czwartek, 20 czerwca 2019 r.  Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała
Wiadomości z tagiem Kielc  RSS
Podatek katastralny odwołany. Pytanie, czy to faktycznie powód do radości...

Dodano: 19.06.2019 11:07 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Kiedy już mogło się wydawać, że prawdopodobieństwo zastąpienia w Polsce podatku od nieruchomości, wraz z podatkiem rolnym i leśnym podatkiem katastralnym z wolna się materializuje, prezes rządzącej partii nieoczekiwanie, acz dość kategorycznie wykluczył..

Źródło: inwestycje.pl

Kiedy warto wziąć leasing, a kiedy pożyczkę?

Dodano: 12.06.2019 11:10 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Prowadząc firmę należy liczyć się ze sporymi kosztami zakupu środków trwałych niezbędnych w prowadzeniu działalności. Jeżeli nie dysponujemy wystarczającymi środkami własnymi, warto rozważyć skorzystanie z finansowania zewnętrznego...

Tagi: Kielc, Jeżewo
Źródło: inwestycje.pl

Kiedy członek zarządu spółki nie może być pracownikiem

Dodano: 11.06.2019 8:51 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Członek zarządu związany jest ze spółką tzw. stosunkiem korporacyjnym. Na jego podstawie, w konsekwencji powołania do organu zarządzającego, członek zarządu może wykonywać swoją funkcję. Jednak to nie stosunek korporacyjny jest tym, na podstawie którego najczęściej swoją funkcję pełnią członkowie zarządu. Zdarza się też, że obok stosunku korporacyjnego występuje stosunek pracy lub stosunek cywilnoprawny oparty o umowę zlecenia lub tzw. umowę menadżerską.

Tagi: Jednym, Kielc
Źródło: https:

Podsłuch na telefon. 3 sytuacje, w których warto z niego skorzystać

Dodano: 09.06.2019 21:06 | 24 odsłon | 0 komentarzy

Program szpiegowski na smartfona może okazać się bardzo przydatny w wielu sytuacjach. Kiedy warto z niego skorzystać? 1. Podsłuch na telefon w sprawach rozwodowych 2. Program szpiegowski a kontrola pracowników 3. Aplikacja szpiegowska dla rodziców nastolatków Trudno byłoby znaleźć dziś kogoś, kto nie posiadałby telefonu. Wielu z nas korzysta ponadto nie z jednego, a kilku...

Źródło: www.finanseosobiste.pl

Kiedy przysługuje zwolnienie podmiotowe z VAT

Dodano: 09.06.2019 5:10 | 7 odsłon | 0 komentarzy

15 października 2018 r. rozpoczynam działalność gospodarczą, która będzie polegała na sprzedaży artykułów spożywczych. Sprzedaż będę prowadził w ramach handlu obwoźnego na terytorium Polski i Niemiec (w miastach przygranicznych). Wszystkie towary będę nabywał w Polsce. Szacuję, że obrót ze sprzedaży w 2018 r. wyniesie 35 tys. zł w Polsce i około 16 tys. zł w Niemczech. Czy w takim przypadku będzie mi przysługiwało zwolnienie z VAT w Polsce i jakie obowiązki się z tym wiążą? Jeżeli podejmę decyzję o zastosowaniu zwolnienia, to czy mogę z niego zrezygnować w przyszłości?

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

"Money. To się liczy". Zmiany w 500+. Kiedy rząd rozszerzy program?

Dodano: 07.06.2019 8:58 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Rząd chce rozszerzyć program 500+ tak, by świadczenie dostali rodzice niepełnosprawnych, dorosłych dzieci. Czy Polskę stać na taką politykę socjalną? Gościem programu będzie Stanisław Szwed, wiceminister pracy.

Źródło: https:

Kiedy podatnik VAT może anulować wystawioną fakturę

Dodano: 06.06.2019 12:03 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W praktyce działalności gospodarczej zdarzają się przypadki, gdy podatnik wystawi fakturę dokumentującą czynności, które ostatecznie nie dochodzą do skutku. Najbardziej praktyczną drogą wycofania się z takiej sytuacji będzie anulowanie błędnie sporządzonego dokumentu. Anulowanie faktury nie zostało wprawdzie usankcjonowane w przepisach VAT, ale przy spełnieniu odpowiednich warunków jest ono jednak powszechnie akceptowane przez organy podatkowe.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone