poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.  Imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego
Wiadomości z tagiem Górnictwo  RSS
PGNiG: nowe złoża gazu na Podkarpaciu

Dodano: 18.01.2018 5:07 | 7 odsłon | 0 komentarzy


Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo odkryło nowe złoża gazu ziemnego na Podkarpaciu. Położone są na terenach koncesji należących do spółki w Iwierzycach w powiecie ropczycko-sędziszowskim i Korzeniowie w powiecie dębickim. W obu przypadkach...

Źródło: inwestycje.pl

Eko-Patrol będzie badał jakość powietrza w Tarnowskich Górach

Dodano: 15.01.2018 14:43 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Od poniedziałku do marca jakość powietrza w różnych częściach Tarnowskich Gór będzie badał Eko-Patrol Głównego Instytutu Górnictwa (GIG). Dysponuje on elektrycznym samochodem wyposażonym w specjalistyczną stację pomiarową i dronem, który będzie wysyłany w mniej dostępne miejsca.

Źródło: energetyka.wnp.pl

Wojciech Dąbrowski: Zakładamy, że aktywa przenoszone z PGE GiEK staną się oddziałami PGE Energia Ciepła

Dodano: 09.01.2018 6:05 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Naszym największym wyzwaniem jest integracja w PGE Energia Ciepła, następcy EDF Polska, tych aktywów ciepłowniczych, które były w Grupie Kapitałowej PGE przed przejęciem przez nią polskich aktywów EDF. Zakładamy, że ich integracja, czyli przeniesienie tych aktywów z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK) do PGE Energia Ciepła, zakończy się jeszcze w 2018 roku - mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Energia Ciepła.

Źródło: energetyka.wnp.pl

Eko-patrol GIG-u ma pomóc w walce ze smogiem

Dodano: 05.01.2018 17:15 | 12 odsłon | 0 komentarzy

W odpowiedzi na potrzeby zgłaszane przez stronę społeczną oraz jednostki samorządu terytorialnego Główny Instytut Górnictwa wprowadził nowe, autorskie rozwiązanie w zakresie pomiaru i monitorowania jakości powietrza.

Źródło: energetyka.wnp.pl

Potrzebna specjalna ustawa ułatwiająca budowę nowych kopalń węgla kamiennego i brunatnego

Dodano: 02.01.2018 6:00 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Nie byłoby w Polsce ani jednego kilometra autostrady, gdyby nie było ustawy autostradowej. Wybierzmy kilka złóż węgla kamiennego i brunatnego i stwórzmy specjalną ścieżkę, która ułatwiłaby inwestorom, krajowym i zagranicznym, budowę kopalń - mówi dla WNP.PL Zbigniew Kasztelewicz, kierownik Katedry Górnictwa Odkrywkowego w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

reklama
Time4VPS.EU - VPS hosting in Europe

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone