wtorek, 19 lutego 2019 r.  Imieniny: Bettiny, Konrada, Mirosława
Wiadomości z tagiem Kielc  RSS
Kiedy warto wziąć leasing, a kiedy pożyczkę?

Dodano: 16.02.2019 5:10 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Prowadząc firmę należy liczyć się ze sporymi kosztami zakupu środków trwałych niezbędnych w prowadzeniu działalności. Jeżeli nie dysponujemy wystarczającymi środkami własnymi, warto rozważyć skorzystanie z finansowania zewnętrznego...

Tagi: Kielc, Jeżewo
Źródło: inwestycje.pl

Kiedy dolar będzie słabszy, a złoty mocniejszy?

Dodano: 15.02.2019 6:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Amerykański dolar jest wobec złotego najdroższy od niemal dwóch lat. To się zmieni dopiero wówczas, gdy do gospodarki USA dotrą efekty światowego spowolnienia gospodarczego.

Źródło: biznes.interia.pl

=> Połączeni we wspólnym celu: podsumowanie Akcji Gwiazdor <= [Akcja społeczna]

Dodano: 14.02.2019 7:45 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Kiedy we wrześniu ubiegłego roku ruszyłam z kolejną edycją Akcji Gwiazdor, marzyłam o powtórzeniu zeszłorocznego wyniku, czyli zorganizowaniu (...)

Tagi: Akcji, Kielc
Źródło: feedproxy.google.com

Jak powinna wyglądać skuteczna rozmowa rekrutacyjna [Sprzedaż]

Dodano: 13.02.2019 7:49 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Jak to się dzieje, że są miejsca, które mają wszystkie atuty pozwalające osiągnąć sukces w sprzedaży, a sprzedaż idzie słabo lub przeciętnie. Myślę, że wielu zarządzających, zastanawiając się nad sposobami zwiększenia poziomu sprzedaży, koncentruje się na stronie narzędziowej biznesu. Uzbraja agenta w coraz więcej produktów, wyższe prowizje, pasy startowe, bonusy, ładne biuro itp. Kiedy jednak podsumowujemy te wydatki, rzadko kiedy, nawet w dłuższym okresie, biznes przynosi zysk. Oczywiście, jeśli sieć sprzedaży jest schowana pod towarzystwem ubezpieczeniowym, to jej wyniki finansowe są składową wyników towarzystwa, a więc nie widać tak łatwo i jasno, czy jest rentowna, czy nie.

Tagi: Kielc
Źródło: feedproxy.google.com

Kiedy przysługuje zwolnienie podmiotowe z VAT

Dodano: 13.02.2019 5:11 | 2 odsłon | 0 komentarzy

15 października 2018 r. rozpoczynam działalność gospodarczą, która będzie polegała na sprzedaży artykułów spożywczych. Sprzedaż będę prowadził w ramach handlu obwoźnego na terytorium Polski i Niemiec (w miastach przygranicznych). Wszystkie towary będę nabywał w Polsce. Szacuję, że obrót ze sprzedaży w 2018 r. wyniesie 35 tys. zł w Polsce i około 16 tys. zł w Niemczech. Czy w takim przypadku będzie mi przysługiwało zwolnienie z VAT w Polsce i jakie obowiązki się z tym wiążą? Jeżeli podejmę decyzję o zastosowaniu zwolnienia, to czy mogę z niego zrezygnować w przyszłości?

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Termin korekty WNT po zwrocie towarów

Dodano: 11.02.2019 14:24 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Kiedy należy skorygować VAT naliczony i należny z tytułu WNT, gdy dokonano zwrotu towaru? Zakup miał miejsce w październiku. Zwrot nastąpił w listopadzie, natomiast notę korygującą otrzymaliśmy w grudniu?

Tagi: Zakup, Kielc
Źródło: https:

Kiedy przedsiębiorca traci prawo do opodatkowania swojej firmy podatkiem liniowym?

Dodano: 10.02.2019 5:09 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Zakładając własną działalność gospodarczą, przyszły przedsiębiorca musi zdecydować, jaką formę opodatkowania wybierze w celu rozliczenia z fiskusem. Jedną z najczęściej wybieranych jest podatek liniowy. Kiedy przedsiębiorca nie może wybrać takiej formy...

Tagi: Kielc
Źródło: inwestycje.pl

Na jaką kwotę należy wystawić fakturę w przypadku leasingu finansowego

Dodano: 06.02.2019 5:09 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Rozpocząłem działalność gospodarczą w zakresie leasingu finansowego. Zawarłem umowę z klientem (podatnikiem VAT) na leasing sprzętu medycznego o wartości początkowej 90 tys. zł netto. Klient jest zobowiązany do zapłaty w dniu wydania sprzętu kwoty 10 tys. zł jako raty wstępnej. Pozostała kwota zostanie podzielona na 36 rat, płatnych do 10. dnia każdego kolejnego miesiąca. Oprocentowanie wynosi 10 proc. wartości początkowej przedmiotu leasingu. Dostawa sprzętu medycznego będzie miała miejsce 31 października 2018 r. Kiedy w takim przypadku powinienem rozpoznać obowiązek podatkowy w VAT i wystawić fakturę oraz na jaką kwotę – obejmującą tylko wartość maszyny czy też odsetki? Jeżeli fakturę muszę wystawić na całą wartość sprzętu, co należy zrobić w przypadku, gdy umowa zostanie rozwiązana przed terminem?

Tagi: Dostawa, Kielc
Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Dlaczego firmy z MŚP powinny ubezpieczyć należności?

Dodano: 02.02.2019 5:10 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Kiedy kontrahent staje się niewypłacalny może spowodować poważne perturbacje finansowe naszego przedsiębiorstwa. Zwłaszcza gdy zaległa kwota stanowi znaczącą część aktywów naszej firmy.

Tagi: Kielc
Źródło: inwestycje.pl

Kiedy pracownik odchodzi z firmy..., czyli "Szefie, nie panikuj!"

Dodano: 29.01.2019 11:05 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Jak znaleźć i zatrzymać pracownika? Ten problem spędza sen z powiek niejednemu menedżerowi. HR-owcy prześcigają się w pomysłach, dzięki którym pracownicy w firmie mogą czuć się prawie tak samo komfortowo, jak w domu. Obecnie, już nie tylko ci najlepsi...

Tagi: Kielc
Źródło: inwestycje.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone