poniedziałek, 16 września 2019 r.  Imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza
Wiadomości z tagiem Kancelarii  RSS
Para w gwizdek [Felietonik Marcina Z. Brody]

Dodano: 10.09.2019 8:45 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Kancelarie odszkodowawcze poszukały nowego biznesu - przede wszystkim banków i ich frankowiczów. Co nie oznacza oczywiście, że porzuciły zupełnie ubezpieczenia. Nie, nie porzuciły. Za to sytuacja na linii kancelarie - ubezpieczyciele ustabilizowała się. Przynajmniej na razie, bo po wyeksploatowaniu banków zapewne znów kancelarie odszkodowawcze będą szukały nowych rynków. Może gdzieś poza Polską? Może...

Źródło: feedproxy.google.com

Rząd rozpatrzy we wtorek m.in. wysokość minimalnego wynagrodzenia w 2020 r.

Dodano: 09.09.2019 13:53 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Rada Ministrów na wtorkowym posiedzeniu zajmie się m.in. projektem rozporządzenia w sprawie wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz wysokości minimalnej stawki godzinowej w 2020 r., podała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Źródło: https:

Konkurs dla startupów technologicznych: II edycja GovTech Polska - zgłoszenia od 12 września do 2 października 2019

Dodano: 07.09.2019 11:06 | 20 odsłon | 0 komentarzy

4 września 2019 r. podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy oficjalnie ogłoszono pierwszych pięć wyzwań programu GovTech Polska. Urząd Patentowy RP, Kancelaria Senatu, PKN Orlen, Tauron i PKP Informatyka wspólnie z PKP Intercity podpisały regulaminy wyzwań.

Polska rezygnuje z podatku cyfrowego?

Dodano: 03.09.2019 17:09 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Wiceprezydent USA Mike Pence, który przebywał w Polsce w związku z obchodami 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, podczas swojego pobytu mówił m.in. że Stany Zjednoczone "z głęboką wdzięcznością przyjęły odrzucenie" przez Polskę propozycji podatku od usług cyfrowych, "które utrudniły wymianę handlową pomiędzy naszymi krajami". Wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha pytany w TVN24 o te słowa Pence'a odpowiedział, że "to jest wątek ogólnej pochwały tego, jak w Polsce jest prawidłowo zbudowany system podatkowy, jak nasze obciążenia fiskalnie nie hamują możliwości inwestowania w Polsce".

Źródło: https:

Premier RP i wiceprezydent USA podpisali wspólną deklarację na temat 5G

Dodano: 02.09.2019 15:06 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Podczas wizyty wiceprezydenta USA Michaela Pence'a podpisana została "Wspólna Deklaracja USA i Polski na temat 5G". Deklaracja ta dotyczy sieci, która będzie miała fundamentalne znaczenie dla bezpieczeństwa narodowego. Polska i Stany Zjednoczone deklarują wzmocnienie współpracy w tym zakresie, podała Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

Źródło: https:

Prezydent podpisał tzw. specustawę terminalową

Dodano: 30.08.2019 14:25 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie ustawy o inwestycjach w zakresie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu, podała Kancelaria Prezydenta.

Prezydent podpisał nowelę dotycząca split payment i WIS

Dodano: 30.08.2019 14:15 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o podatku od towarów i usług (VAT) oraz niektórych innych ustaw ma na celu podjęcie dalszych działań prowadzących do uszczelnienia sytemu podatkowego, poprzez wprowadzenie obowiązku stosowania mechanizmu podzielonej płatności (split payment). Ponadto, zakłada uproszczenie systemu stawek VAT oraz wprowadza zmiany w systemie ryczałtowym dla rolników i nową instytucję prawa podatkowego - wiążącą informację stawkową (WIS), podała Kancelaria Prezydenta.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone