poniedziałek, 13 lipca 2020 r.  Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
Wiadomości z tagiem Estoński  RSS
Estoński CIT w Polsce: Na czym polega i kto na nim skorzysta

Dodano: 07.07.2020 17:05 | 17 odsłon | 0 komentarzy

Od przyszłego roku rząd planuje wprowadzić nowe rozwiązanie podatkowe - tzw. estoński CIT. Ma to być nowoczesny sposób opodatkowania, który promuje inwestycje i minimalizuje formalności przy rozliczeniach. O tym kto może z niego skorzystać oraz jakie mogą być konsekwencje wprowadzenia go, mówi Łukasz Czucharski, ekspert Pracodawców RP ds. podatkowych.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Podatki 2021: Estoński CIT z wątpliwościami

Dodano: 24.06.2020 17:02 | 23 odsłon | 0 komentarzy

W Ministerstwie Finansów trwają prace nad projektem ustawy wprowadzającej do polskiego systemu podatkowego formułę tzw. estońskiego CIT-u. W praktyce spółki kapitałowe o obrotach do 50 mln zł nie będą musiały płacić podatku dochodowego przed wypłatą zysków. Jak oceniają eksperci firmy audytorsko-doradczej Grant Thornton, główną wadą polskiego rozwiązania może być to, że nie będzie ono powszechnie dostępne, a dedykowane tylko spółkom spełniającym określone kryteria.

Źródło: www.podatki.biz

"Estoński CIT" w Polsce - Ministerstwo Finansów przedstawia założenia projektu

Dodano: 19.06.2020 8:34 | 13 odsłon | 0 komentarzy

W 2021 r. w Polsce zacznie obowiązywać tzw. estoński CIT. Przedsiębiorcy, którzy będą przeznaczać środki na rozwój swojej działalności, nie zapłacą podatku CIT. Z rozwiązania może skorzystać ok. 200 tys. spółek kapitałowych w Polsce. Ten nowoczesny sposób opodatkowania ma zapewnić maksymalną promocję inwestycji i minimum formalności przy rozliczeniu podatków. Wzmocnić innowacyjność rodzimego biznesu, przyczynić się do szybszego rozwoju firm, zwiększyć ich płynność finansową i produktywność.

Źródło: https:

Podatki 2021: Estoński CIT oficjalnie potwierdzony przez rząd

Dodano: 18.06.2020 16:02 | 27 odsłon | 0 komentarzy

Rząd potwierdził, że planuje wprowadzić do polskiego systemu podatkowego formułę tzw. estońskiego CIT-u. Taki sposób opodatkowania ma pozwolić firmom na inwestowanie i ograniczenie do minimum formalności przy rozliczaniu podatków. Estoński CIT powinien zostać wdrożony z początkiem 2021 r.

Źródło: www.podatki.biz

Prof. Mączyńska: Estoński CIT zmniejsza ryzyko, które podejmują przedsiębiorcy

Dodano: 18.06.2020 11:07 | 83 odsłon | 0 komentarzy

Estoński CIT może być dla przedsiębiorców jednym z ważnych bodźców do podejmowania decyzji o inwestowaniu - powiedziała PAP prof. SGH Elżbieta Mączyńska.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Estoński CIT szansą na poprawę płynności finansowej firm

Dodano: 18.06.2020 9:38 | 19 odsłon | 0 komentarzy

Z powodu restrykcji gospodarczych płynność finansowa wielu firm została osłabiona - nowe rozwiązanie podatkowe, jakim jest estoński CIT, daje szansę na jej poprawę - ocenił PAP Jakub Sawulski z Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Według niego moment na wprowadzenie takiej zmiany jest bardzo dobry.

Estoński CIT może być bodźcem do inwestowania

Dodano: 18.06.2020 8:08 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Estoński CIT może być dla przedsiębiorców jednym z ważnych bodźców do podejmowania decyzji o inwestowaniu - powiedziała prof. SGH Elżbieta Mączyńska. Zaznaczyła, że w zmieniającym się w wyniku pandemii modelu gospodarczym szczególnie ważne będą inwestycje innowacyjne, np. urządzenia czy programy, które wpisują się w nowy,

Źródło: https:

reklama

Copyright © 2008-2020 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone