sobota, 25 stycznia 2020 r.  Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
Wiadomości z tagiem Jednym  RSS
Złożenie czynnego żalu przez ePUAP-lub e-mailem jest nieskuteczne

Dodano: 23.01.2020 9:33 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Złożenie tzw. czynnego żalu pozwala uniknąć kary za przestępstwo lub wykroczenie skarbowe i jest rozwiązaniem często stosowanym, ale wielu zainteresowanych robi to nieprawidłowo. Nie brakuje osób, które o popełnionych czynach zawiadamiają poprzez ePUAP lub za pomocą e-maila. Ale urzędnicy uznają tę formę za nieskuteczną. Zawiadomienie należy złożyć na piśmie lub ustnie do protokołu. Jednak eksperci podkreślają, że czynny żal jest potrzebny zarówno z punktu widzenia podatników, jak również organów skarbowych. Dlatego w obopólnym interesie warto pomyśleć o tym, żeby szerzej dopuścić zgłaszanie tego typu spraw przez elektroniczne narzędzia.

Tagi: Jednym
Źródło: https:

Tusk: Musimy przygotować UE na brexit bez umowy z Londynem

Dodano: 23.01.2020 5:10 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Musimy przygotować UE na scenariusz brexitu bez umowy z Londynem, który jest bardziej prawdopodobny niż kiedykolwiek. KE rozpoczęła takie przygotowania. Jednak nie oznacza to, że mamy zaprzestać starań w negocjacjach - napisał w liście do liderów UE szef RE Donald Tusk.

Tagi: Jednym, Donald
Źródło: forsal.pl

Minister finansów o stawkach VAT w UE

Dodano: 22.01.2020 7:46 | 3 odsłon | 0 komentarzy

21 stycznia 2020 r. podczas posiedzenia Rady ECOFIN w Brukseli, minister finansów Tadeusz Kościński poparł priorytety przedstawione przez chorwacką prezydencję, zwłaszcza te dotyczące podatków. Minister podkreślił jednak, że konieczne jest przyspieszenie prac dot. projektów legislacyjnych w obszarze VAT, szczególnie w zakresie stawek tego podatku. Jednym z ważniejszych tematów rozmów ministrów finansów państw UE było opodatkowanie działalności cyfrowej.

Źródło: https:

Czy przedsiębiorcy zrezygnują z leasingu?

Dodano: 22.01.2020 5:09 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Większość przedsiębiorstw, a zwłaszcza z sektora MŚP, chętnie korzysta z wszelkich możliwych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy, które potem można zainwestować w rozwój firmy. Jednym z takich sposobów jest korzystanie z ulg podatkowych...

Tagi: Jednym
Źródło: inwestycje.pl

Świadczenie ubezpieczeniowe w polisie NNW. Co to jest i ile może wynosić?

Dodano: 19.01.2020 5:06 | 46 odsłon | 0 komentarzy


Jednym z najważniejszych punktów wszystkich umów polisy na życie jest właśnie świadczenie ubezpieczeniowe. Co to w zasadzie jest, na czym polega i ile może wynosić? Podpowiadamy!

Tagi: Jednym
Źródło: inwestycje.pl

Spojrzeć dookoła siebie [A nie mówiłem?!]

Dodano: 16.01.2020 7:42 | 20 odsłon | 0 komentarzy

Miał być co prawda w tym tygodniu inny tekst, który napisałem i przekazałem Redakcji troszkę wcześniej (nie martwicie się, będzie za tydzień), ale nie mogłem się oprzeć wewnętrznemu imperatywowi kategorycznemu, aby skomentować - jakoż inni to czynią - bieżącą sytuację na ziemi, mimo iż czasem miałoby się ochotę zabrać też za sprawy nieziemskie. Jednak póki co, w tym drugim przypadku wypada się skupić jedynie na przeglądzie całej serii "Gwiezdnych wojen" - a jest co oglądać, bo i tak wszystko poza tym pozostaje mrzonką lub w sferze spekulacji i teorii.

Tagi: Jednym
Źródło: feedproxy.google.com

Czy warto ubezpieczyć samochód od kradzieży

Dodano: 08.01.2020 5:06 | 74 odsłon | 0 komentarzy


W świetle prawa, właściciele samochodów muszą posiadać przynajmniej jeden rodzaj ubezpieczenia, którym jest OC. Jednak taka polisa nie chroni samego pojazdu, dlatego warto pomyśleć nad jej rozszerzeniem o dodatkowe ubezpieczenie AC.

Tagi: Jednym
Źródło: inwestycje.pl

Opóźnienie w podpisaniu porozumienia USA-Chiny byłoby szansą dla złota

Dodano: 04.01.2020 5:08 | 36 odsłon | 0 komentarzy


Inwestorom na rynku złota w ostatnim czasie dostarczanych jest wiele bodźców i informacji wpływających na ceny kruszcu. Jednak i tak panuje wśród nich konsternacja...

Źródło: inwestycje.pl

Kto musi przekazać Szefowi KAS informacje o schematach podatkowych

Dodano: 31.12.2019 10:22 | 28 odsłon | 0 komentarzy

Obowiązek przekazania Szefowi Krajowej Administracji Skarbowej informacji (w formie elektronicznej) o schematach podatkowych dotyczy co do zasady trzech kategorii podmiotów: promotorów, korzystających i wspomagających. Jednak główny ciężar obowiązków w zakresie raportowania schematów podatkowych spoczywa na promotorach. Czy promotorem może być także firma? Co to są "czynności promotorskie"?

Nowa matryca stawek VAT i WIS w 2020 roku - najważniejsze informacje

Dodano: 30.12.2019 17:06 | 27 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Finansów przygotowało poradnik, w którym zawarte są najważniejsze informacje odnośnie nowej matrycy stawek VAT, w tym m.in. o: zmianach w klasyfikacji towarów i usług na potrzeby VAT, uproszczeniu systemu stawek VAT i wiążącej informacji stawkowej (WIS). Przepisy dotyczące nowej matrycy stawek VAT i WIS weszły w życie 1 listopada 2019 r. Jednak nowa matryca stawek VAT będzie stosowana od 1 kwietnia 2020 r.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2020 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone