wtorek, 18 czerwca 2019 r.  Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
Wiadomości z tagiem Jednym  RSS
Polskie ceny i kurs wzrostowy Bitcoina

Dodano: 17.06.2019 17:05 | 5 odsłon | 0 komentarzy


GUS podał najnowszy odczyt inflacji. Co prawda jest on wyższy, niż przewidywano, ale pułap 2,4% nie powinien być jeszcze powodem do niepokoju. Jednak rosnąca inflacja może zawężać możliwości kształtowania polityki stóp procentowych

Źródło: inwestycje.pl

Członek rady nadzorczej nie jest podatnikiem VAT

Dodano: 17.06.2019 11:54 | 0 odsłon | 0 komentarzy

13 czerwca 2019 r. Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł, że w świetle dyrektywy VAT członek rady nadzorczej fundacji nie prowadzi z tego tytułu działalności gospodarczej, zatem nie może być uznany za podatnika VAT. Co prawda członek rady nadzorczej fundacji nie pozostaje w stosunku jakiegokolwiek podporządkowania hierarchicznego względem zarządu tej fundacji, ani względem rady nadzorczej fundacji w zakresie wykonywania działalności członka tej rady. Jednak nie działa on ani we własnym imieniu, ani na własny rachunek, ani też na swoją własną odpowiedzialność, lecz działa na rachunek i na odpowiedzialność tej rady nadzorczej Poza tym członek rady nadzorczej fundacji nie ponosi również ryzyka gospodarczego wynikającego z jego działalności, ponieważ pobiera on stałe wynagrodzenie, które nie jest uzależnione od jego uczestnictwa w posiedzeniach ani od rzeczywiście przepracowanych przez niego godzin.

Źródło: https:

Unijny import usług a VAT. Jak rozliczyć transakcje wewnątrzwspólnotowe?

Dodano: 16.06.2019 17:05 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Polski VAT musi być zgodny z normami unijnymi. Jednym z istotniejszych elementów harmonizacji jest stosowana obecnie reguła faktycznego opodatkowania transakcji wewnątrzunijnych w państwie konsumpcji, tj. w państwie docelowym.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Wydzielenie zorganizowanej części przedsiębiorstwa a faktury korygujące

Dodano: 13.06.2019 12:33 | 3 odsłon | 0 komentarzy

W przypadku podziału przez wydzielenie na spółkę przejmującą przechodzą prawa i obowiązki związane z zorganizowaną częścią przedsiębiorstwa (ZCP). W takiej sytuacji niezbędne jest wcześniejsze rozważenie wielu obszarów podatkowych, celem zabezpieczenia obu zaangażowanych w nie spółek. Jednym z problemów, z którym muszą zmierzyć się przedsiębiorcy, są faktury korygujące.

Tagi: Jednym
Źródło: https:

KRD: Zaległości wobec firm leasingowych wynoszą ok. 405 mln zł

Dodano: 13.06.2019 8:53 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Polska branża leasingowa rozwija się dzięki dobrej koniunkturze gospodarczej - przedsiębiorstwa chętnie finansują leasingiem zakup samochodów, sprzętu budowlanego, maszyn produkcyjnych, a nawet nieruchomości. Jednak większa liczba transakcji to większe ryzyko problemów ze spłatą rat przez klientów. Jeszcze w 2016 r. ich zaległości wynosiły niespełna 305,2 mln zł. Obecnie zwiększyły się do 404,8 mln zł. Podobnie wygląda sytuacja, jeśli weźmiemy pod uwagę liczbę dłużników. Trzy lata temu było ich 5740, dziś - 7262.

Źródło: https:

TUW utworzył nowy związek wzajemności członkowskiej [Rynek]

Dodano: 13.06.2019 8:44 | 4 odsłon | 0 komentarzy

TUW TUW podpisał z Warmińsko-Mazurską Izbą Rolniczą umowę o utworzeniu Związku Wzajemności Członkowskiej "Zagroda". Jednym z celów umowy (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Zakładamy własną firmę

Dodano: 12.06.2019 12:42 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Założenie i prowadzenie działalności gospodarczej może dla wielu osób wydawać się trudne i skomplikowane, chociaż w rzeczywistości jest zupełnie inaczej. Możliwe, że to opinie znajomych, którzy mają złe doświadczenia lub informacje płynące z mediów mogą kształtować takie przekonania. Jednak w mojej opinii nie należy się nimi sugerować. Na pewno trzeba w pierwszej kolejności pamiętać o związanych ze startem naszego biznesu obowiązkach rejestracyjnych wobec ZUS i urzędu skarbowego.

Tagi: Jednym
Źródło: https:

Kiedy członek zarządu spółki nie może być pracownikiem

Dodano: 11.06.2019 8:51 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Członek zarządu związany jest ze spółką tzw. stosunkiem korporacyjnym. Na jego podstawie, w konsekwencji powołania do organu zarządzającego, członek zarządu może wykonywać swoją funkcję. Jednak to nie stosunek korporacyjny jest tym, na podstawie którego najczęściej swoją funkcję pełnią członkowie zarządu. Zdarza się też, że obok stosunku korporacyjnego występuje stosunek pracy lub stosunek cywilnoprawny oparty o umowę zlecenia lub tzw. umowę menadżerską.

Tagi: Jednym, Kielc
Źródło: https:

Ukraińcy nie wyjadą z Polski do Niemiec? "Polscy pracodawcy będą musieli zareagować na nowe prawo"

Dodano: 10.06.2019 19:21 | 3 odsłon | 0 komentarzy

W ostatni piątek Niemcy przyjęli nowe regulacje, które umożliwiają obywatelom krajów spoza Unii Europejskiej podjęcie legalnej pracy. Jednak jak twierdzą eksperci, masowy odpływ Ukraińców Polsce nie grozi.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone