czwartek, 18 października 2018 r.  Imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza
Wiadomości z tagiem Jednolity  RSS
Podatki 2019: Jednolite kody CN w przepisach akcyzowych i celnych

Dodano: 15.10.2018 15:05 | 11 odsłon | 0 komentarzy

W ustawie o podatku akcyzowym kody Nomenklatury Scalonej (CN) zostaną zastąpione kodami CN stosowanymi zgodnie z obowiązującymi przepisami celnymi - wynika z projektu nowelizacji przygotowanego w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Zmiana ta ma zapewniać jednolitość i spójność w zakresie kodów w przepisach akcyzowych i celnych.

Źródło: www.podatki.biz

Jednolity portal cyfrowy w UE - dostęp online do informacji i procedur administracyjnych

Dodano: 03.10.2018 9:12 | 4 odsłon | 0 komentarzy

27 września 2018 r. Rada przyjęła rozporządzenie w sprawie utworzenia jednolitego portalu cyfrowego. Portal da osobom prywatnym i firmom dostęp do elektronicznych informacji, procedur oraz usług wsparcia i rozwiązywania problemów. 14 kluczowych procedur administracyjnych w każdym państwie członkowskim UE ma być dostępnych on-line zarówno dla użytkowników krajowych, jak i dla użytkowników transgranicznych. Chodzi m.in. rejestrację przedsiębiorstwa, rejestrację pracodawców lub pracowników w obowiązkowych systemach emerytalno-rentowych i ubezpieczeniowych, ubieganie się o stypendia i kredyty studenckie, uznawanie tytułów naukowych, składanie wniosku o europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego czy rejestrację pojazdów silnikowych.

Źródło: https:

Powstanie unijny portal. Akt urodzenia i rejestracja firmy za jednym kliknięciem

Dodano: 30.09.2018 5:55 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Jednolity portal cyfrowy da wszystkim mieszkańcom UE możliwość załatwienia przez internet podstawowych spraw urzędowych, takich jak pobranie aktu urodzenia, odnowienie dowodu osobistego czy rejestracja firmy. I to z każdego zakątka Unii.

Źródło: biznes.interia.pl

reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone