poniedziałek, 18 czerwca 2018 r.  Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
Wiadomości z tagiem Gospodarczego  RSS
Jak będzie działał nowy niski ZUS dla przedsiębiorców? Wyjaśnia minister przedsiębiorczości

Dodano: 13.06.2018 11:11 | 2 odsłon | 0 komentarzy

25 proc. firm, które korzystały z małego ZUS-u, po tym dwuletnim okresie znika. O tym, jak zamierza temu zapobiec rząd, mówi w rozmowie z Grzegorzem Osieckim podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Resort finansów pracuje nad nową koncepcją opodatkowania firm

Dodano: 13.06.2018 11:11 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Resort finansów pracuje nad nową koncepcją opodatkowania firm, możliwe, że zmiany wejdą w życie w 2020 r. – zapowiedział we wtorek podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach wiceminister finansów Paweł Gruza. Według niego pokazanie projektu uproszczenia w stawkach VAT to kwestia tygodni.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Polskie firmy w Afryce. Oto ich doświadczenia

Dodano: 12.06.2018 6:55 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Zaczyna się czas Afryki. Wiedza na temat państw afrykańskich, tamtejszego biznesu i zarządzania firmami będzie w cenie - mówiono podczas Forum Gospodarczego Europa-Afryka, które odbyło się w ramach X Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Źródło: www.wnp.pl

Jak prowadzić biznes z nowoczesnymi Indiami

Dodano: 11.06.2018 12:36 | 9 odsłon | 0 komentarzy

O potencjale Polski i Indii, ogromnych możliwościach współpracy i sektorach, w których można ją nawiązać, dyskutowano w trakcie debaty „Forum współpracy gospodarczej Indie-Polska. Prowadzenie biznesu z nowoczesnymi Indiami” podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Polska i Chiny. Jakie szanse na wzrost polskiego eksportu i chińskich inwestycji

Dodano: 11.06.2018 7:20 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Uczestnicy debaty pt. "Przyszłość współpracy Polski i Chin", która odbyła się w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, zgodzili się, że relacje gospodarcze pomiędzy tymi dwoma krajami są o krok od przeniesienia na wyższy poziom. Nakreślili szanse na wzrost eksportu polskich firm oraz wzrost inwestycji.

Afryka ma mobilne pieniądze, swój własny Spotify i więcej użytkowników Facebooka niż Europa

Dodano: 10.06.2018 15:01 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Afryka, kontynent niekojarzony dotychczas z szybkim rozwojem, staje się coraz ważniejszym graczem na rynku światowym. Prężnie rozwija się tu m.in. e-medycyna oraz mobilna bankowość – mówiono podczas Forum Gospodarczego Polska-Afryka, Inwestycje, konkurencja, współpraca, które odbyło się 14 maja 2018 r. w ramach X Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

"Wejście" Chin, Indii i Turcji zmieniło Afrykę. Europa późno się zreflektowała

Dodano: 05.06.2018 10:37 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Afryka potrzebuje odmitologizowania. W ostatnich latach kontynent ten przeszedł wielkie zmiany i obecnie ma bardzo dobre perspektywy. Inwestorzy zagraniczni powinni jednak pamiętać o społecznej odpowiedzialności biznesu oraz o wspomaganiu lokalnych społeczności - mówiono podczas Forum Gospodarczego Europa Centralna-Afryka, które odbyło się w ramach X Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Trafia tam 80 proc. eksportu polskiej żywności. Czas to zmienić

Dodano: 04.06.2018 9:10 | 23 odsłon | 0 komentarzy

Maspex, Mokate, Bakalland, Colian - te firmy niewątpliwie osiągnęły sukces nie tylko na rynku polskim, ale także za granicą. Zarządzającymi nimi opowiedzieli podczas debaty pt. „Perspektywy branży rolno-spożywczej na rynkach zagranicznych” w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach, o swoich dążeniach do sukcesu oraz planach na przyszłość. Towarzyszący im eksperci z PFPŻ, KOWR, ING Bank Śląski i KUKE omówili sytuację polskich eksporterów żywności.

Zniesienie barier celnych, otwarcie w przetargach. Umowa o wolnym handlu z Japonią coraz bliżej

Dodano: 30.05.2018 10:30 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Sesja Europejskiego Kongresu Gospodarczego "Europa - Japonia. Nowe otwarcie" wzbudziła duże zainteresowanie wśród polskich i japońskich przedsiębiorców. Jak przekonywał w Katowicach Satoru Takahashi, charge d'affaires ad interim Ambasady Japonii w Polsce, wynegocjowana w ub. roku umowa o wolnym handlu UE-Japonia będzie miała decydujące znaczenie dla rozwoju naszych relacji gospodarczych.

Te firmy są naszą wizytówką za granicą. Kto zasłużył na miano narodowego czempiona?

Dodano: 28.05.2018 6:01 | 18 odsłon | 0 komentarzy

Narodowe czempiony, firmy takie jak KGHM, PKN Orlen, PGNiG, Ciech i Synthos, dają motywację do rozwoju biznesu i są wizytówką za granicą. Sam termin "czempion narodowy" jest pojęciem nieostrym i często pojawia się w różnych kontekstach. Na pewno warto wspierać takie firmy, budują one bowiem pozycję Polski w świecie - wskazywano w trakcie sesji: "Narodowe czempiony - ambicje i perspektywy", która odbyła się 15 maja w ramach Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone