wtorek, 10 grudnia 2019 r.  Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
Wiadomości z tagiem Dodatkowo  RSS
Grupa Żywiec: Dodatkowe zobowiązanie podatkowe po kontroli ŚUCS to ok. 85 mln zł

Dodano: 10.12.2019 5:07 | 0 odsłon | 0 komentarzy


Grupa Żywiec otrzymała protokół, sporządzony w ramach kontroli podatkowej, prowadzonej w spółce przez naczelnika Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach (ŚUCS), podała spółka.

Źródło: inwestycje.pl

Dodatkowe odsetki wypłacane w zależności od zysku nie stanowią kosztów uzyskania przychodów

Dodano: 09.12.2019 0:00 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok w zakresie ustalenia, czy zapłacone odsetki dodatkowe z tytułu pozyskanych pożyczek, stanowią koszt uzyskania przychodu.

Źródło: https:

Skutki bilansowe wprowadzenia przepisów o przeciwdziałaniu marnotrawieniu żywności

Dodano: 29.11.2019 5:07 | 20 odsłon | 0 komentarzy

Zeszyty Metodyczne Rachunkowości nr 19 (499) z dnia 01.10.2019 r.
Ustawa o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności wprowadza mechanizmy mające na celu zapobieganie marnowaniu żywności m.in. poprzez nałożenie obowiązku zawarcia z organizacją pozarządową umowy dotyczącej nieodpłatnego przekazywania żywności na cele społeczne oraz wprowadzenie opłat i kar za marnowanie żywności. Dodatkowo na sprzedawcę żywności prowadzącego księgi rachunkowe nałożono obowiązek zamieszczania w sprawozdaniu finansowym informacji o wysokości należnej opłaty lub wartości żywności przekazanej organizacjom pozarządowym na cele społeczne.

Skąd pozyskać finansowanie dla biznesu?

Dodano: 27.11.2019 5:10 | 3 odsłon | 0 komentarzy


Prowadzenie firmy wiąże się z nierzadko z dużym nakładem finansowym. Dodatkowe fundusze pomagają przedsiębiorcom w bieżącym funkcjonowaniu lub też zostają przeznaczone na rozwój biznesu. O tym, skąd pozyskać korzystne finansowanie na rozwój biznesu...

Tagi: Dodatkowo
Źródło: inwestycje.pl

KNF nałożył na TFI 5 mln zł kary za nieodpowiedni nadzór nad kontrahentem [Prawo dla nieprawnika]

Dodano: 26.11.2019 7:46 | 28 odsłon | 0 komentarzy

5 listopada br. KNF nałożyła na Lartiq TFI karę w wysokości 5 milionów złotych m.in. za nieprawidłowe wykonywanie bieżącego nadzoru nad podmiotem, któremu Towarzystwo powierzyło zarządzanie portfelami inwestycyjnymi funduszy inwestycyjnych. Dodatkowo nałożono sankcję administracyjną w postaci cofnięcia zezwolenia na wykonywanie działalności.

Źródło: feedproxy.google.com

Cudowny wiek XXII [Felietonik Marcina Masnego]

Dodano: 26.11.2019 7:46 | 13 odsłon | 0 komentarzy

Pieniądze płyną znów z Fedu i EBC, ale znów płyną do banków, a nie do gospodarki. Nie do tzw. "ludzi". Banki znów zainwestują część tego zasilania w gospodarkę, ale znów każą jej płacić odsetki nie do udźwignięcia w recesji. Większość dodrukowanych środków znów pójdzie w spekulację, choćby w mleko, pszenicę i surowce. Ceny znów pójdą w górę, niespłacalne długi narosną. Recesji nie unikniemy. Recesja uderzy w ubezpieczenia, bo inaczej być nie może. Dodatkowo tlący się kryzys bankowy pogłębi zapaść sztucznie pobudzanej gospodarki. Zwiewam na księżyc. Za blisko? No to na Marsa.

Źródło: feedproxy.google.com

Firma na próbę: Plusy i minus tego rozwiązania

Dodano: 21.11.2019 5:11 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Od 30 kwietnia rozpoczynający działalność gospodarczą mogą założyć firmę na próbę, czyli działalność nieewidencjonowaną. Taką możliwość wprowadził art. 5 ustawy z 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców (Dz.U. poz. 646). Zgodnie z nim nie stanowi działalności gospodarczej działalność wykonywana przez osobę fizyczną, której przychód z niej należny nie przekracza w żadnym miesiącu 50 proc. kwoty minimalnego wynagrodzenia, o którym mowa w ustawie z 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (Dz.U. z 2017 r. poz. 847 oraz z 2018 r. poz. 650). To oznacza, że w tym roku nie może być to więcej niż 1050 zł miesięcznie. Dodatkowo wprowadzono wymóg, że taka osoba nie mogła w okresie ostatnich 60 miesięcy prowadzić firmy. Osoby zainteresowane takim rodzajem działalności muszą jednak pamiętać, że jeśli przychód przekroczy kwotę graniczną, to ich firma zmienia charakter począwszy od dnia, w którym to nastąpiło.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Art Games Studio pozyskało nowych inwestorów, 24 V debiutuje na NewConnect

Dodano: 12.11.2019 5:08 | 16 odsłon | 0 komentarzy


Art Games Studio zacieśniło współpracę z głównym akcjonariuszem Gaming Factory poprzez podpisanie ramowej umowy o współpracy, podała spółka. Dodatkowo w akcjonariacie Art Games Studio pojawili się inwestorzy instytucjonalni. Spółka 24 maja zadebiutuje...

reklama

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone