon z Willis Towers Watson ogłosili fuzję... kursy akcji spadły w przepaść tak, że aż zamknęli amerykańską giełdę. Oczywiście i spadki, i zamknięcie rynku nie były związane z największą w historii brokerską transakcją. Bezpośrednio to efekt przeceny o 30% ropy naftowej po rozpoczęciu wojny cenowej pomiędzy producentami. Prawdopodobnie do wybuchu wojny akurat w tej chwili przyczynił się koronawirus. A na pewno koronawirus wzmógł panikę.

Źródło: feedproxy.google.com

Kiedy ceny za energię elektryczną będą w Polsce ujemne

Dodano: 09.03.2020 17:05 | 26 odsłon | 0 komentarzy

Farmy wiatrowe wykręciły rekord w wytwarzaniu prądu. To przybliża nas do ujemnych cen za energię, czyli do płacenia konsumentom za jej zużycie.

Tagi: Polsat, Kielc
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2020 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone