piątek, 22 lutego 2019 r.  Imieniny: Małgorzaty, Marty, Nikifora
Wiadomości z tagiem Express  RSS
Podatkowe Espresso 7/2019

Dodano: 21.02.2019 0:00 | 1 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Państwo członkowskie może ograniczyć w czasie możliwość skorygowania błędnych faktur; [Express podatkowy] Opodatkowanie PIT części wkładu wycofanego ze spółki komandytowej; Zakup towarów i usług od podmiotów zewnętrznych nie prowadzi automatycznie do utraty zwolnienia strefowego; Stawka VAT dla sprzedaży lokalu mieszkalnego i miejsca postojowego; [Legislacja] Nowa wersja projektu ordynacji podatkowej; [PwC w Prasie] Fiskus ma już Centralny Rejestr Faktur i nie waha się go użyć.

Podatkowe Espresso 6/2019

Dodano: 14.02.2019 0:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Możliwość oszacowania przez organ przychodu w innej wysokości niż określona w umowie między spółką a podmiotem powiązanym; [Express podatkowy] Prowadzenie ewidencji prac twórczych pracowników nie jest warunkiem koniecznym do stosowania 50 proc. kosztów, Przesłanki zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu odstępnego zapłaconego z tytułu wcześniejszego wypowiedzenia umowy najmu; Moment powstania obowiązku podatkowego w VAT od zaliczek otrzymanych na poczet usługi turystyki; [Legislacja] Projekt ustawy o zmianie ustawy o wymianie informacji podatkowych z innymi państwami oraz innych ustaw; [PwC w Prasie] Zakup usług IT bez limitu kosztów.

Źródło: https:

Konkurencja na torach rodzi się powoli

Dodano: 12.02.2019 15:38 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Czeski Leo Express chce jeździć z Pragi przez Kraków na Ukrainę i do Wrocławia. Niemiecka Arriva nie rezygnuje z planów obsługi trasy Warszawa - Gdynia.

Źródło: biznes.interia.pl

Podatkowe Espresso 5/2019

Dodano: 07.02.2019 0:00 | 5 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Przedmiotem interpretacji indywidualnej nie mogą być przepisy prawa procesowego; [Express podatkowy] Wierzytelności pożyczkowe podlegające konfuzji ,otrzymane w związku z likwidacją sp. osobowej, nie są opodatkowane PIT; Prowizje i opłaty okołokredytowe stanowią odsetki w rozumieniu art. 11 ust. 4 polsko-słowackiej umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania; Stawka VAT dla transakcji sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z prawem do wyłącznego korzystania z miejsca postojowego; [Legislacja] Projekt ustawy o zasadach pobytu na terytorium RP obywateli Wielkiej Brytanii; [PwC w Prasie] Raportowanie schematów podatkowych: Fiskus nie będzie zbierał informacji o ulgach.

Źródło: https:

Podatkowe Espresso 4/2019

Dodano: 31.01.2019 17:08 | 5 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] TSUE - Ustalanie proporcji mającej zastosowanie do kosztów ogólnych oddziału z państwa członkowskiego; [Express podatkowy] Brak możliwości stosowania uproszczonej amortyzacji do nieruchomości mieszkalnych w leasingu finansowym; Skutki podatkowe w CIT nabycia przez jedynego udziałowca majątku likwidowanej spółki zależnej; Zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia dla usługi kompleksowej; [Legislacja] Ministerstwo Finansów - Nowe terminy i sposoby przesyłania informacji o dochodach; [PwC w Prasie] Wydatki związane z reklamacją towarów są kosztem podatkowym.

Źródło: https:

reklama

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone