środa, 17 lipca 2019 r.  Imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny
Wiadomości z tagiem Jeżewo  RSS
BM Alior Bank - Raport Rynkowy

Dodano: 16.07.2019 17:07 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Dziś o 14:00 opublikowana zostanie inflacja bazowa za czerwiec. Jeżeli inflacja zrealizuje się jak w lipcowej projekcji, to pod koniec 2019 r. jest możliwe złożenie wniosku o podwyżkę stóp procentowych - powiedział członek RPP Łukasz Hardt

Źródło: inwestycje.pl

Jeżeli podatki nie mogą być obniżone, to niech będą przynajmniej nieskomplikowane [OPINIA]

Dodano: 16.07.2019 5:07 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Pod koniec 2010 r. poprzednia ekipa rządząca podjęła decyzję o podniesieniu o 1 pkt procentowy najwyższych stawek podatku VAT. Miało to być rozwiązanie tymczasowe, bo zaplanowane na trzy lata.

Tagi: Jeżewo
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Amazon idzie po swoje i nie bierze jeńców. Polskie e-sklepy czeka prawdziwy sprawdzian

Dodano: 12.07.2019 5:11 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Jeżeli Amazon zdecyduje się przekroczyć polską granicę, krajowy e-handel czekają ogromne zmiany. Amerykański gigant na globalnym rynku rozpycha się coraz bardziej, pożerając po drodze lokalne przedsiębiorstwa - od płotek po grubsze ryby.

Źródło: inwestycje.pl

Kiedy warto wziąć leasing, a kiedy pożyczkę?

Dodano: 11.07.2019 5:10 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Prowadząc firmę należy liczyć się ze sporymi kosztami zakupu środków trwałych niezbędnych w prowadzeniu działalności. Jeżeli nie dysponujemy wystarczającymi środkami własnymi, warto rozważyć skorzystanie z finansowania zewnętrznego...

Tagi: Kielc, Jeżewo
Źródło: inwestycje.pl

Gruza: Polski system podatkowy narażony na zjawisko międzynarodowego omijania opodatkowania

Dodano: 08.07.2019 5:11 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Jeżeli w światowym systemie podatkowym mamy ewidentne luki, intencjonalnie wykreowane przez niektóre jurysdykcje, to zawsze znajdzie się klient na tego typu ofertę - powiedział PAP były wiceminister finansów odpowiedzialny za politykę podatkową, obecnie wiceprezes KGHM Paweł Gruza. Na świecie jest szereg państw, które stosują regulacje podatkowe umożliwiające agresywną optymalizację podatkową - stwierdził.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Kiedy przysługuje zwolnienie podmiotowe z VAT

Dodano: 08.07.2019 5:11 | 3 odsłon | 0 komentarzy

15 października 2018 r. rozpoczynam działalność gospodarczą, która będzie polegała na sprzedaży artykułów spożywczych. Sprzedaż będę prowadził w ramach handlu obwoźnego na terytorium Polski i Niemiec (w miastach przygranicznych). Wszystkie towary będę nabywał w Polsce. Szacuję, że obrót ze sprzedaży w 2018 r. wyniesie 35 tys. zł w Polsce i około 16 tys. zł w Niemczech. Czy w takim przypadku będzie mi przysługiwało zwolnienie z VAT w Polsce i jakie obowiązki się z tym wiążą? Jeżeli podejmę decyzję o zastosowaniu zwolnienia, to czy mogę z niego zrezygnować w przyszłości?

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Lubisz zaszaleć na wakacjach? Uważaj na zapisy polisy ubezpieczeniowej!

Dodano: 07.07.2019 12:41 | 5 odsłon | 0 komentarzy

- W ofercie biura podróży zawiera się ubezpieczenie, ale ono jest bardzo podstawowe. Nie ma w nim np. ubezpieczenia OC, które może się przydać, jeśli jedziemy na wakacje z dziećmi, które mogą coś uszkodzić. Możemy dokupić sobie zwyżkę alkoholową. Dopłacamy 20 proc. i jeżeli jesteśmy pod wpływem alkoholu i zdarzy nam się jakiś wypadek, to udzielana jest nam pomoc, a koszty leczenia są normalnie pokrywane. Jeżeli korzystamy ze sportów ekstremalnych, wodnych, to w razie wypadku podstawowe ubezpieczenie tego nie pokryje - mówiła w programie "Money. To się liczy" Klaudyna Fudala, rzecznik prasowa wakacje.pl.

Tagi: Jeżewo, Money
Źródło: https:

Spóźniona opinia z innego kraju nie ochroni przed ZUS

Dodano: 07.07.2019 5:10 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Jeśli instytucja ubezpieczeniowa jednego kraju UE spóźni się z przekazaniem innemu opinii na temat podlegania obywatela UE ubezpieczeniom społecznym, nie oznacza to, że tymczasowe ustalenie ustawodawstwa właściwego jest wiążące dla ZUS. Jeżeli świadczeniobiorca nie spełnia warunków do objęcia ubezpieczeniami w innym kraju, ma odprowadzać składki do ZUS.

Tagi: Jeżewo
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Składki ZUS w księdze podatkowej

Dodano: 05.07.2019 11:06 | 24 odsłon | 0 komentarzy

Gazeta Podatkowa nr 53 (1615) z dnia 04.07.2019 r., autor: Karolina Paszkowska
Przedsiębiorcy prowadzący działalność we własnym imieniu i na własne ryzyko opłacają składki ZUS za samych siebie. Jeżeli zatrudniają pracowników, to mają również obowiązek opłacić składki ZUS od wynagrodzeń pracowników. Część składek ZUS podlega ujęciu w księdze podatkowej. Sposób ich ewidencji zależy od rodzaju składek oraz od dochowania wymaganych terminów ich uregulowania, a także terminu wypłaty wynagrodzenia w przypadku składek ZUS dotyczących pracowników.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone