piątek, 21 czerwca 2019 r.  Imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa
Wiadomości z tagiem Kasa  RSS
Kasy fiskalne online już są, kasy wirtualne nadchodzą

Dodano: 19.06.2019 13:43 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Finansów pracuje nad zupełnie nowym rozwiązaniem, czyli nad wirtualnymi kasami online, tj. kasami fiskalnymi, które nie będą urządzeniem a oprogramowaniem. Być może już od 1 stycznia 2020 r. podatnik będzie mógł zainstalować taką kasę na swoim telefonie. Na pytania dotyczące kas fiskalnych online i kas wirtualnych odpowiadają Wojciech Śliż, dyrektor Departamentu Podatku od Towarów i Usług w Ministerstwie Finansów i jego zastępca Zbigniew Makowski w wywiadzie dla Infor.pl.

Kary za spóźnialstwo także nie można zaliczyć do kosztów podatkowych

Dodano: 18.06.2019 11:06 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Kara za nieterminowe wykonanie usługi jest niczym innym jak karą za wadliwe jej wykonanie. Wydatki firmy poniesione na poczet jej spłaty nie mogą być więc zaliczone do kosztów przychodu – wynika ze stanowiska Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Podatkowe Espresso 22/2019

Dodano: 13.06.2019 1:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Pytania prejudycjalne NSA skierowane do TSUE, dotyczące zakresu pojęcia usługi restauracyjnej; [Ekspress podatkowy] Kara umowna z tytułu niezawarcia umowy przyrzeczonej nie stanowi kosztów uzyskania przychodu; Możliwość zaliczenia przez agencję pracy do kosztów uzyskania przychodu wydatków na zakwaterowanie pracowników oraz zleceniobiorców; TSUE - Opodatkowanie sprzedaży przedmiotów z zawartością złota wykorzystywanych w działalności nie narusza Dyrektywy VAT; [Legislacja] Projekt ustawy o zmianie ustawy o VAT dotyczący zastąpienia deklaracji VAT plikiem JPK_VAT został przyjęty przez Radę Ministrów; [PwC w prasie] Korzystanie z oprogramowania podlega podatkowi u źródła.

Źródło: https:

Kary za brak OC na „osobówki” wzrosną do 4200 zł

Dodano: 12.06.2019 11:05 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Polisa OC jest obowiązkowa dla każdego właściciela pojazdu mechanicznego. Jej brak wiąże się z karą finansową, której wysokość jest zależna od płacy minimalnej brutto ustalonej przez rząd na dany rok kalendarzowy. Wszystko wskazuje na to, że od 1 stycznia 2018 r. płaca minimalna wzrośnie z 2000 zł do 2100 zł, co oznacza automatyczne podwyżki kar za brak OC.

Tagi: Kasa, Police
Źródło: prnews.pl

Kawa za złotówkę. „Kawiarenka dla seniora” – akcja częstochowskiego MOPS-u

Dodano: 10.06.2019 14:12 | 2 odsłon | 0 komentarzy

„Kawiarenka dla seniora” to akcja częstochowskiego MOPS-u, umożliwiająca seniorom zakup kawy czy herbaty za symboliczną złotówkę. W tym roku w akcji bierze udział 17 lokali gastronomicznych.

Tagi: Kasa
Źródło: samorzad.pap.pl

Kasy fiskalne - jakie dane powinien zawierać paragon fiskalny?

Dodano: 10.06.2019 12:57 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Na pytania związane z danymi na paragonie fiskalnym znajdziemy odpowiedzi w nowym rozporządzeniu dotyczącym ewidencji sprzedaży przy zastosowaniu kas rejestrujących. Oprócz zasad określających zakres danych na paragonie fiskalnym, ustawodawca wskazuje także generalne zasady odnoszące się do obowiązku wydania paragonu.

Tagi: Kasa
Źródło: https:

Były wojewódzki radny PiS idzie do więzienia - kara bez zawieszenia

Dodano: 05.06.2019 5:07 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Były wojewódzki radny PiS Jerzy G. usłyszał we wtorek wyrok skazujący na rok więzienia bez zawieszenia. Został skazany za próbę wyłudzenia przeszło 12 milionów złotych z wrocławskiej Południowo-Zachodniej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo Kredytowej (SKOK). Do przestępstwa doszło w 2008 roku. Jerzy G. dwa razy był w tej sprawie uniewinniany.

Źródło: https:

Kasy fiskalne online: Do 31 maja pracodawcy muszą poinformować o zasadach ewidencjowania

Dodano: 29.05.2019 17:06 | 45 odsłon | 0 komentarzy

Obowiązek wymiany tradycyjnych kas fiskalnych na kasy online nie kończy się na zakupie nowego sprzętu. Tylko do końca miesiąca pracodawcy muszą poinformować zatrudnionych o zasadach prowadzenia ewidencji i wystawiania paragonów. Jak szacuje ministerstwo, chodzi o ponad 1,2 mln podmiotów.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone