piątek, 20 września 2019 r.  Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
Wiadomości z tagiem Jeżewo  RSS
Wystąpienie szkody jako naruszenie chronionego dobra [Meandry ubezpieczeń OC]

Dodano: 18.09.2019 8:49 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Jeżeli spojrzymy na trigger wystąpienia szkody stosowany u nas powszechnie na rynku, zauważymy, że spośród wyróżnianych przez prawo cywilne elementów potencjalnie odrębnych w czasie wszyscy ubezpieczyciele uznali za trigger chwilę wystąpienia naruszenia chronionego dobra, a nie chwilę wystąpienia szkody wynikłej z takiego naruszenia. 2

Tagi: Jeżewo
Źródło: feedproxy.google.com

Przekwalifikowanie towaru handlowego na środek trwały - ujęcie w PKPiR

Dodano: 18.09.2019 5:08 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Biuletyn Informacyjny dla Służb Ekonomiczno - Finansowych nr 23 (1030) z dnia 10.08.2019 r.
Jeżeli następuje zmiana przeznaczenia towaru handlowego i zamiast do odsprzedaży zostaje on przekazany jako środek trwały na potrzeby związane z prowadzoną działalnością, to takie przekwalifikowanie wiąże się z obowiązkiem dokonania odpowiednich zapisów w księdze. Wysokość kosztów uzyskania przychodów należy wówczas zmniejszyć o ujętą uprzednio w tych kosztach wartość towaru handlowego. Dokonuje się tego poprzez wyksięgowanie tej wartości z kolumny 10 zapisem ze znakiem minus lub na czerwono.

Źródło: https:

Janusz Wojciechowski może objąć sporą dyrekcję. Ale jego kompetencje będą okrojone

Dodano: 17.09.2019 14:44 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Jeżeli Janusz Wojciechowski zostanie zatwierdzony na stanowisku komisarza ds. rolnictwa, obejmie dyrekcję generalną złożoną z 887 urzędników Komisji Europejskiej. Jednocześnie jego departament nie będzie się już zajmować sprawami pomocy państwa w dziedzinie rolnictwa.

Rodzaje dowodów w postępowaniu podatkowym

Dodano: 17.09.2019 12:46 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Pierwszym rodzajem dowodów w postępowaniu podatkowym będą księgi podatkowe. Jeżeli są one prowadzone rzetelnie, stanowią dowód tego, co wynika z ich zapisów. Drugą kategorię dowodów stanowią dokumenty urzędowe. Popularnym rodzajem dowodów są również opinie biegłych.

Tagi: Jeżewo
Źródło: https:

Amazon idzie po swoje i nie bierze jeńców. Polskie e-sklepy czeka prawdziwy sprawdzian

Dodano: 08.09.2019 11:11 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Jeżeli Amazon zdecyduje się przekroczyć polską granicę, krajowy e-handel czekają ogromne zmiany. Amerykański gigant na globalnym rynku rozpycha się coraz bardziej, pożerając po drodze lokalne przedsiębiorstwa - od płotek po grubsze ryby.

Źródło: inwestycje.pl

Kiedy warto wziąć leasing, a kiedy pożyczkę?

Dodano: 07.09.2019 11:10 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Prowadząc firmę należy liczyć się ze sporymi kosztami zakupu środków trwałych niezbędnych w prowadzeniu działalności. Jeżeli nie dysponujemy wystarczającymi środkami własnymi, warto rozważyć skorzystanie z finansowania zewnętrznego...

Tagi: Kielc, Jeżewo
Źródło: inwestycje.pl

Gruza: Polski system podatkowy narażony na zjawisko międzynarodowego omijania opodatkowania

Dodano: 04.09.2019 5:12 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Jeżeli w światowym systemie podatkowym mamy ewidentne luki, intencjonalnie wykreowane przez niektóre jurysdykcje, to zawsze znajdzie się klient na tego typu ofertę - powiedział PAP były wiceminister finansów odpowiedzialny za politykę podatkową, obecnie wiceprezes KGHM Paweł Gruza. Na świecie jest szereg państw, które stosują regulacje podatkowe umożliwiające agresywną optymalizację podatkową - stwierdził.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Kiedy przysługuje zwolnienie podmiotowe z VAT

Dodano: 04.09.2019 5:12 | 8 odsłon | 0 komentarzy

15 października 2018 r. rozpoczynam działalność gospodarczą, która będzie polegała na sprzedaży artykułów spożywczych. Sprzedaż będę prowadził w ramach handlu obwoźnego na terytorium Polski i Niemiec (w miastach przygranicznych). Wszystkie towary będę nabywał w Polsce. Szacuję, że obrót ze sprzedaży w 2018 r. wyniesie 35 tys. zł w Polsce i około 16 tys. zł w Niemczech. Czy w takim przypadku będzie mi przysługiwało zwolnienie z VAT w Polsce i jakie obowiązki się z tym wiążą? Jeżeli podejmę decyzję o zastosowaniu zwolnienia, to czy mogę z niego zrezygnować w przyszłości?

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Spóźniona opinia z innego kraju nie ochroni przed ZUS

Dodano: 03.09.2019 11:13 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Jeśli instytucja ubezpieczeniowa jednego kraju UE spóźni się z przekazaniem innemu opinii na temat podlegania obywatela UE ubezpieczeniom społecznym, nie oznacza to, że tymczasowe ustalenie ustawodawstwa właściwego jest wiążące dla ZUS. Jeżeli świadczeniobiorca nie spełnia warunków do objęcia ubezpieczeniami w innym kraju, ma odprowadzać składki do ZUS.

Tagi: Jeżewo
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone