poniedziałek, 20 maja 2019 r.  Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Krystyny
Wiadomości z tagiem Express  RSS
Podatkowe Espresso 18/2019

Dodano: 16.05.2019 1:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] TSUE unieważnił decyzje KE w sprawie podatku od sprzedaży detalicznej w Polsce; [Express podatkowy] Opodatkowanie otrzymywanych przez spółkę dywidend oraz innych przychodów z tytułu udziału w zyskach na gruncie ustawy o CIT; TSUE - Udostępnienie kart paliwowych spółkom zależnym może stanowić usługę udzielenia kredytu zwolnioną z VAT; Zastosowanie zwolnienia z PIT do odszkodowania wypłacanego w związku z szkodami wynikłymi podczas przebudowy urządzeń; [Legislacja] Rząd przyjął projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia zatorów płatniczych; [PwC w prasie] Opłata za korzystanie ze znaku towarowego z podatkiem u źródła.

Źródło: https:

Podatkowe Espresso 17/2019

Dodano: 09.05.2019 1:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia]TSUE - Możliwość odliczenia podatku VAT w odniesieniu do transakcji fikcyjnych; [Express podatkowy] Koszty uzyskania przychodu w przypadku zbycia udziałów spółki dzielonej po podziale; TSUE - Korekta VAT w przypadku niewywiązania się z płatności przez dłużnika kwoty należnej z tytułu transakcji; Do wynagrodzenia za uczestnictwo muzyków w próbach i próbach sekcyjnych możliwe jest stosowanie 50% kosztów uzyskania przychodu; [Legislacja] Projekt ustawy o zmianie ustawy o pracowniczych planach kapitałowych; [PwC w prasie] Skarbówka coraz częściej żąda JPK.

Źródło: https:

W czasie majówki przelewów nie wykonasz. Trzeba zaplanować je wcześniej

Dodano: 29.04.2019 14:22 | 4 odsłon | 0 komentarzy

1 i 3 maja to dni ustawowo wolne od pracy, więc w systemach rozliczeniowych nie funkcjonują sesje rozliczeniowe. Dlatego z wyprzedzeniem należy zaplanować płatności zobowiązań lub skorzystać z przelewów natychmiastowych w systemie Express Elixir.

Źródło: https:

Podatkowe Espresso 16/2019

Dodano: 25.04.2019 17:08 | 11 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Ograniczenie z art. 16 ust. 1 pkt 63 lit. d ustawy o CIT przechodzi na spółkę, która powstała z przekształcenia spółki kapitałowej; [Express podatkowy] PIT: Dla zastosowania 50 proc. kosztów uzyskania przychodu konieczne jest określenie honorarium za rozporządzenie prawami autorskimi; Środki gromadzone w ramach PPE, następnie przetransferowane na indywidualne konto emerytalne korzystają ze zwolnienia z PIT; Brak solidarnej odpowiedzialności ubezpieczyciela otrzymującego płatność od dłużnika w ramach podzielonej płatności; [Legislacja] Nowy projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo celne oraz niektórych innych ustaw trafił do konsultacji.

Źródło: https:

reklama

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone