wtorek, 23 kwietnia 2019 r.  Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha
Wiadomości z tagiem Jeżewo  RSS
Odpowiedzialność za sprawozdanie finansowe i jego podpisanie

Dodano: 19.04.2019 5:07 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Gazeta Podatkowa nr 23 (1585) z dnia 21.03.2019 r., autor: Karolina Paszkowska
Za sporządzenie rocznego sprawozdania finansowego odpowiada kierownik jednostki oraz osoba, której powierzono prowadzenie ksiąg rachunkowych. Kierownik jednostki zapewnia przygotowanie i przedstawienie tego sprawozdania właściwym organom w terminie 3 miesięcy od dnia bilansowego. Jeżeli jednostką kieruje organ wieloosobowy, to sprawozdanie finansowe podpisują wszyscy członkowie tego organu oraz osoba, której powierzono prowadzenie ksiąg rachunkowych.

Źródło: https:

W harmonogramie PMI, ale nie tylko

Dodano: 18.04.2019 11:07 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Jeżeli chodzi o główną parę walutową, czyli eurodolar, to obecnie widzimy kurs 1,13. Tak więc wszystko tu po staremu. Tkwimy w środku starej konsolidacji. Na początku kwietnia zakreślono 1,1185, w ostatnich dniach zdarzały się poziomy rzędu 1,1320-25

Tagi: Jeżewo
Źródło: inwestycje.pl

Ustanowienie pełnomocnika w sprawie podatkowej

Dodano: 17.04.2019 10:37 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Zgodnie z przepisami pisma w sprawie podatkowej doręcza się stronie postępowania, a jeśli został ustanowiony pełnomocnik, to temu pełnomocnikowi. Jeżeli więc podatnik ustanowi w swej sprawie pełnomocnika, to o wszystkich pismach i czynnościach organu dowie się on od swojego pełnomocnika, bowiem w takiej sytuacji organ podatkowy nie doręcza już pism jemu, ale pełnomocnikowi.

Tagi: Jeżewo
Źródło: https:

Amazon idzie po swoje i nie bierze jeńców. Polskie e-sklepy czeka prawdziwy sprawdzian

Dodano: 16.04.2019 5:10 | 4 odsłon | 0 komentarzy


Jeżeli Amazon zdecyduje się przekroczyć polską granicę, krajowy e-handel czekają ogromne zmiany. Amerykański gigant na globalnym rynku rozpycha się coraz bardziej, pożerając po drodze lokalne przedsiębiorstwa - od płotek po grubsze ryby.

Źródło: inwestycje.pl

Pytanie o matury

Dodano: 15.04.2019 11:15 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Wszystkie terminy są dotrzymane; matura przebiegnie bez zakłóceń – deklaruje minister edukacji Anna Zalewska. Jeżeli protest będzie się tak rozwijał, to matury są zagrożone – ocenia tymczasem Sławomir Broniarz, prezes ZNP.
Strajk nauczycieli zbiega się w czasie z radami klasyfikacyjnymi, które powinny zatwierdzić oceny uczniów klas maturalnych.

Źródło: samorzad.pap.pl

Kiedy warto wziąć leasing, a kiedy pożyczkę?

Dodano: 15.04.2019 5:09 | 2 odsłon | 0 komentarzy


Prowadząc firmę należy liczyć się ze sporymi kosztami zakupu środków trwałych niezbędnych w prowadzeniu działalności. Jeżeli nie dysponujemy wystarczającymi środkami własnymi, warto rozważyć skorzystanie z finansowania zewnętrznego...

Tagi: Kielc, Jeżewo
Źródło: inwestycje.pl

Warunki zastosowania alokacji kosztów określonych w ustawie o CIT

Dodano: 15.04.2019 1:00 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi wydał wyrok, w którym stwierdził, że zasada alokacji kosztów ma zastosowanie w przypadku, gdy wyodrębnienie kosztów związanych z przychodami opodatkowanymi i zwolnionymi nie jest obiektywnie możliwe. Jeżeli jednak istnieją sposoby obiektywnego i miarodajnego rozdzielenia tych kosztów to powinny one zostać zastosowane.

Źródło: https:

Gruza: Polski system podatkowy narażony na zjawisko międzynarodowego omijania opodatkowania

Dodano: 12.04.2019 5:10 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Jeżeli w światowym systemie podatkowym mamy ewidentne luki, intencjonalnie wykreowane przez niektóre jurysdykcje, to zawsze znajdzie się klient na tego typu ofertę - powiedział PAP były wiceminister finansów odpowiedzialny za politykę podatkową, obecnie wiceprezes KGHM Paweł Gruza. Na świecie jest szereg państw, które stosują regulacje podatkowe umożliwiające agresywną optymalizację podatkową - stwierdził.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Kiedy przysługuje zwolnienie podmiotowe z VAT

Dodano: 12.04.2019 5:10 | 5 odsłon | 0 komentarzy

15 października 2018 r. rozpoczynam działalność gospodarczą, która będzie polegała na sprzedaży artykułów spożywczych. Sprzedaż będę prowadził w ramach handlu obwoźnego na terytorium Polski i Niemiec (w miastach przygranicznych). Wszystkie towary będę nabywał w Polsce. Szacuję, że obrót ze sprzedaży w 2018 r. wyniesie 35 tys. zł w Polsce i około 16 tys. zł w Niemczech. Czy w takim przypadku będzie mi przysługiwało zwolnienie z VAT w Polsce i jakie obowiązki się z tym wiążą? Jeżeli podejmę decyzję o zastosowaniu zwolnienia, to czy mogę z niego zrezygnować w przyszłości?

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone