piątek, 17 sierpnia 2018 r.  Imieniny: Anity, Elizy, Mirona
Wiadomości z tagiem Jako  RSS
Jaki zasiłek dla chorowitego zleceniobiorcy, który poza stawką godzinową dostaje też premię kwartalną

Dodano: 16.08.2018 17:07 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Od 16 stycznia 2018 r. zatrudniamy zleceniobiorcę, który wynagradzany jest stawką godzinową 18 zł/h. Ponadto otrzymuje on premię kwartalną, która wynosi 10 proc. wypracowanych zysków (zazwyczaj jest to kwota od 700 zł do 1200 zł). W okresie od lutego do lipca otrzymał premie za I i II kwartał. Zleceniobiorca od razu, czyli od 16 stycznia, przystąpił do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego. W marcu chorował, przez co jego wynagrodzenie było niższe, z tym że nie uzyskał zasiłku z powodu trwania okresu wyczekiwania. W sierpniu przedłożył nam kolejne zwolnienie lekarskie z powodu pobytu w szpitalu trwającego łącznie 10 dni. Jak obliczyć podstawę wymiaru zasiłku chorobowego za ten okres? Czy marzec należy przyjąć do obliczeń?

Tagi: Ponadto, Jako
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Młodzi Polacy chętnie podejmują prace sezonowe, ale zarobionych pieniędzy nie oszczędzają. Przyczyną jest brak edukacji finansowej

Dodano: 15.08.2018 5:57 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Wakacje, podczas których wielu młodych ludzi podejmuje pracę sezonową, to dobry czas, żeby zacząć oszczędzać. Tym bardziej, że w tym roku wynagrodzenia są wyższe niż w ubiegłym. Jako hostessa czy barman można zarobić średnio ponad 17 zł brutto za godzinę, a będąc pracownikiem biurowym - ok. 20 zł - wynika z danych Work Service. Badania pokazują jednak, że niewiele młodych osób myśli o oszczędzaniu. Tymczasem w tym wieku najłatwiej wyrobić w sobie nawyk odkładania części zarobków. Pomogłaby w tym odpowiednia edukacja finansowa.

Źródło: biznes.interia.pl

Kryzys w Turcji uderza w waluty rynków wschodzących

Dodano: 13.08.2018 17:06 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Ubiegły tydzień nie był łaskawy dla walut rynków wschodzących. Jako grupa traciły one przede wszystkim z uwagi na sytuację w Turcji i związane z nią obawy. Prezydent Erdogan wraz z jego doradcami sprawiali wrażenie jakby zupełnie stracili kontrolę...

Źródło: inwestycje.pl

PIDiPO: do Jana Grzegorza Prądzyńskiego ws. regulacji kancelarii [Stanowisko]

Dodano: 13.08.2018 9:12 | 27 odsłon | 0 komentarzy

Polska Izba Doradców i Pośredników Odszkodowawczych postanowiła odnieść się do medialnych wypowiedzi Jana Grzegorza Prądzyńskiego, prezesa Polskiej Izby Ubezpieczeń, dotyczących konieczności regulacji kancelarii odszkodowawczych.

Źródło: feedproxy.google.com

TVP. Ten projekt trzeba potępić [FELIETON]

Dodano: 12.08.2018 5:05 | 6 odsłon | 0 komentarzy

"Są dziedziny, w których dobrze dawkowana dawka symetryzmu ozdrowieńczo wpływa na rozpalone głowy. W wypadku TVP mamy jednak projekt, który potępić trzeba ze względu na rozumową analizę". Felieton Jana Wróbla.

Tagi: Jako
Źródło: forsal.pl

Napiwki w podstawie wymiaru składek ZUS i podatku dochodowego

Dodano: 11.08.2018 5:10 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Ubezpieczenia i Prawo Pracy nr 12 (462) z dnia 10.06.2018 r.
Dla rozstrzygnięcia, czy kwota otrzymanych napiwków stanowi podstawę wymiaru składek ZUS istotna jest jego kwalifikacja dla celów podatkowych, tzn. czy jest to przychód ze stosunku pracy, czy też z innych źródeł. Jeśli napiwki trafiają bezpośrednio (bez udziału pracodawcy) w całości do pracownika, to dla celów podatkowych uznawane są za przychody z innych źródeł. Jako takie podlegają więc opodatkowaniu, z tym że pracodawca nie odprowadza od nich w ciągu roku zaliczek na podatek dochodowy. Obowiązkiem podatnika (pracownika) jest uwzględnić je w zeznaniu rocznym i opodatkować według skali podatkowej.

Źródło: www.gofin.pl

Ochrona prawna ważna dla lekarza [Faramuszki]

Dodano: 08.08.2018 8:49 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Inter zauważa, że lekarze potrzebują ubezpieczenia ochrony prawnej. Jako dowód przytacza liczbę postępowań prokuratorskich dot. błędów (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Edyta Kowal nową CMO w Prowly

Dodano: 07.08.2018 11:06 | 26 odsłon | 0 komentarzy


Edyta Kowal, dotychczasowa Content Marketing Managerka w Prowly, awansowała na stanowisko Chief Marketing Officera. Zastąpiła na tym stanowisku Piotra Bożka, który odszedł z firmy w maju br., by rozwijać własny biznes. Jako Chief Marketing Officer...

Tagi: Chile, Jako, Piotra
Źródło: inwestycje.pl

Edyta Kowal nową CMO w Prowly

Dodano: 07.08.2018 11:05 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Edyta Kowal, dotychczasowa Content Marketing Managerka w Prowly, awansowała na stanowisko Chief Marketing Officera. Zastąpiła na tym stanowisku Piotra Bożka, który odszedł z firmy w maju br., by rozwijać własny biznes. Jako Chief Marketing Officer...

Tagi: Chile, Jako, Piotra
Źródło: inwestycje.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone