niedziela, 18 listopada 2018 r.  Imieniny: Klaudyny, Romana, Tomasza
Wiadomości z tagiem Jeżewo  RSS
Gruza: Polski system podatkowy narażony na zjawisko międzynarodowego omijania opodatkowania

Dodano: 18.11.2018 5:10 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Jeżeli w światowym systemie podatkowym mamy ewidentne luki, intencjonalnie wykreowane przez niektóre jurysdykcje, to zawsze znajdzie się klient na tego typu ofertę - powiedział PAP były wiceminister finansów odpowiedzialny za politykę podatkową, obecnie wiceprezes KGHM Paweł Gruza. Na świecie jest szereg państw, które stosują regulacje podatkowe umożliwiające agresywną optymalizację podatkową - stwierdził.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Kiedy przysługuje zwolnienie podmiotowe z VAT

Dodano: 18.11.2018 5:10 | 0 odsłon | 0 komentarzy

15 października 2018 r. rozpoczynam działalność gospodarczą, która będzie polegała na sprzedaży artykułów spożywczych. Sprzedaż będę prowadził w ramach handlu obwoźnego na terytorium Polski i Niemiec (w miastach przygranicznych). Wszystkie towary będę nabywał w Polsce. Szacuję, że obrót ze sprzedaży w 2018 r. wyniesie 35 tys. zł w Polsce i około 16 tys. zł w Niemczech. Czy w takim przypadku będzie mi przysługiwało zwolnienie z VAT w Polsce i jakie obowiązki się z tym wiążą? Jeżeli podejmę decyzję o zastosowaniu zwolnienia, to czy mogę z niego zrezygnować w przyszłości?

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Spóźniona opinia z innego kraju nie ochroni przed ZUS

Dodano: 17.11.2018 5:10 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Jeśli instytucja ubezpieczeniowa jednego kraju UE spóźni się z przekazaniem innemu opinii na temat podlegania obywatela UE ubezpieczeniom społecznym, nie oznacza to, że tymczasowe ustalenie ustawodawstwa właściwego jest wiążące dla ZUS. Jeżeli świadczeniobiorca nie spełnia warunków do objęcia ubezpieczeniami w innym kraju, ma odprowadzać składki do ZUS.

Tagi: Jeżewo
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Regres ubezpieczeniowy a odpowiedzialność solidarna z tytułu podzielonej płatności

Dodano: 14.11.2018 15:01 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Jeżeli dłużnik (będący czynnym podatnikiem VAT) dokona wpłaty na rzecz ubezpieczyciela kwoty VAT z faktury wystawionej przez ubezpieczającego (dostawcę towarów i usług) z zastosowaniem mechanizmu podzielonej płatności, to ubezpieczyciel otrzymujący tę płatność będzie odpowiadał solidarnie wraz z ubezpieczającym za nierozliczony przez niego podatek VAT wynikający z tej dostawy do wysokości kwoty otrzymanej na rachunek VAT w myśl art. 108a ust. 5 ustawy o VAT.

Tagi: Jeżewo
Źródło: https:

Inwestycja rozpoczęta, ale niezakończona - prawo do odliczenia VAT

Dodano: 14.11.2018 13:01 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Prawo do odliczenia VAT przysługuje przedsiębiorcy również w przypadku, gdy dana inwestycja nie została zrealizowana i nie przyniosła przychodów. Jeżeli przedsiębiorca nie wykazał żadnego podatku należnego, od którego mógłby odliczyć naliczony, ma prawo wystąpić o zwrot VAT.

Źródło: https:

Jak wybrać najlepsze konto bankowe?

Dodano: 12.11.2018 17:44 | 23 odsłon | 0 komentarzy

Banki prześcigają się w ofertach kierowanych do klientów indywidualnych. To bardzo dobra wiadomość z perspektywy osoby, która chce założyć nowe konto bankowe. Jeżeli jesteś taką osobą, to pewnie zastanawiasz się, w jaki sposób spośród tak wielu ofert wybrać najlepsze konto bankowe. Tych kilka wskazówek powinno pomóc Ci w podjęciu dobrej decyzji. Najlepsze konto bankowe jest [...]

Tagi: Bando, Jeżewo
Źródło: www.finanseosobiste.pl

Dziedziczenie ekwiwalentu za niewykorzystany urlop

Dodano: 07.11.2018 11:47 | 4 odsłon | 0 komentarzy

6 listopada 2018 r. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej orzekł, że Spadkobiercy zmarłego pracownika mogą skutecznie domagać się od jego byłego pracodawcy ekwiwalentu pieniężnego za coroczny płatny urlop, który nie został wykorzystany przez zmarłego. Prawo zmarłego pracownika do ekwiwalentu pieniężnego za niewykorzystany urlop jest bowiem przenoszone w drodze dziedziczenia na jego spadkobierców. Jeżeli prawo krajowe wyklucza taką możliwość, to jest w tym zakresie niezgodne z prawem UE, a spadkobiercy mogą powoływać się bezpośrednio na prawo UE zarówno wobec pracodawcy publicznego, jak i pracodawcy prywatnego.

Czy właściciel działki zawsze musi umożliwić sąsiadowi przejazd?

Dodano: 01.11.2018 5:10 | 3 odsłon | 0 komentarzy


W sytuacji, gdy właściciel nieruchomości nie ma dostępu do drogi publicznej, istnieje możliwość zawarcia umowy służebności z właścicielem sąsiedniej działki. Jeżeli sąsiedzi nie dojdą do porozumienia, o przeprowadzeniu drogi koniecznej orzeknie sąd...

Tagi: Jeżewo
Źródło: inwestycje.pl

W ciągu kilku lat rata kredytu może wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent

Dodano: 31.10.2018 17:07 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Zdaniem ekspertów, tuż po wyborach parlamentarnych możemy spodziewać się wzrostu stóp procentowych, co przełoży się także na wzrost miesięcznych rat kredytów. Jeżeli przewidywania rynkowe się sprawdzą, miesięczna rata kredytu może wzrosnąć o 40 proc...

Tagi: Jeżewo
Źródło: inwestycje.pl

W ciągu kilku lat rata kredytu może wzrosnąć nawet o kilkadziesiąt procent

Dodano: 31.10.2018 17:05 | 32 odsłon | 0 komentarzy


Zdaniem ekspertów, tuż po wyborach parlamentarnych możemy spodziewać się wzrostu stóp procentowych, co przełoży się także na wzrost miesięcznych rat kredytów. Jeżeli przewidywania rynkowe się sprawdzą, miesięczna rata kredytu może wzrosnąć o 40 proc...

Tagi: Jeżewo
Źródło: inwestycje.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone