piątek, 03 lipca 2020 r.  Imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy
Wiadomości z tagiem Jednym  RSS
Zaległości podatkowe w czasie COVID-19 - umorzenie, czy rozłożenie na raty

Dodano: 02.07.2020 9:21 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Epidemia koronawirusa koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19 spowodowała trudności wielu podatników z terminową płatnością podatków i innych danin publicznych. Jeżeli w Polsce powstaje zaległość podatkowa, to 90% z niej jest straconych, krótko mówiąc nieściągalnych - twierdzi profesor Witold Modzelewski z Instytutu Studiów Podatkowych. Zdaniem Profesora naczelnicy urzędów skarbowych niechętnie umarzają zaległości podatkowe - nieco częściej można liczyć na rozłożenie tych zaległości na raty. Jednak dla części firm w najgorszej sytuacji potrzebny będzie program oddłużeniowy, który pozwoli tym firmom przetrwać.

Czy warto ubezpieczyć samochód od kradzieży

Dodano: 30.06.2020 5:07 | 19 odsłon | 0 komentarzy


W świetle prawa, właściciele samochodów muszą posiadać przynajmniej jeden rodzaj ubezpieczenia, którym jest OC. Jednak taka polisa nie chroni samego pojazdu, dlatego warto pomyśleć nad jej rozszerzeniem o dodatkowe ubezpieczenie AC.

Tagi: Jednym
Źródło: inwestycje.pl

Pożyczka na dowód - gdzie dostać

Dodano: 26.06.2020 18:25 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Idea Social Lendingu dotarła do Polski nieco później, niż w krajach Zachodniej Europy. W 2008 roku zaczęły jednak powstawać liczne serwisy, pośredniczące w udzielaniu pożyczek społecznościowych pomiędzy osobami prywatnymi. Jednym z takich serwisu był Monetto.pl. Pionier w branży Monetto.pl jest zaliczany do jednych z pierwszych serwisów pożyczek społecznościowych. Powstał on wiosną w 2008 roku, startując z interesującą kampanią reklamową, której hasło było dwuznaczne –„Teraz banki mogą cię...

Źródło: www.az-finanse.pl

Konieczność zgłoszenia spółki do CRBR do 13 lipca 2020 r

Dodano: 26.06.2020 8:22 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Wraz z ustawami powszechnie nazywanymi tarczami antykryzysowymi, uchwalanymi w obliczu pandemii wirusa COVID-19, przesuniętych lub odroczonych zostało wiele terminów nakładających obowiązki administracyjne na przedsiębiorców. Jednym z nich jest konieczność zgłoszenia przez firmy osób faktycznie zarządzających i kontrolujących spółki w Centralnym Rejestrze Beneficjentów Rzeczywistych. Pierwotny termin został ustalony na 14 kwietnia 2020 roku, został jednak przesunięty o trzy miesiące, na 13 lipca 2020 i według wyliczeń Ministerstwa Finansów może dotyczyć nawet pół miliona spółek. Spóźnienie lub brak zgłoszenia zobowiązanych do tego przedsiębiorstw może skutkować nałożeniem na nie kary do miliona złotych.

Źródło: https:

Opóźnienie w podpisaniu porozumienia USA-Chiny byłoby szansą dla złota

Dodano: 26.06.2020 5:07 | 10 odsłon | 0 komentarzy


Inwestorom na rynku złota w ostatnim czasie dostarczanych jest wiele bodźców i informacji wpływających na ceny kruszcu. Jednak i tak panuje wśród nich konsternacja...

Źródło: inwestycje.pl

Nowa matryca stawek VAT - jak ustalić stawkę dla dostaw towarów i usług dokonanych w okresie przejściowym

Dodano: 24.06.2020 9:00 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Od 1 lipca 2020 r. zmianie ulegną stawki VAT na towary i usługi. Zostanie wprowadzona nowa matryca stawek VAT. Jednak w okresie przejściowym może powstać problem, jaka data decyduje o zastosowaniu właściwej stawki VAT. Według zasad wskazanych w ustawie o VAT będzie to zasadniczo data dokonania dostawy lub wykonania usługi. Tylko w przypadku WNT i importu towarów decydować będzie data powstania obowiązku podatkowego.

Tagi: Jednym, Nova, Tylka
Źródło: https:

VPN w pracy zdalnej - wady i alternatywa

Dodano: 24.06.2020 8:04 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Epidemia COVID-19 zmieniła zasięg korzystania z pracy zdalnej. Wiele firm w krótkim czasie musiało rozbudować swoje rozwiązania oferujące zdalny dostęp, by go umożliwić na taką skalę. Najczęściej stosowaną w tym celu technologią stał się VPN, uznawany za główną metodę uzyskiwania dostępu do firmowych aplikacji i danych spoza siedziby firmy. Jednak VPN nie jest rozwiązaniem wolnym od wad i nie powinien być używany do zapewnienia pracy zdalnej w długoterminowej perspektywie, dla szerokiej gamy pracowników.

Źródło: https:

Dlaczego zamożny klient jest ważny w rozwoju zawodowym agenta [Sprzedaż]

Dodano: 23.06.2020 9:30 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Warto czasami zastanowić się nad tym, co jest prawdziwą miarą sukcesu w sprzedaży ubezpieczeń. Możemy wymieniać takie aspekty jak ilość klientów, ich poziom utrzymania, czy zebrana składka. Jednak najważniejszym czynnikiem wpływającym na taką ocenę z pewnością jest dochód i to on decyduje, czy osoba, która zajmuje się sprzedażą, jest zadowolona z efektów swojej pracy. Na ten dochód wpływa szereg czynników. Na pewno ważne jest nastawienie agenta, czyli jego poziom energii, motywacji i optymizmu. Liczy się też aktywność na polu poszukiwania nowych klientów. Istotna jest również jego wiedza i umiejętności. Jest jednak jeden parametr, o którym rzadko się myśli, a również jest kluczowym elementem tej całej układanki. Jest nim jakość klienta mierzona jego zamożnością.

Tagi: Jednym, Warka, Jens
Źródło: feedproxy.google.com

Sprawozdania finansowe w czasie epidemii COVID-19

Dodano: 18.06.2020 12:41 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Podmioty zobowiązane do prowadzenia ksiąg rachunkowych oraz te, które dobrowolnie wybrały taki model ewidencjonowania, mają obowiązek sporządzania, zatwierdzania, poddawania badaniu i składania corocznych sprawozdań finansowych. Na ich sporządzenie mają czas do 31 marca roku następnego po roku objętym sprawozdaniem, a na zatwierdzenie do 30 czerwca. Jednak w bieżącym roku, z uwagi na epidemię COVID-19, Minister Finansów wydłużył te i inne terminy na ich realizację.

Źródło: https:

Wall Street nadal prze ku rekordom

Dodano: 18.06.2020 11:08 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Rozpoczęliśmy w USA tydzień z pustawym kalendarium. Nie było w nim ważnych danych makro i raportów spółek. Jednak jest to tydzień kończący się sympozjum Fed w Jackson Hole (w piątek wystąpi na nim Jerome Powell, szef Fed). Czekanie na to wydarzenie...

Źródło: inwestycje.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2020 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone