poniedziałek, 21 stycznia 2019 r.  Imieniny: Agnieszki, Jarosława, Nory
Wiadomości z tagiem Jeżewo  RSS
Kiedy warto wziąć leasing, a kiedy pożyczkę?

Dodano: 18.01.2019 5:10 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Prowadząc firmę należy liczyć się ze sporymi kosztami zakupu środków trwałych niezbędnych w prowadzeniu działalności. Jeżeli nie dysponujemy wystarczającymi środkami własnymi, warto rozważyć skorzystanie z finansowania zewnętrznego...

Tagi: Kielc, Jeżewo
Źródło: inwestycje.pl

Do renty ważny jest staż pracy w konkretnym 10-leciu

Dodano: 16.01.2019 11:07 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Gazeta Podatkowa nr 100 (1557) z dnia 13.12.2018 r., autor: Honorata Urbaniak
Jeżeli niezdolność do pracy powstała u ubezpieczonego w wieku powyżej 30 lat, to renta z tytułu tej niezdolności przysługuje, gdy spełnił on łącznie następujące warunki: jest niezdolny do pracy, ma wymagany okres składkowy i nieskładkowy wynoszący łącznie co najmniej 5 lat i przypada on w ciągu ostatniego 10-lecia przed zgłoszeniem wniosku o rentę lub przed dniem powstania niezdolności do pracy, niezdolność do pracy powstała w okresach wymienionych przez ustawodawcę albo nie później niż w ciągu 18 miesięcy od ustania tych okresów, nie ma ustalonego prawa do emerytury z FUS lub nie spełnia warunków do jej uzyskania.

Źródło: www.gofin.pl

Likwidacja użytkowania wieczystego nie skomplikuje sprzedaży nieruchomości. Poświadczenie uwłaszczenia można uzyskać w ciągu 30 dni

Dodano: 16.01.2019 5:52 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Z początkiem stycznia ok. 2,5 mln właścicieli domów jednorodzinnych i mieszkań, którzy byli użytkownikami wieczystymi, z mocy prawa uwłaszczyło się na gruncie, na którym znajduje się ich nieruchomość. Maksymalnie w ciągu roku powinni otrzymać z urzędu odpowiednie zaświadczenie o przekształceniu i wpisie do księgi wieczystej. Jeżeli ktoś planuje sprzedać nieruchomość, może wystąpić o taki dokument wcześniej i otrzymać go w ciągu 30 dni. Dlatego nowelizacja nie powinna w żaden sposób spowolnić procesu sprzedaży nieruchomości.

Źródło: biznes.interia.pl

Fondy - rewolucyjny system płatności dedykowany sklepom internetowym

Dodano: 15.01.2019 5:10 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Nadeszły czasy, gdzie każdy przedsiębiorca działający w Sieci i właśnie tam oferujący swoje produkty oraz usługi musi zadbać o dostarczenie swoim klientom możliwości bezgotówkowego rozliczania transakcji. Jeżeli zależy Państwu na zaufaniu...

Źródło: inwestycje.pl

Gruza: Polski system podatkowy narażony na zjawisko międzynarodowego omijania opodatkowania

Dodano: 15.01.2019 5:09 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Jeżeli w światowym systemie podatkowym mamy ewidentne luki, intencjonalnie wykreowane przez niektóre jurysdykcje, to zawsze znajdzie się klient na tego typu ofertę - powiedział PAP były wiceminister finansów odpowiedzialny za politykę podatkową, obecnie wiceprezes KGHM Paweł Gruza. Na świecie jest szereg państw, które stosują regulacje podatkowe umożliwiające agresywną optymalizację podatkową - stwierdził.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Kiedy przysługuje zwolnienie podmiotowe z VAT

Dodano: 15.01.2019 5:09 | 2 odsłon | 0 komentarzy

15 października 2018 r. rozpoczynam działalność gospodarczą, która będzie polegała na sprzedaży artykułów spożywczych. Sprzedaż będę prowadził w ramach handlu obwoźnego na terytorium Polski i Niemiec (w miastach przygranicznych). Wszystkie towary będę nabywał w Polsce. Szacuję, że obrót ze sprzedaży w 2018 r. wyniesie 35 tys. zł w Polsce i około 16 tys. zł w Niemczech. Czy w takim przypadku będzie mi przysługiwało zwolnienie z VAT w Polsce i jakie obowiązki się z tym wiążą? Jeżeli podejmę decyzję o zastosowaniu zwolnienia, to czy mogę z niego zrezygnować w przyszłości?

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Spóźniona opinia z innego kraju nie ochroni przed ZUS

Dodano: 14.01.2019 5:09 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Jeśli instytucja ubezpieczeniowa jednego kraju UE spóźni się z przekazaniem innemu opinii na temat podlegania obywatela UE ubezpieczeniom społecznym, nie oznacza to, że tymczasowe ustalenie ustawodawstwa właściwego jest wiążące dla ZUS. Jeżeli świadczeniobiorca nie spełnia warunków do objęcia ubezpieczeniami w innym kraju, ma odprowadzać składki do ZUS.

Tagi: Jeżewo
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Są wyjątki od exit tax. Kiedy przeniesienie biznesu przestanie się opłacać?

Dodano: 10.01.2019 17:08 | 32 odsłon | 0 komentarzy

Jeżeli łączna wartość przenoszonych aktywów podatnika nie przekroczy kwoty 4 mln zł, to zarówno w przypadku przeniesienia składników majątku, jak i zmiany rezydencji podatkowej, nie wystąpi obowiązek zapłaty podatku dochodowego z niezrealizowanych zysków – wyjaśnił wiceminister finansów.

Tagi: Kielc, Jeżewo
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Zbiorcze deklaracje PCC. Resort korzystnie interpretuje przepisy

Dodano: 10.01.2019 11:07 | 48 odsłon | 0 komentarzy

Jeżeli trzecia z kolei umowa zostanie zawarta w ciągu 14 dni od pierwszej, to każda następna (czwarta, piąta itd.) będzie mogła być rozliczona wraz z poprzednimi.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Są wyjątki od exit tax. Kiedy przeniesienie biznesu przestanie się opłacać?

Dodano: 07.01.2019 5:06 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Jeżeli łączna wartość przenoszonych aktywów podatnika nie przekroczy kwoty 4 mln zł, to zarówno w przypadku przeniesienia składników majątku, jak i zmiany rezydencji podatkowej, nie wystąpi obowiązek zapłaty podatku dochodowego z niezrealizowanych zysków – wyjaśnił wiceminister finansów.

Tagi: Kielc, Jeżewo
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone