poniedziałek, 24 września 2018 r.  Imieniny: Dory, Gerarda, Maryny
Wiadomości z tagiem KRUS  RSS
Nagrody dla pracowników KRUS. PO: Minister chce sobie kupić spokój

Dodano: 14.09.2018 5:06 | 68 odsłon | 0 komentarzy

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel przyznając nagrody pracownikom KRUS, chce za "cudze pieniądze" kupić sobie spokój - ocenił Arkadiusz Myrcha (PO). Według Kazimierza Gwiazdowskiego (PiS), nagrody dla pracowników KRUS będą przyznane za ich ciężką pracę.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Połowa podwójnej składki na KRUS płaconej przez rolników-przedsiębiorców jest kosztem podatkowym w PIT

Dodano: 12.09.2018 17:08 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Zdaniem Ministra Finansów część składki płaconej przez rolnika, który prowadzi pozarolniczą działalność gospodarczą do Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Rolników ma bezpośredni związek z uzyskiwaniem jednocześnie przez tego rolnika przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej. W związku z tym, ta część składki (tj. połowa podwójnej składki) może być zaliczana do kosztów uzyskania przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

Źródło: https:

Rodzicielskie świadczenia uzupełniające zostaną wprowadzone już w 2019 r.

Dodano: 04.09.2018 14:33 | 21 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej opublikowało projekt nowej ustawy o rodzicielskim świadczeniu uzupełniającym. Świadczenie ma przysługiwać matkom, które urodziły i wychowały co najmniej 4 dzieci. W niektórych sytuacjach świadczenie będzie dostępne także dla ojców. W założeniu nowe świadczenia mają być wsparciem dla osób, które nie posiadają uprawnień do świadczeń z ZUS i KRUS lub pobierają emeryturę niższą niż emerytura minimalna.

Źródło: www.podatki.biz

Czy Polacy uczą się na swoich finansowych błędach?

Dodano: 03.09.2018 11:06 | 65 odsłon | 0 komentarzy


Aż 72% Polaków zmagających się ze spłatą zadłużenia chciałoby zmienić swoje nawyki finansowe. Potrzebę tę wskazują najczęściej osoby między 35. a 44. rokiem życia. Tak wynika z badania Grupy KRUK zrealizowanego na przełomie lipca i sierpnia br. w panelu..

Tagi: Grupy, Polacy, KRUS
Źródło: inwestycje.pl

Prawo. Premia dla przedsiębiorców - nowe reguły

Dodano: 30.08.2018 6:00 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Na korzyść beneficjentów zmieniły się reguły przyznawania premii w wysokości 100 tys. zł na rozpoczęcie działalności pozarolniczej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. O połowę skrócono okres ubezpieczenia w KRUS dla ubiegania się o wsparcie - obecnie jest to co najmniej 12 miesięcy, a nie 24. Doprecyzowano, że z premii można sfinansować zakup środka transportu. Uchylono warunek wykazania wielkości ekonomicznej gospodarstwa nie większej niż 15 tys. euro.

Źródło: biznes.interia.pl

reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone