czwartek, 02 kwietnia 2020 r.  Imieniny: Franciszka, Malwiny, Władysława
Wiadomości z tagiem Doradcy  RSS
Doradcy podatkowi ostrzegają przed błędami w specustawie antykryzysowej

Dodano: 27.03.2020 12:58 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Krajowa Izba Doradców Podatkowych wskazuje na nieścisłości w projekcie nowelizacji specustawy antykryzysowej, które mogą doprowadzić do tego, że część przedsiębiorców nie otrzyma zadeklarowanej im pomocy od rządu. Chodzi m.in. o warunki, które trzeba spełnić, żeby zostać zwolnionym z ZUS na 3 miesiące. Samorząd doradców podatkowych postuluje też o rozszerzenie tej ulgi także na małe i średnie przedsiębiorstwa.

Doradcy podatkowi napisali 46 propozycji do specustawy osłonowej dla przedsiębiorców

Dodano: 16.03.2020 21:31 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Propozycję 46 zmian przepisów podatkowych sformułowali doradcy podatkowi pracujący w specjalnym zespole Krajowej Rady Doradców Podatkowych. Zespół ekspertów został powołany w piątek 13 marca aby pomóc urzędnikom Ministerstwa Finansów w tworzeniu założeń do specustawy, która ma uchronić przedsiębiorców przed skutkami sytuacji kryzysowej wywołanej koronawirusem.

Doradcy podatkowi pracują nad pakietem osłonowym dla firm

Dodano: 15.03.2020 17:14 | 10 odsłon | 0 komentarzy

W piątek samorząd doradców podatkowych powołał specjalny zespół, który ma pomóc rządowi w pracach nad specustawą wprowadzającą pakiet osłonowy dla przedsiębiorców. Chodzi m.in. o przesunięcie terminów podatkowych, zaniechanie poboru niektórych podatków oraz rezygnację z kar dla biznesu, który może mieć problemy z terminowym rozliczeniem podatków, ze względu na trudną sytuację w kraju. Prace są na finiszu

Tagi: Pracy, Doradcy
Źródło: https:

Doradcy podatkowi apelują do Ministra Finansów o pilne przesunięcie terminów podatkowych

Dodano: 12.03.2020 23:10 | 13 odsłon | 0 komentarzy

W związku z epidemią koronawirusa, samorząd doradców podatkowych zaapelował do Ministra Finansów oraz Minister Rozwoju o przesunięcie terminów podatkowych, odstąpienie od wymierzania kar za ich niedochowanie oraz szybkie przyjęcie specustawy, łagodzącej negatywne skutki zaistniałej sytuacji kryzysowej.

Źródło: https:

Doradca restrukturyzacyjny do restrukturyzacji

Dodano: 12.03.2020 5:07 | 119 odsłon | 0 komentarzy

By uzyskać licencję doradcy restrukturyzacyjnego, trzeba przynajmniej trzy lata zarządzać majątkiem przedsiębiorstwa. To utrudnia dostęp do zawodu.

Tagi: Doradcy
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Prof. Adam Mariański: Doradca podatkowy najlepszym doradcą firm rodzinnych

Dodano: 06.06.2018 8:51 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Doradcy podatkowi to jedyny zawód przygotowujący się do nowej roli zarządcy sukcesyjnego przedsiębiorstwem osoby fizycznej - stwierdził prof. dr hab. Adam Mariański, Przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych. Już kilkadziesiąt osób przeszkoliło się w tej tematyce, uzyskując certyfikaty doradcy firm rodzinnych.

Źródło: ksiegowosc.infor.pl

reklama

Copyright © 2008-2020 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone