czwartek, 06 sierpnia 2020 r.  Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego
Wiadomości z tagiem Jeżewo  RSS
Zwolnienie ze składek ZUS w ramach tarczy antykryzysowej - ujęcie w PKPiR

Dodano: 01.08.2020 5:07 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Biuletyn Informacyjny dla Służb Ekonomiczno - Finansowych nr 16 (1059) z dnia 01.06.2020 r.
Jeżeli pracodawca skorzystał ze zwolnienia ze składek ZUS, które odprowadzał jako płatnik od wynagrodzeń pracowników, tzn. pobrał składki z wynagrodzenia, jak również naliczył składki, które powinny być finansowane przez niego, ale składek tych nie odprowadził, to w takiej sytuacji nie poniósł wydatków z tym związanych. W konsekwencji pracodawca nie zalicza tych składek (tj. zarówno w części finansowanej przez pracowników, jak i przez pracodawcę) do kosztów uzyskania przychodów.

Źródło: https:

Połączenie spółek - co z sukcesją zwolnień podatkowych

Dodano: 30.07.2020 15:57 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Jeżeli spółka zobowiąże się do utworzenia nowych miejsc pracy, to nie zrealizuje tego zobowiązania, przejmując pracowników od innej firmy. Od tego zatrudnienie nie wzrośnie. To wniosek z wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi z 4 lutego 2020 r. (sygn. akt I SA/Łd 717/19). Orzeczenie to właśnie się uprawomocniło. Dotyczyło spółki, która korzystała ze zwolnienia z podatku od nieruchomości i zamierzała połączyć się z inną firmą. Sąd uznał, że spółka powstała wskutek połączenia nie będzie mogła korzystać z preferencji.

Czy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą może płacić estoński CIT?

Dodano: 29.07.2020 17:05 | 22 odsłon | 0 komentarzy

Jeżeli w Polsce zostanie wprowadzony tzw. estoński CIT, to nie będzie on obejmował podatników PIT prowadzących działalność gospodarczą. Czy łatwo można zmienić się w płatnika CIT?

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Egzekucja urzędu skarbowego wobec małżonków

Dodano: 28.07.2020 15:36 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Wstępując w związek małżeński w Polsce, kobieta i mężczyzna mogą podjąć decyzję odnośnie odrębności swoich dotychczasowych majątków. Jeżeli nie zdecydują inaczej (tj. jeżeli nie podpiszą umowy majątkowej małżeńskiej - intercyzy), to zgodnie z art. 31 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego (KRiO), z chwilą zawarcia małżeństwa powstaje tak zwana wspólność majątkowa. Jaki jest zakres majątku wspólnego małżonków? Czym jest tak zwany majątek osobisty? Jak majątek wspólny i osobisty mają się do egzekucji podatkowej przez organy skarbowe?

Źródło: https:

Czy warto przekształcić indywidualną działalność gospodarczą w spółkę by płacić estoński CIT?

Dodano: 28.07.2020 14:20 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Jeżeli w Polsce zostanie wprowadzony tzw. estoński CIT, to nie będzie on obejmował podatników PIT prowadzących działalność gospodarczą. Czy łatwo można zmienić się w płatnika CIT?

Źródło: https:

Wydatki na przeciwdziałanie epidemii w kosztach podatkowych - objaśnienia MF

Dodano: 23.07.2020 10:07 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Jeżeli przedsiębiorca ponosi wydatki, które wynikają z obowiązku w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy (prowadzenia działalności gospodarczej) albo wytycznych lub zaleceń organów (instytucji) kompetentnych w obszarze bezpieczeństwa sanitarnego, albo własnej decyzji i racjonalnego przeciwdziałania zagrożeniu epidemicznemu (epidemii), to takie wydatki stanowią koszt uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o CIT i art. 22 ust. 1 ustawy o PIT, o ile zostały właściwie udokumentowane. Przykładami takich wydatków są m.in.: zakup maseczek ochronnych dla pracowników, przyłbic, sfinansowanie pracownikom testów na koronawirusa. To samo dotyczy wydatków poniesionych przez przedsiębiorcę na działania gospodarcze, które wskutek zagrożenia epidemicznego (epidemii) zostały zaniechane (odwołane, przerwane, zawieszone itp.), o ile w momencie ich poniesienia spełniały wymienione wyżej warunki zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów (np. w zakresie szkoleń lub kursów pracowniczych).

Źródło: https:

Kasa online również w sklepie spożywczym

Dodano: 22.07.2020 11:05 | 40 odsłon | 0 komentarzy

Jeżeli w delikatesach są sprzedawane kanapki, kawa, wino na kieliszki, które można spożyć na miejscu, to od 1 stycznia 2021 r. trzeba będzie zainstalować w nich kasę online – potwierdził dyrektor Krajowej Administracji Skarbowej.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Kiedy warto wziąć leasing, a kiedy pożyczkę?

Dodano: 22.07.2020 5:10 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Prowadząc firmę należy liczyć się ze sporymi kosztami zakupu środków trwałych niezbędnych w prowadzeniu działalności. Jeżeli nie dysponujemy wystarczającymi środkami własnymi, warto rozważyć skorzystanie z finansowania zewnętrznego...

Tagi: Kielc, Jeżewo
Źródło: inwestycje.pl

Multiowczyzm [Perspektywa pewnego agenta]

Dodano: 21.07.2020 9:10 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Wizje i plany niektórych uczestników rynku ubezpieczeniowego związane z pracami nad implementacją dyrektywy IDD do lokalnego porządku prawnego obejmowały także uporządkowanie struktur sprzedażowych oraz weryfikację ról, w jakich występują dystrybutorzy ubezpieczeń. Jeżeli uwzględnić jeszcze wymogi wynikające z RODO w zakresie pozyskania i przetwarzania danych oraz konieczność uzyskania zgód na przetwarzanie danych dla konkretnych podmiotów, to należało poważnie się zastanowić, w jakiej roli konkretny pośrednik będzie występował w relacji z klientem... choć dla tego ostatniego wydaje się nie mieć to żadnego znaczenia.

Źródło: feedproxy.google.com

prywatne pozyczki

Dodano: 20.07.2020 21:38 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Witam posiadam 25 kontaktów do prywatnych inwestorów którzy udzielają pożyczek prywatnych.Chce 50zł za 25 kontaktow.pozyczki sa pewne ponieważ sam korzystalem.Jeżeli liczycie ze znajdziecie na forach lub na stronach ogłoszeniowych pozyczke to jesteście w błędzie,stratą waszego czasu.Ja mam pewne na 100%namiary na pozyczkodawcow ale to każdego inwidualny wybór.Ja nikogo nie namawiam,każdy ma swój rozum.jezeli ktos jest zainteresowny prosze o odpowiedz.

Tagi: Chce, Jeżewo
Źródło: www.az-finanse.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2020 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone