poniedziałek, 10 sierpnia 2020 r.  Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
Wiadomości z tagiem Jednym  RSS
Świadczenie ubezpieczeniowe w polisie NNW. Co to jest i ile może wynosić?

Dodano: 09.08.2020 5:07 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Jednym z najważniejszych punktów wszystkich umów polisy na życie jest właśnie świadczenie ubezpieczeniowe. Co to w zasadzie jest, na czym polega i ile może wynosić? Podpowiadamy!

Tagi: Jednym
Źródło: inwestycje.pl

Czy warto się zrzeszać? [Perspektywa pewnego agenta]

Dodano: 04.08.2020 10:01 | 15 odsłon | 0 komentarzy

Argumentów za przystąpieniem do organizacji branżowej jest wiele - każdy z członków będzie miał swoje powody. Jednym z najistotniejszych jest realizacja potrzeby przynależności do większego grona i posiadanie branżowych przyjaciół. Organizacja to przede wszystkim ludzie.

Źródło: feedproxy.google.com

Czy warto ubezpieczyć samochód od kradzieży

Dodano: 29.07.2020 5:07 | 35 odsłon | 0 komentarzy


W świetle prawa, właściciele samochodów muszą posiadać przynajmniej jeden rodzaj ubezpieczenia, którym jest OC. Jednak taka polisa nie chroni samego pojazdu, dlatego warto pomyśleć nad jej rozszerzeniem o dodatkowe ubezpieczenie AC.

Tagi: Jednym
Źródło: inwestycje.pl

Drugi samochód firmowy w jednoosobowej działalności gospodarczej - raty leasingowe, a koszty uzyskania przychodu

Dodano: 28.07.2020 16:01 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Prowadząc działalność gospodarczą, przedsiębiorca stara się jak najbardziej racjonalnie podchodzić do swojego budżetu. Nic więc dziwnego, że poza biznesplanem dotyczącym przychodów, musi również odpowiednio zaplanować koszty. Jednym z nich mogą być opłaty leasingowe, związane z posiadanym pojazdem. W praktyce pojawiły się jednak pewne wątpliwości, czy jednoosobowy przedsiębiorca może uznać za koszty uzyskania przychodu więcej niż jeden pojazd. A dokładniej - czy może rozliczać opłaty leasingowe od zakupu drugiego samochodu osobowego w swojej firmie?

Tagi: Jednym
Źródło: https:

Legislacyjne rzepy budzą kontrowersje

Dodano: 27.07.2020 15:56 | 24 odsłon | 0 komentarzy

W ostatnich miesiącach coraz bardziej widoczny jest trend wprowadzania tzw. legislacyjnych rzepów, czyli poprawek doczepianych do aktualnie procedowanych ustaw - alarmują Pracodawcy RP. Eksperci tej organizacji twierdzą, że takie poprawki, które wykraczają poza zakres przedmiotowy danej ustawy, są sprzeczne z zasadami stanowienia prawa. Jednym z przykładów nowego podejścia jest przesunięcie terminu wejścia w życie tzw. podatku cukrowego.

Źródło: www.podatki.biz

Opóźnienie w podpisaniu porozumienia USA-Chiny byłoby szansą dla złota

Dodano: 25.07.2020 5:08 | 20 odsłon | 0 komentarzy


Inwestorom na rynku złota w ostatnim czasie dostarczanych jest wiele bodźców i informacji wpływających na ceny kruszcu. Jednak i tak panuje wśród nich konsternacja...

Źródło: inwestycje.pl

Zmiany w przepisach postępowania restrukturyzacyjnego z powodu COVID-19

Dodano: 24.07.2020 12:19 | 17 odsłon | 0 komentarzy

Przyjęta 4 czerwca przez Sejm RP tarcza antykryzysowa 4.0 miała być uzupełnieniem poprzednich rozwiązań wprowadzanych przez rząd w ramach walki ze skutkami pandemii wirusa COVID-19. Zmianie uległo wiele przepisów i rozwiązań mających na celu ułatwienie prowadzenia działalności gospodarczej podmiotom rynkowym, notującym straty spowodowane kilkumiesięcznym zamknięciem gospodarki. Jednym z elementów tarczy antykryzysowej 4.0 było wprowadzanie uproszonego postępowania restrukturyzacyjnego, umożliwiającego nawiązanie negocjacji dłużnika z wierzycielem, bez konieczności wszczynania postępowania sądowego, w celu skrócenia postępowania (wg zapisów czas na zawarcie układu dłużnika z wierzycielem to 4 mies.) oraz nieangażowania zewnętrznych podmiotów arbitrażowych. Dłużnik w okresie trwania postępowania ma ograniczone możliwości dysponowania majątkiem.

Źródło: https:

Ośrodek interesów osobistych i gospodarczych podatnika

Dodano: 24.07.2020 12:08 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Ustalenie centrum (ośrodka) interesów osobistych i gospodarczych podatnika decyduje o rezydencji podatkowej, czyli obowiązku podatkowym w danym kraju. Fiskus jest tutaj bardzo rygorystyczny i większość sytuacji interpretuje na korzyść budżetu. Jednym z takich przykładów jest sprawa dotycząca przypadku opuszczenia kraju przez osobę oddelegowaną do pracy w innym państwie, która trafiła do NSA (sygn. II FSK 2653/16).

Tagi: Jednym, Fiskus
Źródło: https:

Integracja Howden Broking Group i RKH dobiega końca [Świat]

Dodano: 17.07.2020 8:44 | 41 odsłon | 0 komentarzy

Proces integracji brokerskich spółek Howden Broking Group i RKH Specialty, należących Hyperiona, dobiega końca. Jednym z ostatnich etapów są (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Wall Street nadal prze ku rekordom

Dodano: 17.07.2020 5:07 | 20 odsłon | 0 komentarzy


Rozpoczęliśmy w USA tydzień z pustawym kalendarium. Nie było w nim ważnych danych makro i raportów spółek. Jednak jest to tydzień kończący się sympozjum Fed w Jackson Hole (w piątek wystąpi na nim Jerome Powell, szef Fed). Czekanie na to wydarzenie...

Źródło: inwestycje.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2020 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone