niedziela, 19 sierpnia 2018 r.  Imieniny: Emilii, Julinana, Konstancji
Wiadomości z tagiem Instytutu  RSS
BZ WBK: Branża produkcji pieczarek ma wyzwania

Dodano: 16.08.2018 6:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Krajowa produkcja pieczarek od wielu lat stabilnie się rozwija. Jak wynika z szacunków Instytutu Ekonomiki, Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, w latach 2010-2017 jej wartość wzrosła o 41%. W tym samym czasie eksport, wraz z przetworami, podskoczył w ujęciu wartościowym aż o 50%. Rozwoju branży nie zahamowało nawet rosyjskie embargo czy duża konkurencja ze strony takich agropotęg jak np. Holandia. Eksperci BZ WBK prognozują, że eksport branży nadal będzie się zwiększać, jednak nie obędzie się bez wyzwań.

Źródło: biznes.interia.pl

Nowy inny. Dziś to "moherowe berety" wyrównują rachunki na "lewactwie" i "gender" [WYWIAD]

Dodano: 11.08.2018 11:05 | 13 odsłon | 0 komentarzy

Zdecydowanie nie jesteśmy społeczeństwem radykalnych rasistów. Histeria wobec obcych została rozbudzona przez media. W retoryce politycznej uaktywniono pokłady wrogości wobec wszystkiego, co inne, dziś w szczególności nowych „innych”. Ale głębokich przyczyn takich postaw należy szukać w formie kapitalizmu, jaki mamy - mówi w wywiadzie prof. Michał Buchowski, dyrektor Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Źródło: forsal.pl

Usterki w Tesli i BMW "mogą doprowadzić do kraksy". Systemy wspomagania kierowcy mają wady

Dodano: 07.08.2018 17:07 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Amerykański Instytutu Ubezpieczeń i Bezpieczeństwa Drogowego (IIHS) przeprowadził testy, z których wynika, że elektroniczne systemy wspomagania kierowcy, które mają pomóc prowadzącym pojazdy w uniknięciu kolizji mogą okazać się zawodne i przyczynić się do kraksy - podała we wtorek agencja AP.

Źródło: forsal.pl

Darvas: Im większe rozwarstwienie, tym większe poc z ucie niesprawiedliwości społecznej

Dodano: 07.08.2018 11:07 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Zsolt Darvas z Instytutu Bruegla: Polska goni Niemcy i to przekłada się na malejące nierówności w dochodach w całej UE.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Tyrowicz: Pokusa nadużycia

Dodano: 06.08.2018 11:07 | 15 odsłon | 0 komentarzy


Przetoczyła się dyskusja na temat stworzenia Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Powstanie on na bazie istniejącego od lat na marginesie Instytutu Badania Konsumpcji i Koniunktur. Jak donoszą twórcy koncepcji w mediach tradycyjnych i społecznościowych, celem nowej odsłony IBKK jest stworzenie „think tanku” na potrzeby państwa. Trudno polemizować ze słusznością samej idei: państwu niewątpliwie takowy by się przydał. Mimo to równie trudno jest mi przyklasnąć tak inicjatywie, jak i sposobowi realizacji. Dlaczego?

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Radwan: Kandyduję na sędziego Sądu Najwyższego, bo chcę mieć wpływ [WYWIAD]

Dodano: 04.08.2018 11:05 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Stanowisko sędziego SN zwiększy moje możliwości oddziaływania na rzeczywistość – zarówno w czasie pełnienia urzędu, jak i później. Po drugie, obecnie, bardziej niż przez minione lata, realna jawi się możliwość awansu do SN dla osób o silnym poczuciu niezależności albo – jeśli ktoś tak woli – o profilu „umiarkowanie antyestablishmentowym" - mówi w wywiadzie dr hab. Arkadiusz Radwan, adwokat, prezes Instytutu Allerhanda, który zgłosił swoją kandydaturę na sędziego SN.

Źródło: forsal.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone