poniedziałek, 17 czerwca 2019 r.  Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
Wiadomości z tagiem Kasa  RSS
Podatkowe Espresso 22/2019

Dodano: 13.06.2019 1:00 | 0 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Pytania prejudycjalne NSA skierowane do TSUE, dotyczące zakresu pojęcia usługi restauracyjnej; [Ekspress podatkowy] Kara umowna z tytułu niezawarcia umowy przyrzeczonej nie stanowi kosztów uzyskania przychodu; Możliwość zaliczenia przez agencję pracy do kosztów uzyskania przychodu wydatków na zakwaterowanie pracowników oraz zleceniobiorców; TSUE - Opodatkowanie sprzedaży przedmiotów z zawartością złota wykorzystywanych w działalności nie narusza Dyrektywy VAT; [Legislacja] Projekt ustawy o zmianie ustawy o VAT dotyczący zastąpienia deklaracji VAT plikiem JPK_VAT został przyjęty przez Radę Ministrów; [PwC w prasie] Korzystanie z oprogramowania podlega podatkowi u źródła.

Źródło: https:

Kary za brak OC na „osobówki” wzrosną do 4200 zł

Dodano: 12.06.2019 11:05 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Polisa OC jest obowiązkowa dla każdego właściciela pojazdu mechanicznego. Jej brak wiąże się z karą finansową, której wysokość jest zależna od płacy minimalnej brutto ustalonej przez rząd na dany rok kalendarzowy. Wszystko wskazuje na to, że od 1 stycznia 2018 r. płaca minimalna wzrośnie z 2000 zł do 2100 zł, co oznacza automatyczne podwyżki kar za brak OC.

Tagi: Kasa, Police
Źródło: prnews.pl

Kawa za złotówkę. „Kawiarenka dla seniora” – akcja częstochowskiego MOPS-u

Dodano: 10.06.2019 14:12 | 1 odsłon | 0 komentarzy

„Kawiarenka dla seniora” to akcja częstochowskiego MOPS-u, umożliwiająca seniorom zakup kawy czy herbaty za symboliczną złotówkę. W tym roku w akcji bierze udział 17 lokali gastronomicznych.

Tagi: Kasa
Źródło: samorzad.pap.pl

Kasy fiskalne - jakie dane powinien zawierać paragon fiskalny?

Dodano: 10.06.2019 12:57 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Na pytania związane z danymi na paragonie fiskalnym znajdziemy odpowiedzi w nowym rozporządzeniu dotyczącym ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących. Oprócz zasad określających zakres danych na paragonie fiskalnym, ustawodawca wskazuje także generalne zasady odnoszące się do obowiązku wydania paragonu.

Tagi: Kasa
Źródło: https:

Były wojewódzki radny PiS idzie do więzienia - kara bez zawieszenia

Dodano: 05.06.2019 5:07 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Były wojewódzki radny PiS Jerzy G. usłyszał we wtorek wyrok skazujący na rok więzienia bez zawieszenia. Został skazany za próbę wyłudzenia przeszło 12 milionów złotych z wrocławskiej Południowo-Zachodniej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo Kredytowej (SKOK). Do przestępstwa doszło w 2008 roku. Jerzy G. dwa razy był w tej sprawie uniewinniany.

Źródło: https:

Kasy fiskalne online: Do 31 maja pracodawcy muszą poinformować o zasadach ewidencjowania

Dodano: 29.05.2019 17:06 | 36 odsłon | 0 komentarzy

Obowiązek wymiany tradycyjnych kas fiskalnych na kasy online nie kończy się na zakupie nowego sprzętu. Tylko do końca miesiąca pracodawcy muszą poinformować zatrudnionych o zasadach prowadzenia ewidencji i wystawiania paragonów. Jak szacuje ministerstwo, chodzi o ponad 1,2 mln podmiotów.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Kasa fiskalna online

Dodano: 29.05.2019 8:46 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Z dniem 1 maja 2019 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące kas rejestrujących. Podatnicy muszą liczyć się z faktem, że prędzej czy później będą zobowiązani do wymiany obecnie stosowanych kas na kasy fiskalne nowej generacji, czyli kasy fiskalne online. Oznacz to nowe obowiązki dla firm. Co niesie ze sobą wprowadzenie kas fiskalnych online?

Źródło: https:

Pozarolnicza działalność rolników - wkrótce minie ważny termin

Dodano: 27.05.2019 14:55 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Do 31 maja br. powinny zostać złożone zaświadczenia lub oświadczenia dotyczące rocznej kwoty należnego podatku dochodowego za poprzedni rok podatkowy od przychodów pochodzących z pozarolniczej działalności gospodarczej - przypomina Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Brak zaświadczenia/oświadczenia lub przekroczenie kwoty granicznej skutkuje ustaniem ubezpieczenia społecznego rolników.

Źródło: www.podatki.biz

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone