środa, 12 grudnia 2018 r.  Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
Wiadomości z tagiem Express  RSS
Podatkowe Espresso 42/2018

Dodano: 06.12.2018 0:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] TSUE -Podatnik nie może skorzystać z prawa do odliczenia VAT jedynie na podstawie oszacowania wynikającego z opinii biegłego; [Express podatkowy] Opodatkowanie podatkiem u źródła usług wykonywanych przez zagranicznych kontrahentów na rzecz zakładów polskiego banku; Kwestia różnic kursowych z tytułu dokonanych transferów sald w walutach obcych w systemie cash pooling; Opinia Rzecznika Generalnego - Uprawnienie państwa przyjmującego do cofnięcia zwolnienia przyznanego w innym państwie członkowskim; [Legislacja] Ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych w Dzienniku Ustaw; [PwC w mediach] Część odsetek nie powiększy wartości początkowej środka trwałego.

Podatkowe Espresso 41/2018

Dodano: 29.11.2018 0:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] TSUE - Podatnik nie może skorzystać z prawa do odliczenia VAT jedynie na podstawie oszacowania wynikającego z opinii biegłego; [Express podatkowy] Opodatkowanie podatkiem u źródła usług wykonywanych przez zagranicznych kontrahentów na rzecz zakładów polskiego banku; Przeniesienie na wspólnika przez spółkę komandytową prawa własności nieruchomości jako częściowy zwrot wkładu będzie neutralne dla CIT; Zwolnienie z VAT czynności pośrednictwa ubezpieczeniowego oraz czynności dotyczących instrumentów finansowych; [Legislacja] Projekt ustawy zmiany o PIT oraz ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym przyjęty przez Senat (ulga termomodernizacyjna); [PwC w mediach] Trzy sposoby na uniknięcie sporów o stawkę VAT.

Podatkowe Espresso 40/2018

Dodano: 22.11.2018 0:00 | 5 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Renoma przedsiębiorstwa (goodwill) stanowi prawo majątkowe opodatkowane PCC; [Express podatkowy] Zwrot wspólnikowi części wkładu wniesionego do spółki komandytowej w postaci pieniężnej bez przychodu podatkowego; Wydatki na pośrednictwo w sprzedaży świadczone przez agentów podmiotów powiązanych nie podlegają ograniczeniom z art. 15e; Rozliczenie VAT od wydatków związanych z organizacją pikniku dla pracowników i innych podmiotów; [Legislacja] Odpowiedź MF na interpelację poselską dotyczącą obowiązków w zakresie dokumentacji cen transferowych; [PwC w mediach] Dostawa budynku nieoddanego do użytkowania ze stawką 23 proc.

Źródło: https:

Co warto wiedzieć o ubezpieczeniach na życie [Faramuszki]

Dodano: 19.11.2018 7:59 | 29 odsłon | 0 komentarzy

Super Express opisuje co zapewnia, ile kosztuje i jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie na życie. Radzi, by przed zakupem sprawdzić, zakres, (...)

Tagi: Super, Express
Źródło: feedproxy.google.com

Podatkowe Espresso 39/2018

Dodano: 15.11.2018 0:00 | 9 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Odniesienia z art. 16 ustawy o CIT zawierające zwrot spółka, należy odnosić do spółki macierzystej a nie tylko do jej oddziału; [Express podatkowy] Koszty zakwaterowania zleceniobiorców będą stanowiły dla nich przychód w rozumieniu art. 11 ust. 1 ustawy o PIT; Nie ma obowiązku prowadzenia kilku ewidencji w przypadku posiadania kilku zezwoleń strefowych na działalność w danej SSE; Aby dotacja była uwzględniona w podstawie opodatkowania musi istnieć bezpośredni związek pomiędzy nią a ceną za usługę; [Legislacja] Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego - Zniesienia limitu składek na ZUS nie będzie; [PwC w mediach] Zmiany w VAT - dobre i złe.

Źródło: https:

Wokół odszkodowania dla aktorki Weroniki Rosati [Szkody]

Dodano: 14.11.2018 7:53 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Super Express powraca do wypadku aktorów Piotra Adamczyka i Weroniki Rosati oraz do ich sądowej rozprawy o odszkodowanie ( [[https://s.dzub (...)

Źródło: feedproxy.google.com

reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone