czwartek, 13 grudnia 2018 r.  Imieniny: Dalidy, Juliusza, Łucji
Wiadomości z tagiem Jeżewo  RSS
Zwrot nadpłaty składki zdrowotnej byłemu pracownikowi

Dodano: 28.11.2018 17:08 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Ubezpieczenia i Prawo Pracy nr 21 (471) z dnia 01.11.2018 r.
Jeżeli podatnik, obliczając podatek należny, dokonał odliczeń od dochodu, podstawy obliczenia podatku lub podatku, a następnie otrzymał zwrot odliczonych kwot (w całości lub w części), w zeznaniu podatkowym składanym za rok podatkowy, w którym otrzymał ten zwrot, dolicza odpowiednio kwoty poprzednio odliczone. Przepisy ustawy o pdof nie określają jaki w takiej sytuacji dokument powinien sporządzić pracodawca (płatnik). Informacja PIT-11 nie zawiera pozycji umożliwiającej wykazanie kwoty zwróconej pracownikowi składki na ubezpieczenie zdrowotne. W takich okolicznościach jako dowód należy dopuścić wszystko, co może przyczynić się do wyjaśnienia sprawy, a nie jest sprzeczne z prawem.

Źródło: www.gofin.pl

Limit kosztów z tytułu odsetek od pożyczek i kredytów - precedensowy wyrok WSA

Dodano: 28.11.2018 12:26 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu wydał 13 listopada 2018 r. wyrok (sygn. akt I SA/Wr 833/18), zgodnie z którym odsetki od pożyczek i kredytów można zaliczać do kosztów uzyskania przychodów do wysokości 3 mln zł powiększonej o 30 proc. EBITDA. To precedensowy wyrok kwestionujący dotychczasowe, konsekwentne stanowisko resortu finansów, które jest niekorzystne dla podatników. Wyrok ten jest jeszcze nieprawomocny. Jeżeli fiskus złoży skargę kasacyjną to za jakiś czas poznamy stanowisko NSA.

Gertruda Uścińska o e-zwolnieniach: Wierzę, że wszystko zadziała. Jeżeli lekarze zaprotestują, ZUS ma plany awaryjne

Dodano: 28.11.2018 5:50 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Wystawienie e-zwolnienia zajmuje specjaliście ok. 20 sekund, a system elektroniczny wyklucza jakiekolwiek pomyłki. Korzyścią dla pacjenta jest brak obowiązku dostarczania druku pracodawcy - przekonuje prezes ZUS.

Tagi: Jeżewo
Źródło: biznes.interia.pl

Decyzja budowlana daje dobrą wiarę

Dodano: 28.11.2018 5:06 | 13 odsłon | 0 komentarzy

Jeżeli zakład energetyczny dysponował decyzją o czasowym zajęciu części gruntu pod budowę urządzeń i instalacji elektrycznych, to korzystając później z niego w celu obsługi i konserwacji urządzeń, pozostawał w dobrej wierze. Spółka przesyłowa, następca zakładu, mogła więc nabyć służebność gruntową albo służebność przesyłu przez zasiedzenie w krótszym terminie – orzekł Sąd Najwyższy.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Jak kupować mieszkanie, jeżeli ryzyko cenowe będzie rosnąć?

Dodano: 23.11.2018 6:00 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Ryzyko związane z kupowaniem mieszkań zmienia się. Jeżeli wykonawcy opuszczają tereny budów z powodu droższych materiałów i rosnących wynagrodzeń, a tak się dzieje, to można oceniać, że ryzyko rośnie.

Źródło: biznes.interia.pl

Renta dla osoby z krótkim stażem pracy

Dodano: 22.11.2018 11:08 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Ubezpieczenia i Prawo Pracy nr 20 (470) z dnia 10.10.2018 r.
Jeżeli ubezpieczony nie osiągnął wymaganego okresu składkowego i nieskładkowego, warunek jego posiadania uważa się za spełniony, gdy został zgłoszony do ubezpieczenia przed ukończeniem 18 lat albo w ciągu 6 miesięcy po ukończeniu nauki w szkole ponadpodstawowej, ponadgimnazjalnej lub w szkole wyższej oraz do dnia powstania niezdolności do pracy miał, bez przerwy lub z przerwami nieprzekraczającymi 6 miesięcy, okresy składkowe i nieskładkowe.

Źródło: www.gofin.pl

Przy jakim spóźnieniu podróż koleją będzie darmowa

Dodano: 21.11.2018 5:55 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Jeżeli kolej spóźni się o ponad dwie godziny, będziemy podróżować za darmo. Takie bowiem będzie minimalne odszkodowanie dla pasażerów, które podda pod głosowanie Parlament Europejski jeszcze w tym roku.

Źródło: biznes.interia.pl

Kiedy warto wziąć leasing, a kiedy pożyczkę?

Dodano: 21.11.2018 5:09 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Prowadząc firmę należy liczyć się ze sporymi kosztami zakupu środków trwałych niezbędnych w prowadzeniu działalności. Jeżeli nie dysponujemy wystarczającymi środkami własnymi, warto rozważyć skorzystanie z finansowania zewnętrznego...

Tagi: Kielc, Jeżewo
Źródło: inwestycje.pl

Gruza: Polski system podatkowy narażony na zjawisko międzynarodowego omijania opodatkowania

Dodano: 18.11.2018 5:10 | 13 odsłon | 0 komentarzy

Jeżeli w światowym systemie podatkowym mamy ewidentne luki, intencjonalnie wykreowane przez niektóre jurysdykcje, to zawsze znajdzie się klient na tego typu ofertę - powiedział PAP były wiceminister finansów odpowiedzialny za politykę podatkową, obecnie wiceprezes KGHM Paweł Gruza. Na świecie jest szereg państw, które stosują regulacje podatkowe umożliwiające agresywną optymalizację podatkową - stwierdził.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Kiedy przysługuje zwolnienie podmiotowe z VAT

Dodano: 18.11.2018 5:10 | 10 odsłon | 0 komentarzy

15 października 2018 r. rozpoczynam działalność gospodarczą, która będzie polegała na sprzedaży artykułów spożywczych. Sprzedaż będę prowadził w ramach handlu obwoźnego na terytorium Polski i Niemiec (w miastach przygranicznych). Wszystkie towary będę nabywał w Polsce. Szacuję, że obrót ze sprzedaży w 2018 r. wyniesie 35 tys. zł w Polsce i około 16 tys. zł w Niemczech. Czy w takim przypadku będzie mi przysługiwało zwolnienie z VAT w Polsce i jakie obowiązki się z tym wiążą? Jeżeli podejmę decyzję o zastosowaniu zwolnienia, to czy mogę z niego zrezygnować w przyszłości?

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

« Nowsze wiadomości Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone