niedziela, 22 kwietnia 2018 r.  Imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji
Wiadomości z tagiem Express  RSS
Poddatkowe Espresso 16/2018

Dodano: 19.04.2018 1:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Odliczenie uzupełniającej kwoty VAT wynikającej z decyzji określającej wysokość zobowiązania; [Express podatkowy] Jeżeli podatnik z konkretną usługą otrzymuje dofinansowanie, to dopłata ta obok ceny jest elementem podstawy opodatkowania; Ustalenie przychodów i kosztów uzyskania przychodów zagranicznej spółki kontrolowanej; Wydatki poniesione z tytułu przedterminowego rozwiązania umowy najmu mogą stanowić koszty uzyskania przychodu; [Nowości legislacyjne] Projekt zmian w ustawach o podatkach dochodowych - dopracowanie nowelizacji z 2017 r. - I czytanie; [PwC w prasie] Sam CIT nie powie wszystkiego o spółce.

Źródło: https:

Podatkowe Espresso 15/2018

Dodano: 12.04.2018 1:00 | 6 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] TSUE - Korekta odliczenia VAT jest obowiązkowa także wtedy, gdy wstępne odliczenie nie mogło zostać dokonane zgodnie z prawem; [Express podatkowy] Odpowiedzialność członka zarządu w świetle VAT; Czas pracy nie jest wyznacznikiem wartości przychodu, w stosunku do którego przysługują 50 % koszty uzyskania przychodu; Pożyczki zaciągnięte przez uczelnię wyższą, przeznaczone na pokrycie wydatków związanych z budową, nie podlegają PCC; [Nowości legislacyjne] Projekt ustawy o zmianie ustawy Ordynacja podatkowa - zmiany w zakresie interpretacji indywidualnych dotyczących podmiotów powiązanych; [PwC w prasie] Rozliczenia podatkowe można uprościć i zautomatyzować.

Źródło: https:

Śledztwem w sprawie Amber Gold zajmowała się gdańska delegatura ABW.

Dodano: 11.04.2018 17:05 | 9 odsłon | 0 komentarzy

W marcu 2012 r. była informacja, że według branży lotniczej OLT Express nie miało ekonomicznego uzasadnienia; nie podejmowaliśmy intensywnych działań, bo sprawą zajmowała się gdańska ABW - mówił przed komisją śledczą zastępca naczelnika wydziału operacyjnego stołecznej delegatury ABW.

Tagi: Express
Źródło: forsal.pl

Podatkowe Espresso 14/2018

Dodano: 05.04.2018 1:00 | 11 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Nie można stosować zwolnienia z ustawy o VAT do EIZG, które nie prowadzi działalności w interesie publicznym; [Express podatkowy] Interpretacja ogólna MF w sprawie aktualizacji dokumentacji cen transferowych; Zakres przedmiotowy pojęcia „sprzedaż premiowa”, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy o PIT; Brak obowiązku stosowania prewspółczynnika przez gminę przy odliczaniu podatku od zakupów Zarządu Infrastruktury Komunalnej; [Nowości legislacyjne] Nowy projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym; [PwC w prasie] Skończą się wycieczki po tańszą benzynę za wschodnią granicę. Ministerstwo Finansów bierze się za akcyzę.

Podatkowe Espresso 13/2018

Dodano: 29.03.2018 17:08 | 16 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Wyrok TSUE w sprawie uzależnienia prawa do zwrotu VAT od terminów zawitych; [Express podatkowy] Opinia Rzecznika Generalnego TSUE - Odliczenie VAT przy imporcie towarów a dobra wiara podatnika; Odliczenie składek zdrowotnych w przypadku pracowników ubezpieczonych poza Polską; Brak zwolnienia z CIT w przypadku inwestowania w polskie spółki osobowe przez zagraniczny fundusz; [Nowości legislacyjne] Projekt ustawy o zmianie ustawy o pracowniczych programach emerytalnych - przyjęcie przez rząd; [PwC w prasie] Kompromis w sprawie PPK nie będzie łatwy.

Źródło: https:

reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone