poniedziałek, 22 lipca 2019 r.  Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
Wiadomości z tagiem Jednym  RSS
Tak PGNiG nadzorował EuRoPol GAZ. NIK o wynikach kontroli

Dodano: 18.07.2019 21:38 | 6 odsłon | 0 komentarzy

PGNiG właściwie sprawował nadzór nad spółką będącą właścicielem fragmentu gazociągu jamalskiego na terenie Polski. Jednak dość często dochodziło do rotacji we władzach spółki, co może być niekorzystne z punktu widzenia zarządzania - wynika z raportu pokontrolnego NIK.

Tagi: PGNiG, Jednym
Źródło: https:

Oskładkowanie i opodatkowanie zapomogi z tytułu urodzenia dziecka lub ślubu pracownika

Dodano: 18.07.2019 11:07 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Ubezpieczenia i Prawo Pracy nr 12 (486) z dnia 10.06.2019 r.
Jednym z rodzajów działalności socjalnej jest pomoc materialna, udzielana ze środków zakładowego funduszu świadczeń socjalnych w formie rzeczowej lub finansowej. Obejmuje ona zapomogi, mimo że ustawa wprost ich nie wskazuje ani nie definiuje. W słowniku języka polskiego PWN zapomoga jest określona jako "bezzwrotna pomoc finansowa". (...) Zapomogi przyznawane ze środków Funduszu (np. z tytułu urodzenia dziecka lub ślubu pracownika) są zwolnione z oskładkowania. Korzystają też ze zwolnienia od podatku dochodowego, z tym że tylko do określonego limitu.

Źródło: www.gofin.pl

"Marzenia nie zawsze się spełniają" [A nie mówiłem?!]

Dodano: 18.07.2019 8:59 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Co prawda "marzenia nie zawsze się spełniają", co jednak wcale nie przekłada się na to, iż sami nie możemy czuć się spełnieni. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości! Nie wszystko, co jest wynikiem przypadku jest złe; po prostu zdarza się i nie ma co winić, ani dziękować "opatrzności", ot tak w życiu bywa. A od nas samych zależy, czy potraktujemy to jak "dopust boży", czy okazję. Jednak warto przy tym pamiętać, bez codziennej pracy nad sobą trudno oczekiwać sukcesów; no chyba, że chodzi jedynie o dobre ustawienie się w życiu - do tego nie potrzeba nic prawie, oprócz...

Tagi: Jednym
Źródło: feedproxy.google.com

Jak uzyskać dofinansowanie pensji pracowników niepełnosprawnych? [PODCAST]

Dodano: 17.07.2019 11:05 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Zatrudnianie pracowników niepełnosprawnych jest wspierane przez państwo szeregiem różnych instrumentów w ramach pomocy publicznej. Jednym z najważniejszych jest comiesięczne dofinansowanie do wypłaconego wynagrodzenia pracownika, który posiada dokument stwierdzający niepełnosprawność.

Tagi: Jednym
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Sinice znów atakują. Właściciele pensjonatów boją się powtórki z zeszłego roku

Dodano: 16.07.2019 14:38 | 6 odsłon | 0 komentarzy

- Ludzie to wszystko wymyślą. Łamią nogi, mają pogrzeby. Jednak kiedy mówię, że nie zwracamy zadatków, to nagle jest cudowne uzdrowienie - mówi właścicielka jednego z pensjonatów w Gdyni. Na trzech tamtejszych plażach pojawiły się sinice.

Tagi: Jednym
Źródło: https:

Nie taki bitcoin straszny, jak go malują?

Dodano: 15.07.2019 11:14 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Bitcoin na dobre wyrwał się z zimowego snu i ponownie zaczął dostarczać emocji. Jednak w obliczu upadków kolejnych giełd kryptowalut, jak mantra powraca pytanie: czy inwestycje w bitcoina są bezpieczne? Okazuje się, że tak jak w przypadku większości...

Tagi: Jednym
Źródło: inwestycje.pl

Podatek u źródła 2019 - należyta staranność wg Ministra Finansów

Dodano: 15.07.2019 8:03 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Od 1 stycznia 2019 r. wiele wątpliwości budzi zakres obowiązku dopełnienia należytej staranności. Zgodnie z art. 26 ust. 1 Ustawy CIT, płatnik dokonujący wypłaty należności podlegającej opodatkowaniu podatkiem u źródła na podstawie Ustawy CIT jest zobowiązany do dochowania należytej staranności. Przy ocenie jej dochowania uwzględnia się charakter oraz skalę działalności prowadzonej przez płatnika. Jednak przepisy nie precyzują czym jest należyta staranność, w jaki sposób zweryfikować płatności zagraniczne i jak zabezpieczyć transakcje na wypadek ewentualnej kontroli podatkowej.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone