sobota, 23 czerwca 2018 r.  Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
Wiadomości z tagiem Dyrektywa  RSS
Podatkowe Espresso 23/2018

Dodano: 21.06.2018 1:00 | 2 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Zakres znaczeniowy pojęcia dostawy o charakterze ciągłym; [Express podatkowy] Nocleg zapewniany pracownikom tymczasowym przez agencję pracy tymczasowej nie jest dla nich nieodpłatnym świadczeniem podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym; Pytanie prejudycjalne do TSUE- Wykładnia art. 146 ust. 1 lit. a i b oraz art. 131 Dyrektywy 112; Uchwała NSA - Przesłanki zawieszenia biegu terminu przedawnienia zobowiązania na podstawie art. 70 § 6 pkt 1 o.p.; [Legislacja] Ustawa o wspieraniu nowych inwestycji opublikowana w Dzienniku Ustaw; [PwC w prasie] Fiskus żąda VAT od zagranicznych firm.

Źródło: https:

Podatkowe Espresso 21/2018

Dodano: 08.06.2018 17:09 | 7 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Spółka komandytowa nie może być uznana za spółkę kapitałową w rozumieniu Dyrektywy Kapitałowej; [Express podatkowy] Kwalifikacja na gruncie ustawy o PIT podróży odbywanych przez zleceniobiorców na terytorium Niemiec w celu wykonywania zleceń; Nabywcy można odmówić odliczenia VAT, gdy w chwili zapłaty zaliczki wiedział, że realizacja tej dostawy jest niepewna; [Legislacja] Projekt ustawy o zmianie ustawy o pracowniczych programach emerytalnych – publikacja; [PwC w prasie] Przychody i koszty związane z pochodnymi instrumentami finansowymi zabezpieczającymi kurs waluty na transakcjach towarowych należy zaliczyć do dochodu osiągniętego z działalności ogólnej, a nie z zysków kapitałowych.

Źródło: https:

Uzgodniono nowe przepisy unijne o karach za pranie pieniędzy

Dodano: 07.06.2018 17:07 | 21 odsłon | 0 komentarzy

Kraje członkowskie UE zaakceptowały w czwartek porozumienie prezydencji bułgarskiej z PE w sprawie nowych przepisów dotyczących prania pieniędzy. Dyrektywa ma blokować przestępcom dostęp do środków finansowych i wykorzystywanie ich do celów terrorystycznych.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Spółka komandytowa nie może być uznana za spółkę kapitałową w rozumieniu Dyrektywy kapitałowej

Dodano: 05.06.2018 1:00 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok, w którym wskazał, że nie budzi wątpliwości w świetle orzecznictwa TSUE, że spółka komandytowo-akcyjna jest uznawana za spółkę kapitałową. Natomiast spółka komandytowa nie spełnia warunków do uznania jej za spółkę kapitałową.

To koniec bankowości jaką znamy? UE zmienia zasady gry

Dodano: 28.05.2018 13:47 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Dyrektywa PSD2 dla banków może oznaczać zwiększenie konkurencji, na czym mogą skorzystać klienci i firmy technologiczne spoza sektora.

Tagi: Dyrektywa
Źródło: www.rp.pl

reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone