wtorek, 15 października 2019 r.  Imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy
Wiadomości z tagiem Kapitałowe  RSS
PPK. Mniej zarabiasz, możesz płacić mniejsze składki

Dodano: 08.10.2019 6:56 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Pracownicze Plany Kapitałowe działają już w każdej firmie, która zatrudnia więcej niż 250 osób i poszerzają się o coraz mniejsze firmy. PPK są dobrowolne, ale dadzą dodatkową emeryturę. Warto wiedzieć, że zarabiając mniej, można płacić niższą składkę.

Pracownicze Plany Kapitałowe na mieszkanie i dom. PPK pozwala uzbierać na wkład własny

Dodano: 07.10.2019 9:31 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Pracownicze Plany Kapitałowe to nie tylko oszczędności na przyszłość. To też szansa na szybsze zgromadzenie wkładu własnego na zakup mieszkania czy budowę domu. PPK to też zabezpieczenie na wypadek choroby jednego z członków rodziny.

Rewolucja w emeryturach. "Polacy się zawiedli, mierzymy się z tym"

Dodano: 05.10.2019 16:59 | 7 odsłon | 0 komentarzy

- Jesteśmy po trzech miesiącach wdrażania PPK w polskich firmach. W tej chwili mamy 1,6 tys. pracodawców, którzy wdrożyli Pracownicze Plany Kapitałowe – powiedział Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju. – Spodziewamy się, że październik będzie tym intensywnym czasem, gdy wiele firm wejdzie do PPK. W tych firmach, które weszły do programu, mamy 60 proc. osób, które chcą PPK i to jest obiecujący start. W Polsce mierzymy się z problemem niskiego progu zaufania do tego typ programów oszczędzania z uwagi na złe doświadczenia. Pracujemy nad tym - dodał.

Pracownicze Plany Kapitałowe to okazja dla najmniej zarabiających. "Oni skorzystają najbardziej"

Dodano: 03.10.2019 19:19 | 10 odsłon | 0 komentarzy

- Pracownicze Plany Kapitałowe dedykowane są wszystkim pracownikom, otrzymującym różne wynagrodzenie. I małe, i wysokie. Program jest szczególnie atrakcyjny dla tych, którzy jeszcze nie zbudowali swoich oszczędności lub do tej pory nie mogli sobie na nich pozwolić. PPK jest właśnie sposobem na zabezpieczenie na przyszłość - tłumaczy Robert Zapotoczny, prezes PPK Portal. W rozmowie tłumaczy, ile odkładać będą najmniej zarabiający i jak Pracownicze Plany Kapitałowe przygotowane są na trudne sytuacje życiowe, chorobę śmierć i rozwód uczestników.

Pracownicze Plany Kapitałowe będą sposobem na mieszkanie?

Dodano: 26.09.2019 5:08 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Pracownicze Plany Kapitałowe przewidują możliwość sfinansowania kredytowego wkładu przy pomocy zgromadzonych środków. Eksperci portalu RynekPierwotny.pl dokładnie przeanalizowali tę opcję.

Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) - o czym decyduje pracownik

Dodano: 24.09.2019 13:35 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Pracownicze Plany Kapitałowe do 2021 r. mają zostać wprowadzone we wszystkich firmach w Polsce, mogąc objąć według szacunków nawet 11 mln zatrudnionych. Sama procedura dołączenia do programu jest prosta i nie wymaga zaangażowania, jedynie pracownicy, którzy ukończyli 55 lat powinni zgłosić chęć udziału. Pracownik nie jest jednak pozbawiony wpływu na PPK

reklama

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone