sobota, 26 września 2020 r.  Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
Wiadomości z tagiem Eksperci  RSS
Prawo pracy wymaga zmian w czasie kryzysu - twierdzi BCC

Dodano: 25.09.2020 16:20 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Niektóre z rozwiązań, które Polska wprowadziła w czasie pandemii koronawirusa, mogą być przydatne również w późniejszym czasie - twierdzi Business Centre Club. Eksperci organizacji oceniają, że w tym kontekście przydatne byłyby zmiany dotyczące pracy zdalnej i badań pracowników. Biznes krytykuje też podwyżkę wynagrodzenia minimalnego i apeluje o zniesienie zakazu handlu w niedziele.

Źródło: www.podatki.biz

BCC apeluje o zawieszenie podatku bankowego

Dodano: 21.09.2020 16:10 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Podatek bankowy powinien zostać w obecnej sytuacji gospodarczej ograniczony lub zawieszony - twierdzi Business Centre Club. Eksperci tej organizacji wskazują że w efekcie kryzysu znacznie wzrosło ryzyko kredytowe, co może skutkować większymi problemami z warunkami i uzyskiwaniem kredytów przez przedsiębiorców.

Źródło: www.podatki.biz

Składki ZUS od umowy zlecenia 2020/2021. Czy wszystkie umowy będą oskładkowane?

Dodano: 18.09.2020 12:49 | 11 odsłon | 0 komentarzy

KPMG informuje, że temat pełnego oskładkowania umów zlecenia powraca we wrześniu 2020 r. jako przedmiot prac legislacyjnych. Wprowadzenie zmian w zakresie oskładkowania umów zlecenia planowane było już dużo wcześniej, jednak prace nad tym projektem zostały odłożone w czasie. Eksperci KPMG w Polsce zwracają uwagę na fakt, że nowe regulacje z jednej strony wiążą się ze zwiększeniem wpływów dla sektora publicznego, ale z drugiej strony mocno uderzą w finanse zarówno zleceniodawców, jak i zleceniobiorców, którzy w dalszym ciągu odczuwają skutki związane z recesją związaną z pandemią koronawirusa. Niewykluczone, że w większości przypadków podatnicy nie będą przygotowani na takie dodatkowe obciążenia.

Źródło: https:

Pełne oskładkowanie umów zleceń. Jakie mogą być koszty?

Dodano: 17.09.2020 16:12 | 34 odsłon | 0 komentarzy

W resorcie rodziny, pracy i polityki społecznej rozważa się pełne oskładkowanie umów zleceń. Eksperci firmy doradczej KPMG oceniają, że taka zmiana przyniosłaby wzrost wpływów z tytułu składek, ale jednocześnie mocno uderzyłaby w zleceniodawców i zleceniobiorców w czasie kryzysu koronawirusowego.

Źródło: www.podatki.biz

Niższy podatek to nie wszystko. Co przyniosą zmiany w CIT?

Dodano: 17.09.2020 5:10 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Podwyższenie progu „małego podatnika”, obniżka stawki CIT i szereg ulg podatkowych mają zachęcić przedsiębiorców do prowadzenia biznesu. Czy planowane zmiany rzeczywiście ułatwią prowadzenie działalności i zachęcą do zmiany jej formy? Eksperci prognozują, że duże zmiany proponowane przez rząd dotkną jedynie nielicznych podatników.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Slim VAT 2021 - uproszczenia administracyjne dla podatników

Dodano: 16.09.2020 12:43 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Rządowe Centrum Legislacji przedstawiło 18 sierpnia plany nowelizacji ustawy o VAT oraz prawa bankowego. Pakiet nazwany przez Ministerstwo Finansów SLIM VAT zapowiada szereg uproszczeń administracyjnych dla podatników. Dokument zakłada wejście w życie z dniem 1 stycznia 2021 roku rozwiązań takich jak m.in. wydłużenie czasu na odliczenie VAT czy ujednolicenie kursów walut obcych dla celów VAT i podatków dochodowych. Eksperci ostrzegają jednak, że niektóre zapisy ustawy mogą budzić wątpliwości interpretacyjne.

Podatki 2021: Ulga abolicyjna do likwidacji?

Dodano: 15.09.2020 16:22 | 19 odsłon | 0 komentarzy

Rząd rozważa zlikwidowanie tzw. ulgi abolicyjnej, dzięki której Polacy pracujący za granicą, którzy jednocześnie są polskimi rezydentami podatkowymi, nie muszą płacić podatku dochodowego w Polsce (w pewnym uproszczeniu). Zmiany mogą wejść w życie już z początkiem 2021 r. Eksperci firmy audytorsko-doradczej Grant Thornton wskazują, że likwidacja ulgi może szczególnie mocno uderzyć w niektóre zawody, w tym np. w część polskich marynarzy.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2021: Unijny pakiet zmian w VAT budzi wątpliwości

Dodano: 15.09.2020 16:22 | 22 odsłon | 0 komentarzy

Rząd powinien przekazać do konsultacji społecznych projekt ustawy wprowadzającej przepisy unijnej dyrektywy z 5 grudnia 2017 r. - twierdzi Konfederacja Lewiatan. Unijne regulacje dotyczą niektórych obowiązków wynikających z podatku VAT w przypadku świadczenia usług i sprzedaży towarów na odległość. Eksperci oceniają, że zmiany będą wymagać dostosowania się branży e-commerce, dlatego potrzebne jest szybkie przyjęcie polskiej ustawy.

Źródło: www.podatki.biz

Utrata majątku i więzienie. Resort sprawiedliwości chce zaostrzyć kary za korupcję

Dodano: 11.09.2020 5:11 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Eksperci uważają, że nie da się pozbyć patologii jedynie przez podniesienie widełek w kodeksie karnym. Potrzebne są dalej idące zmiany.

Źródło: forsal.pl

Utrata majątku i więzienie. Resort sprawiedliwości chce zaostrzyć kary za korupcję

Dodano: 11.09.2020 5:05 | 58 odsłon | 0 komentarzy

Eksperci uważają, że nie da się pozbyć patologii jedynie przez podniesienie widełek w kodeksie karnym. Potrzebne są dalej idące zmiany.

Źródło: forsal.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2020 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone