czwartek, 18 października 2018 r.  Imieniny: Hanny, Klementyny, Łukasza
Wiadomości z tagiem Expander  RSS
To jest ostatni rok królowania gotówki w Polsce

Dodano: 09.10.2018 6:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Tempo, w jakim rozwijają się w Polsce płatności bezgotówkowe, jest imponujące. Najnowsze dane NBP pokazują, że w II kw. 2018 r. wykonaliśmy kartami aż 1,1 mld płatności, czyli o 20 proc. więcej niż przed rokiem. Gotówka nie daje jednak za wygraną. Przybywa miejsc, w których można ją wypłacić. Poza tym kwota wypłacana z bankomatów wciąż jest wyższa niż ta, jaką wydajemy, płacąc kartami. Z wyliczeń Expander wynika jednak, że królowanie gotówki skończy się już na początku przyszłego roku.

Źródło: biznes.interia.pl

Polacy pokochali płacić kartą

Dodano: 08.10.2018 5:07 | 27 odsłon | 0 komentarzy


Według danych NBP w I kwartale br. Polacy posiadali już prawie 40 mln kart płatniczych. Co istotne coraz rzadziej leżą one bezużytecznie w szufladach. Expander zwraca uwagę, że liczba transakcji bezgotówkowych wzrosła aż o 22% w porównaniu do sytuacji...

Źródło: inwestycje.pl

Taka promocja może narazić cię na kłopoty

Dodano: 05.10.2018 6:00 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Promocja kojarzy nam się z możliwością uzyskania dodatkowych korzyści. Niestety niektóre z takich ofert mogą też narazić nas na straty lub kłopoty. Expander podpowiada, żeby zawsze dokładnie zapoznać się z warunkami takiej oferty. W przypadku promocji dotyczących kredytów hipotecznych, wymagających zapewnienia wpływu wynagrodzenia na konto, warto sprawdzić, co mówi regulamin na temat sytuacji, gdy czasowo stracimy pracę.

Źródło: biznes.interia.pl

reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone