niedziela, 28 lutego 2021 r.  Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
Wiadomości z tagiem Jednym  RSS
Zakres pomocy z Tarczy 7.0

Dodano: 18.02.2021 9:08 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Zakres pomocy z Tarczy 7.0. Przedsiębiorcy z kolejnych branży mogą od 1 lutego 2021 r. składać wnioski o pomoc w ramach Tarczy 7.0 i uzyskać od państwa m.in. świadczenie postojowe, mikropożyczkę czy zwolnienie z ZUS. Jednak jak wskazują eksperci, proponowany zakres pomocy dla wielu firm, zwłaszcza z branży hotelarskiej i turystycznej, może okazać się niewystarczający.

Źródło: https:

Ulga termomodernizacyjna w PIT - instalacja fotowoltaiczna

Dodano: 17.02.2021 15:06 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Ulga termomodernizacyjna w PIT. Z ulgi termomodernizacyjnej może skorzystać podatnik, będący właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego, który poniósł wydatki na tzw. przedsięwzięcie termomodernizacyjne oraz posiada fakturę, potwierdzającą ich poniesienie. Ponadto z ulgi termomodernizacyjnej może skorzystać podatnik, jeżeli najpóźniej na dzień dokonania odliczenia, jest już właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Jednym z wydatków uprawniających do skorzystania z tej ulgi jest zakup instalacji fotowoltaicznej (w tym ogniw z osprzętem) z montażem. Można odliczyć też zakup i montaż kolektora słonecznego. Czym jest ulga termomodernizacyjna w PIT? Czym jest przedsięwzięcie termomodernizacyjne? Jakie wydatki można odliczyć w ramach ulgi termomodernizacyjnej?

Źródło: https:

Czy warto ubezpieczyć samochód od kradzieży

Dodano: 17.02.2021 5:06 | 46 odsłon | 0 komentarzy


W świetle prawa, właściciele samochodów muszą posiadać przynajmniej jeden rodzaj ubezpieczenia, którym jest OC. Jednak taka polisa nie chroni samego pojazdu, dlatego warto pomyśleć nad jej rozszerzeniem o dodatkowe ubezpieczenie AC.

Tagi: Jednym
Źródło: inwestycje.pl

O sprawiedliwości podatkowej i składce reklamowej [OPINIA]

Dodano: 15.02.2021 17:05 | 19 odsłon | 0 komentarzy

Nie można zaprzeczyć, że dzięki podatkom korzystamy jako społeczeństwo. Możemy mieć powszechną edukację, ochronę zdrowia czy drogi. Jednak daniny publiczne mają też ciemną stronę, ingerując poważnie w prawa obywateli.

Tagi: Jednym
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Jaka jest księgowa specyfika przedsiębiorstwa osoby fizycznej

Dodano: 15.02.2021 11:05 | 17 odsłon | 0 komentarzy

Zawsze prowadziłam klientom podatkową księgę przychodów i rozchodów. Jednak nowy klient prowadzący przedsiębiorstwo jako osoba fizyczna (właściciel) zastanawia się nad księgami rachunkowymi. Jakie operacje gospodarcze będą najczęściej wymagały ujęcia w księgach?

Tagi: Jednym, Jako, Jakiw
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

O użyteczności oprogramowania słów kilka [Technologie IT]

Dodano: 15.02.2021 7:47 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Program jaki jest, każdy widzi. Lepszy, gorszy, czasem doskonały. Ocena i tak jest zawsze subiektywna. Jeden lubi jabłka, a drugi gruszki. Tak samo jest z systemami IT. Programiści swoje, użytkownicy swoje. "Wieki" mijają od początków komputeryzacji i naprawdę mamy zupełnie inne, inaczej projektowane i budowane aplikacje. Jednym słowem - jest dużo, dużo lepiej.

Źródło: feedproxy.google.com

Opóźnienie w podpisaniu porozumienia USA-Chiny byłoby szansą dla złota

Dodano: 13.02.2021 5:08 | 21 odsłon | 0 komentarzy


Inwestorom na rynku złota w ostatnim czasie dostarczanych jest wiele bodźców i informacji wpływających na ceny kruszcu. Jednak i tak panuje wśród nich konsternacja...

Źródło: inwestycje.pl

Widzowie wracają do kin. Jednak nie do wszystkich

Dodano: 12.02.2021 11:05 | 19 odsłon | 0 komentarzy

Od dzisiaj kina mogą wznowić działalność w reżimie sanitarnym. Mało czasu na przygotowanie i widmo możliwego ponownego zamknięcia po 2 tygodniach spowodowało, że sieciówki nie zdecydowały się na otwarcie swoich placówek dla widzów. Z szansy skorzystały natomiast mniejsze kina.

Tagi: Jednym
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Jak rozliczać VAT od usług elektronicznych?

Dodano: 08.02.2021 15:54 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Usług elektroniczne a VAT. Świadczenie zautomatyzowanych, niewymagających dużego wkładu ze strony człowieka usług za pomocą środków komunikacji elektronicznej (internetu/sieci elektronicznej) uznawane jest za świadczenie usług elektronicznych w rozumieniu przepisów o VAT. Usługi elektroniczne, podobnie jak inne usługi, podlegają opodatkowaniu VAT. Jednak zasady ich opodatkowania są specyficzne i zależą od wielu czynników.

Źródło: https:

Podatek (składka) od reklamy internetowej - projekt

Dodano: 06.02.2021 5:11 | 15 odsłon | 0 komentarzy

Podatek (składka) od reklamy internetowej. W Ministerstwie Finansów został przygotowany projekt ustawy o projekt ustawy o dodatkowych przychodach Narodowego Funduszu Zdrowia, Narodowego Funduszu Ochrony Zabytków oraz utworzeniu Funduszu Wsparcia Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Obszarze Mediów. Jednym z ważnych nowych rozwiązań, przewidzianych w projektowanej ustawie, jest podatek (zwany w projekcie

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2021 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone