wtorek, 19 czerwca 2018 r.  Imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii
Wiadomości z tagiem Express  RSS
The Chicago Express Loop – nowatorski projekt Elona Muska wygrał przetarg

Dodano: 14.06.2018 21:59 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Firma Elona Muska, Boring Company, wygrała przetarg na budowę systemu szybkiego transportu podziemnego, który połączy centrum Chicago z lotniskiem O'Hare International.

Źródło: logistyka.wnp.pl

Podatkowe Espresso 22/2018

Dodano: 14.06.2018 1:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] TSUE - Przekazanie przez spółkę akcyjną akcjonariuszowi własności nieruchomości tytułem wynagrodzenia stanowi dostawę towarów; [Express podatkowy] Jeżeli spółka ma jakiekolwiek niepodzielone zyski, np. na kapitale rezerwowym, to jest to przychód, podlegający opodatkowaniu; Nieodpłatne przyznanie akcji bez świadczenia wzajemnego, w postaci wkładu niepieniężnego nie rodzi przychodu; TSUE - Przeniesienie własności nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa za odszkodowaniem; [Legislacja]Projekt ustawy o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw - przyjęcie przez Sejm; [PwC w prasie] Paliwowym oszustom nie można odpuszczać.

Podatkowe Espresso 21/2018

Dodano: 08.06.2018 17:09 | 4 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Spółka komandytowa nie może być uznana za spółkę kapitałową w rozumieniu Dyrektywy Kapitałowej; [Express podatkowy] Kwalifikacja na gruncie ustawy o PIT podróży odbywanych przez zleceniobiorców na terytorium Niemiec w celu wykonywania zleceń; Nabywcy można odmówić odliczenia VAT, gdy w chwili zapłaty zaliczki wiedział, że realizacja tej dostawy jest niepewna; [Legislacja] Projekt ustawy o zmianie ustawy o pracowniczych programach emerytalnych – publikacja; [PwC w prasie] Przychody i koszty związane z pochodnymi instrumentami finansowymi zabezpieczającymi kurs waluty na transakcjach towarowych należy zaliczyć do dochodu osiągniętego z działalności ogólnej, a nie z zysków kapitałowych.

Źródło: https:

Alibaba inwestuje 1,38 miliarda dolarów w dostawczego giganta ZTO

Dodano: 30.05.2018 11:10 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Alibaba Group nabywa 10 proc. udziałów chińskiej firmy dostawczej ZTO Express za 1,38 miliarda dolarów. Dzięki temu gigant e-handlu rozszerzy swoje możliwości w dystrybucji paczek na całym świecie.

Tagi: Group, Express
Źródło: forsal.pl

Alibaba inwestuje 1,38 miliarda dolarów w dostawczego giganta ZTO

Dodano: 30.05.2018 11:05 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Alibaba Group nabywa 10 proc. udziałów chińskiej firmy dostawczej ZTO Express za 1,38 miliarda dolarów. Dzięki temu gigant e-handlu rozszerzy swoje możliwości w dystrybucji paczek na całym świecie.

Tagi: Group, Express
Źródło: forsal.pl

Podatkowe Espresso 20/2018

Dodano: 24.05.2018 1:00 | 7 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] TSUE - Ustalając podstawę opodatkowania piw smakowych wg. skali Plato należy wziąć pod uwagę ekstrakt brzeczki podstawowej; [Express podatkowy] Skutki podatkowe w PIT wykupu dla pracowników wyjeżdżających w zagraniczną podróż służbową polis ubezpieczeniowych; Sprzęt komputerowy wykorzystywany do prac biurowych nie stanowi urządzenia przemysłowego; Samo nabycie komponentów od dostawców spoza SSE nie oznacza, że nie zostały one wytworzone w ramach działalności strefowej; [Legislacja] Projekt ustawy o zasadach wspierania nowych inwestycji - przyjęcie przez Senat; [PwC w prasie] Kupujesz olej opałowy? Będziesz musiał zarejestrować się w urzędzie skarbowym. Cała gama nowych obowiązków.

Źródło: https:

reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone