poniedziałek, 10 grudnia 2018 r.  Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
Wiadomości z tagiem Kielc  RSS
Na jaką kwotę należy wystawić fakturę w przypadku leasingu finansowego

Dodano: 10.12.2018 5:10 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Rozpocząłem działalność gospodarczą w zakresie leasingu finansowego. Zawarłem umowę z klientem (podatnikiem VAT) na leasing sprzętu medycznego o wartości początkowej 90 tys. zł netto. Klient jest zobowiązany do zapłaty w dniu wydania sprzętu kwoty 10 tys. zł jako raty wstępnej. Pozostała kwota zostanie podzielona na 36 rat, płatnych do 10. dnia każdego kolejnego miesiąca. Oprocentowanie wynosi 10 proc. wartości początkowej przedmiotu leasingu. Dostawa sprzętu medycznego będzie miała miejsce 31 października 2018 r. Kiedy w takim przypadku powinienem rozpoznać obowiązek podatkowy w VAT i wystawić fakturę oraz na jaką kwotę – obejmującą tylko wartość maszyny czy też odsetki? Jeżeli fakturę muszę wystawić na całą wartość sprzętu, co należy zrobić w przypadku, gdy umowa zostanie rozwiązana przed terminem?

Tagi: Kielc
Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Dlaczego firmy z MŚP powinny ubezpieczyć należności?

Dodano: 06.12.2018 5:11 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Kiedy kontrahent staje się niewypłacalny może spowodować poważne perturbacje finansowe naszego przedsiębiorstwa. Zwłaszcza gdy zaległa kwota stanowi znaczącą część aktywów naszej firmy.

Tagi: Kielc
Źródło: inwestycje.pl

Na jakich zasadach można obecnie wyciąć drzewo na własnej działce? Sprawdzamy aktualne przepisy

Dodano: 05.12.2018 5:52 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Od początku 2017 roku ustawa o wycince drzew wzbudzała ogromne kontrowersje i przechodziła już kilka nowelizacji. Kiedy można wyciąć drzewo bez zezwolenia? Jakie zasady wycinania drzew zostały wprowadzone do ustawy o ochronie przyrody? Sprawdzamy aktualne przepisy.

Tagi: Kielc, Jakiw
Źródło: biznes.interia.pl

Poradnia podatkowa: Jaka stawka VAT jest właściwa dla usług rezerwacji taxi?

Dodano: 03.12.2018 11:06 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Czy świadczenie usług rozliczania zaliczek od dochodów z wynajmu trzeba ewidencjonować za pomocą kasy rejestrującej? Dlaczego wartości artykułów spożywczych udostępnionych pracownikom do ogólnej konsumpcji nie należy doliczać do ich przychodów? Jaka stawka VAT jest właściwa dla usług rezerwacji taxi? Kiedy podwyższenie kapitału zakładowego spółki z o.o. w związku z wniesieniem wkładu niepieniężnego w postaci udziałów spółki cypryjskiej nie jest opodatkowane PCC?

Tagi: Jako, Kielc
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Czyja to wina? Kiedy sprawca wypadku jest jednocześnie jego ofiarą

Dodano: 30.11.2018 5:06 | 36 odsłon | 0 komentarzy


W Polsce doszło do ponad 32,8 tys. wypadków drogowych w 2017 r. (dane za Komendą Główną Policji). Statystyki są bezwzględne, mimo że z roku na rok wypadków jest coraz mniej (w ostatnim dziesięcioleciu ich liczba spadła o ponad 16 tys. rocznie)...

Tagi: Polsat, Kielc
Źródło: inwestycje.pl

Kiedy stawki. Samorządowcy dopytują o stawki wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli

Dodano: 29.11.2018 5:10 | 1 odsłon | 0 komentarzy

W styczniu nauczyciele mają otrzymać kolejną z zapowiadanych podwyżek. Samorządowcy dopytują o rozporządzenie w sprawie minimalnych stawek, którego ciągle nie ma

Tagi: Kielc
Źródło: samorzad.pap.pl

Lekkie odbicie po incydencie

Dodano: 28.11.2018 11:07 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Kiedy wczoraj giełdy europejskie rosły, nasz parkiet zanotował spadki. Wydaje się, że jedynym tego powodem był wczorajszy incydent zbrojny na Morzu Azowskim, tj. atak rosyjskiej marynarki na okręty ukraińskie. Dziś sytuacja lekko odwróciła się

Źródło: inwestycje.pl

Kiedy zacznie obowiazywać ulga podatkowa na termomodernizację

Dodano: 22.11.2018 5:06 | 23 odsłon | 0 komentarzy


Ulga podatkowa na termomodernizację umożliwi odliczenie od dochodu kosztów poniesionych z tytułu przedsięwzięć termomodernizacyjnych w domach jednorodzinnych. Rozwiązanie to ma na celu zachęcenie obywateli do zaangażowania się w walkę ze smogiem.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Właściwość urzędów skarbowych

Dodano: 21.11.2018 14:54 | 5 odsłon | 0 komentarzy

W celu usprawnienia działania urzędów skarbowych funkcjonują urzędy wyspecjalizowane, zwane potocznie dużymi urzędami skarbowymi. Ich zadanie polega na obsłudze wyszczególnionej grupy podmiotów. Kiedy duży urząd skarbowy staje się właściwym dla podatnika?

Tagi: Kielc
Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone