środa, 19 września 2018 r.  Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
Wiadomości z tagiem Gazety  RSS
Jak pokonać ból klientów banków, czyli program lojalnościowy 2.0

Dodano: 17.09.2018 11:07 | 15 odsłon | 0 komentarzy

Ponad 60 proc. klientów banków jest zdania, że ich dotychczasowa lojalność i aktywność nie jest wystarczająco wynagradzana. Jak wynika z ankiety przeprowadzonej na potrzeby konkursu Gwiazdy Bankowości Dziennika Gazety Prawnej i PwC, w 2017 r. 44 proc. korzystających z usług bankowych rozważało zmianę swojego głównego banku (czyli głównego banku transakcyjnego)

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Opłaty bankowe w księdze

Dodano: 17.09.2018 11:07 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Gazeta Podatkowa nr 65 (1522) z dnia 13.08.2018 r., autor: Karolina Paszkowska
Kwotę opłat bankowych za cały miesiąc można wpisywać do księgi podatkowej, na podstawie wyciągu bankowego pod datą jego wystawienia, jedną kwotą - zbiorczo. Za dowody księgowe uważa się m.in. dowody opłat bankowych. Do takich dowodów zalicza się np. wyciągi bankowe, dokumentujące opłaty i prowizje pobrane przez bank. Podatnicy, którzy prowadzą księgę podatkową w sposób uproszczony, zasadniczo koszty uzyskania przychodów potrącają w tym roku podatkowym, w którym zostały one poniesione.

Źródło: https:

Jak pokonać ból klientów banków, czyli program lojalnościowy 2.0

Dodano: 17.09.2018 11:06 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Ponad 60 proc. klientów banków jest zdania, że ich dotychczasowa lojalność i aktywność nie jest wystarczająco wynagradzana. Jak wynika z ankiety przeprowadzonej na potrzeby konkursu Gwiazdy Bankowości Dziennika Gazety Prawnej i PwC, w 2017 r. 44 proc. korzystających z usług bankowych rozważało zmianę swojego głównego banku (czyli głównego banku transakcyjnego)

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

PiS zamierza sięgnąć po pieniądze Lasów Państwowych

Dodano: 14.09.2018 6:54 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Prawo i Sprawiedliwość zamierza sięgnąć po pieniądze Lasów Państwowych i pobrać im z konta 800 mln zł w ciągu dwóch najbliższych lat - informuje piątkowa "Gazeta Polska Codziennie". Według gazety decyzja wywołała oburzenie leśników.

Źródło: biznes.interia.pl

Składki od przychodów pracowniczych w interpretacjach ZUS

Dodano: 11.09.2018 17:10 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Gazeta Podatkowa nr 73 (1530) z dnia 10.09.2018 r., autor: Aneta Dąbrowska
Podstawę wymiaru składek ZUS dla pracowników stanowi przychód w rozumieniu przepisów ustawy o pdof, osiągany z tytułu zatrudnienia w ramach stosunku pracy. Nie każdy jednak przychód pracowniczy jest obciążony składkami, na co uwagę zwraca ZUS w wydawanych przez siebie interpretacjach. (...) Z podstawy wymiaru składek ZUS wyłączone są m.in. korzyści materialne wynikające z układów zbiorowych pracy, regulaminów wynagradzania lub przepisów o wynagradzaniu, a polegające m.in. na uprawnieniu do zakupu po cenach niższych niż detaliczne niektórych artykułów, przedmiotów lub usług.

Źródło: www.gofin.pl

Nie będzie trzeba czekać 5 lat, by sprzedać odziedziczoną nieruchomość

Dodano: 10.09.2018 17:46 | 33 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Finansów zamierza pochylić się nad osobami, które odziedziczyły nieruchomość. Od przyszłego roku spadkobiercy nie będą musieli czekać 5 lat, aby sprzedać swoją nieruchomość i uniknąć podatku dochodowego. Jak donosi Dziennik Gazeta Prawna, nowelizacja ma wejść w życie z początkiem 2019 r. Projekt ustawy zakłada, że osoba, która odziedziczy nieruchomość, nie będzie musiała czekać 5 [...]

Źródło: www.finanseosobiste.pl

Obniżone składki ZUS przede wszystkim dla samozatrudnionych

Dodano: 07.09.2018 5:11 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Uzależnienie wysokości składek na ZUS od wysokości przychodu – to najnowszy pomysł rządu na preferencje dla przedsiębiorców. W życie wprowadzi go uchwalona 20 lipca ustawa o zmianie niektórych ustaw w celu obniżenia składek na ubezpieczenia społeczne osób fizycznych wykonujących działalność gospodarczą na mniejszą skalę. Obecnie oczekuje ona już tylko na podpis prezydenta. Zmiany z niej wynikające opisywaliśmy szeroko w ostatnim wydaniu Tygodnika Gazeta Prawna. Dziś kontynuujemy temat. Piórem naszych ekspertów pokazujemy, że choć nowe przepisy miały pomóc drobnej przedsiębiorczości – to w rzeczywistości skorzystają na niej przede wszystkim samozatrudnieni. Wszystkiemu winny jest niski próg dozwolonego przychodu, który sprawia, że z nowej regulacji będą mogli skorzystać tylko ci przedsiębiorcy, których działalność w zasadzie nie wymaga ponoszenia kosztów.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Prawo do zasiłku chorobowego dla rencisty na zleceniu

Dodano: 05.09.2018 11:11 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Gazeta Podatkowa nr 54 (1511) z dnia 05.07.2018 r., autor: Honorata Urbaniak
Pobieranie renty w trakcie wykonywania umowy zlecenia nie jest negatywną przesłanką pozbawiającą prawa do zasiłku chorobowego. To, czy zleceniobiorca nabędzie prawo do zasiłku chorobowego zależy przede wszystkim od faktu, czy z racji wykonywania umowy zlecenia będzie podlegał ubezpieczeniu chorobowemu, które dla rencisty wykonującego zlecenie ma dobrowolny charakter. Zasiłek chorobowy przysługuje ubezpieczonemu po upływie odpowiedniego okresu wyczekiwania. W przypadku podlegania ubezpieczeniu chorobowemu dobrowolnie okres ten wynosi 90 dni.

Źródło: www.gofin.pl

Gazety radzą, jak ubezpieczyć dziecko w szkole [Rynek]

Dodano: 05.09.2018 8:50 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Gazeta Wyborcza publikuje informator o ubezpieczeniach szkolnych, opierając się na raporcie Rzecznika Finansowego. Ostrzega, że jeśli rodzic liczy (...)

Źródło: feedproxy.google.com

Dowody wewnętrzne w ewidencji księgowej

Dodano: 05.09.2018 5:07 | 56 odsłon | 0 komentarzy

Gazeta Podatkowa nr 63 (1520) z dnia 06.08.2018 r., autor: Eliza Baszyńska
Dowody księgowe powinny być zgodne z rzeczywistym przebiegiem operacji gospodarczej, czyli powinny być rzetelne. Ponadto nie mogą zawierać błędów rachunkowych. Księgi rachunkowe uznaje się za prowadzone bezbłędnie, jeżeli wprowadzono do nich kompletnie i poprawnie wszystkie zakwalifikowane do zaksięgowania w danym miesiącu dowody księgowe, zapewniono ciągłość zapisów oraz bezbłędność działania stosowanych procedur obliczeniowych.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone