wtorek, 16 października 2018 r.  Imieniny: Ambrożego, Florentyny, Gawła
Wiadomości z tagiem Express  RSS
DHL Express otworzył w Gdańsku terminal kurierski

Dodano: 12.10.2018 11:06 | 16 odsłon | 0 komentarzy


DHL Express otworzył w Porcie Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy największy międzynarodowy terminal kurierski na północy kraju, który rocznie może obsłużyć do 800 tys. przesyłek lotniczych, podał DHL Express

Źródło: inwestycje.pl

Podatkowe Espresso 35/2018

Dodano: 11.10.2018 1:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Opinia wydana przez organ właściwy do stosowania klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania jest wiążąca; [Express podatkowy] W chwili zamiany jednego rodzaju kryptowaluty na inny rodzaj kryptowaluty nie powstaje obowiązek podatkowy w zakresie PIT; Brak opodatkowania VAT udziału w korzyściach z wdrożenia wynalazku przez współuprawnionego do patentu; Zapłata odstępnego z tytułu przedterminowego rozwiązania umowy, której przedmiotem były tzw. zielone certyfikaty stanowi koszt podatkowy; [Legislacja] Projekt ustawy o zmianie ustawy o VAT w sprawie bonów na towary i usługi oraz sprzedaży towarów na odległość przyjęty przez Radę Ministrów; [PwC w mediach] Obcy kapitał zarobił w Polsce mniej.

Źródło: https:

Podatkowe Espresso 34/2018

Dodano: 04.10.2018 1:00 | 4 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] TSUE - Przeniesienie miejsca zamieszkania do celów podatkowych do Szwajcarii; [Express podatkowy] Aby mówić o centrum interesów życiowych podatnika nie musi on zrywać jakiekolwiek więzi z dotychczasowym krajem; Nie jest przeszkodą do dokonania korekty sprzedaży paragonowej brak oryginału paragonu fiskalnego wydanego nabywcy; Przychody i koszty w odniesieniu do transakcji zbycia udziałów w celu umorzenia należy ustalić na zasadach ogólnych; [Legislacja] Projekt ustawy przewidujący wprowadzenie uproszczeń dla przedsiębiorców w prawie podatkowym i gospodarczym po I czytaniu; [PwC w mediach] Dzień podpisania aktu notarialnego jest datą dostawy nieruchomości.

Źródło: https:

Podatkowe Espresso 33/2018

Dodano: 28.09.2018 17:08 | 6 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Nie ma podstaw, aby dostawy towarów realizowanej z wykorzystaniem magazynu, nie uznać za WDT; [Express podatkowy] Zwrot części wkładu wniesionego do spółki komandytowej nie skutkuje powstaniem przychodu po stronie wspólnika; Pokrycie udziałów w kapitale zakładowym sp. z o.o. nie może stanowić zapłaty za przyrzeczenie zawarcia umowy najmu; Odsetki od pożyczki zaciągniętej u wspólnika w związku z przekształceniami własnościowymi w spółce nie są kosztem uzyskania przychodów; [Legislacja] Projekt zmian w ustawie o PIT, CIT oraz Ordynacji podatkowej przyjęty przez Radę Ministrów; [PwC w mediach] Wchodzi w życie akcyzowa nowelizacja.

Źródło: https:

Powypadkowy poradnik Super Expressu [Faramuszki]

Dodano: 26.09.2018 8:50 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Super Express publikuje cykl poradnikowy o tym, jakie kroki podjąć po wypadku drogowym. Porusza m.in. kwestie obowiązków ubezpieczyciela, a także (...)

Tagi: Super, Express
Źródło: feedproxy.google.com

Podatkowe Espresso 32/2018

Dodano: 20.09.2018 1:00 | 5 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Zasady ustalania terminu przechowywania ksiąg podatkowych i dokumentów z lat, w których wykazana była strata podatkowa; [Express podatkowy] Przekazanie przez spółkę komandytową występującemu z niej wspólnikowi udziałów w spółce -córce (sp. z o.o.) jest objęte art. 14 ust. 2e; Usługa prowadzenia rejestru ubezpieczonych stanowiła usługę zwolnioną z VAT; Konsekwencje w CIT operacji wymiany udziałów składającej się z kilku transakcji; [Legislacja] Projekt ustawy o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych przyjęty przez Radę Ministrów; [PwC w mediach] Faktor może uwolnić się od odpowiedzialności za niezapłacony VAT.

Źródło: https:

reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone