środa, 27 maja 2020 r.  Imieniny: Amandy, Jana, Juliana
Wiadomości z tagiem Jednym  RSS
Trudna lekcja, ważna nauka [Almanach Brokerów 2020]

Dodano: 25.05.2020 8:48 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Jeszcze miesiąc temu podejmowałabym w tym artykule inne tematy. Pewnie skupiłabym się na katastrofach przyrodniczych, wybuchach w rafineriach czy wzroście stawek spowodowanym nierentownością rynku ubezpieczeniowego. Jednak nawet w branży zajmującej się zarządzaniem ryzykiem nie można wszystkiego przewidzieć.

Tagi: Jednym, Trudno
Źródło: feedproxy.google.com

Wall Street nadal prze ku rekordom

Dodano: 20.05.2020 5:08 | 11 odsłon | 0 komentarzy


Rozpoczęliśmy w USA tydzień z pustawym kalendarium. Nie było w nim ważnych danych makro i raportów spółek. Jednak jest to tydzień kończący się sympozjum Fed w Jackson Hole (w piątek wystąpi na nim Jerome Powell, szef Fed). Czekanie na to wydarzenie...

Źródło: inwestycje.pl

Kiedy rozliczenie VAT ulega przedawnieniu?

Dodano: 18.05.2020 17:36 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Zobowiązania podatkowe, w tym również w zakresie VAT, przedawniają się z upływem 5 lat, licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności podatku. Jednak specyfika podatku VAT powoduje problemy z ustaleniem terminu przedawnienia, szczególnie gdy rozliczenie kończyło się kwotą zwrotu lub nadwyżką do przeniesienia na następny okres rozliczeniowy, gdyż one też ulegają przedawnieniu. Ponadto nie można automatycznie przyjmować zawsze 5-letniego terminu, gdyż w praktyce ze względu na zawieszenie lub przerwanie często ulega on znacznemu wydłużeniu. Przedawnienie rozliczenia powoduje, że podatnik nie musi przechowywać już dokumentacji za ten okres, a organ nie może żądać zapłaty podatku i dokonywać kontroli rozliczenia. Podatnik nie może natomiast skorygować przedawnionego rozliczenia, wystąpić o zwrot czy nadpłatę za ten okres. Warto zatem wiedzieć, jak ustalać termin przedawnienia w VAT.

Źródło: https:

Wykup i sprzedaż samochodu osobowego po leasingu

Dodano: 18.05.2020 11:20 | 15 odsłon | 0 komentarzy

Zakup samochodu za gotówkę, czy nawet w kredycie, jest często mniej opłacalny dla przedsiębiorców niż leasing. Po zakończeniu umowy leasingu, wielu z nich decyduje się na kolejny samochód (nowszy model) od tego samego producenta - wtedy najczęściej jedna umowa leasingowa zostaje zastąpiona drugą. Jednak część przedsiębiorców dochodzi do wniosku, że woli samochód wykupić, a następnie sprzedać samodzielnie. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że w ten sposób mogą nałożyć na siebie obowiązek dodatkowego opodatkowania transakcji. Pewne ciekawe możliwości w tym zakresie mają osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą oraz spółki cywilne.

Tagi: Jednym, Zakup
Źródło: https:

Tusk: Musimy przygotować UE na brexit bez umowy z Londynem

Dodano: 18.05.2020 5:10 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Musimy przygotować UE na scenariusz brexitu bez umowy z Londynem, który jest bardziej prawdopodobny niż kiedykolwiek. KE rozpoczęła takie przygotowania. Jednak nie oznacza to, że mamy zaprzestać starań w negocjacjach - napisał w liście do liderów UE szef RE Donald Tusk.

Tagi: Jednym
Źródło: forsal.pl

Czy przedsiębiorcy zrezygnują z leasingu?

Dodano: 17.05.2020 5:09 | 17 odsłon | 0 komentarzy


Większość przedsiębiorstw, a zwłaszcza z sektora MŚP, chętnie korzysta z wszelkich możliwych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy, które potem można zainwestować w rozwój firmy. Jednym z takich sposobów jest korzystanie z ulg podatkowych...

Tagi: Jednym
Źródło: inwestycje.pl

Świadczenie ubezpieczeniowe w polisie NNW. Co to jest i ile może wynosić?

Dodano: 14.05.2020 5:07 | 98 odsłon | 0 komentarzy


Jednym z najważniejszych punktów wszystkich umów polisy na życie jest właśnie świadczenie ubezpieczeniowe. Co to w zasadzie jest, na czym polega i ile może wynosić? Podpowiadamy!

Tagi: Jednym
Źródło: inwestycje.pl

Luki w Tarczy 2.0 łatane Tarczą 3.0

Dodano: 08.05.2020 12:35 | 24 odsłon | 0 komentarzy

Przed wejściem w życie tzw. Tarczy Antykryzysowej 2.0 zapowiadano, że ze zwolnienia z ZUS będą mogli skorzystać przedsiębiorcy opłacający składki wyłącznie za siebie, niezależnie od osiągniętego przychodu. Jednak po publikacji ustawy okazało się, że dotychczasowy limit dla zwolnień z ZUS nie został zniesiony. Ustawodawca zlikwidował go za to dla przedsiębiorców, którzy ubiegają się o świadczenie postojowe. Zwolnienia nie obejmą także korzystających z ulgi na start.

Potwierdzenie otrzymania faktury korygującej w formie elektronicznej

Dodano: 07.05.2020 13:55 | 21 odsłon | 0 komentarzy

Jednym z pierwszych skutków wystąpienia pandemii SARS-COV-2 widocznych u przedsiębiorców była rezygnacja z tradycyjnej formy pracy

Tagi: Jednym
Źródło: https:

Czy warto ubezpieczyć samochód od kradzieży

Dodano: 03.05.2020 5:06 | 232 odsłon | 0 komentarzy


W świetle prawa, właściciele samochodów muszą posiadać przynajmniej jeden rodzaj ubezpieczenia, którym jest OC. Jednak taka polisa nie chroni samego pojazdu, dlatego warto pomyśleć nad jej rozszerzeniem o dodatkowe ubezpieczenie AC.

Tagi: Jednym
Źródło: inwestycje.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2020 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone