środa, 26 września 2018 r.  Imieniny: Cypriana, Justyny, Łucji
Wiadomości z tagiem Czerwińska  RSS
Minister Finansów T. Czerwińska: przyszłoroczny deficyt będzie rekordowo niski

Dodano: 25.09.2018 17:06 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Minister finansów Teresa Czerwińska powiedziała, że przyszłoroczny deficyt planowany w projekcie budżetu będzie rekordowo niski. Premier Mateusz Morawiecki i Minister Finansów Teresa Czerwińska ogłosili w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów przyjęcie...

Partnerzy społeczni o projekcie przyszłorocznego budżetu i polityce wobec osób starszych

Dodano: 24.09.2018 11:06 | 12 odsłon | 0 komentarzy


Minister finansów Teresa Czerwińska przedstawiła dziś partnerom społecznym wstępny projekt przyszłorocznego budżetu. Podkreśliła, że projekt gwarantuje stabilność i bezpieczeństwo finansów publicznych. Zaplanowano w nim dochody w wysokości...

Źródło: inwestycje.pl

Czerwińska w Krynicy: System podatkowy może być prosty, ale nie może być archaiczny

Dodano: 06.09.2018 5:07 | 34 odsłon | 0 komentarzy

System podatkowy może być prosty, ale musi uwzględniać procesy gospodarcze, musi być stabilny, ale przy tym elastyczny, w przeciwnym razie będzie archaiczny - mówiła w środę podczas XXVIII Forum Ekonomicznego w Krynicy minister finansów Teresa Czerwińska.

Exit tax, stawka 9% CIT, Innovation Box - zmiany w podatkach od 2019 roku

Dodano: 31.08.2018 12:50 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Zdaniem minister finansów Teresy Czerwińskiej wprowadzenie tzw. exit tax to wyrównanie warunków gry i deklaracja, że zyski, które zostały wypracowane w kraju, powinny być tutaj opodatkowane. W obszernym wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej Teresa Czerwińska omawia m.in. najnowsze pomysły resortu finansów w zakresie zmiany przepisów ustawy o CIT i ustawy o PIT. Przekonuje, że proponowane zmiany w podatkach, obok uszczelnienia systemu, mają przede wszystkim służyć ożywieniu inwestycji, a także m. in. uregulowaniu kwestii opodatkowania kryptowalut, rozliczania kosztów podatkowych dotyczących samochodów używanych w firmach. Stawka 9% CIT ma objąć ponad 440 tys. przedsiębiorstw.

Czerwińska o wprowadzeniu exit tax: Zyski wypracowane w kraju powinny być tu opodatkowane

Dodano: 31.08.2018 11:07 | 31 odsłon | 0 komentarzy

Wprowadzając tzw. exit tax chcemy wyrównać warunki gry i powiedzieć: zyski, które zostały wypracowane w kraju, powinny być tutaj opodatkowane - mówi w rozmowie z PAP minister finansów Teresa Czerwińska o jednym z elementów kolejnej zmiany w podatkach, proponowanej przez jej resort.

Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Czerwińska o exit tax: Zyski wypracowane w kraju powinny być tu opodatkowane [WYWIAD]

Dodano: 31.08.2018 11:05 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Wprowadzając tzw. exit tax chcemy wyrównać warunki gry i powiedzieć: zyski, które zostały wypracowane w kraju, powinny być tutaj opodatkowane - mówi w rozmowie z PAP minister finansów Teresa Czerwińska o jednym z elementów kolejnej zmiany w podatkach, proponowanej przez jej resort.

Źródło: forsal.pl

Duże zmiany w podatkach; możliwa nowa ustawa o VAT- wywiad z Teresą Czerwińską

Dodano: 30.08.2018 15:04 | 9 odsłon | 0 komentarzy

W wywiadzie dla Dziennika Gazety Prawnej, minister finansów Teresa Czerwińska omawia najnowsze projektowane zmiany w podatkach dochodowych. Mówi m.in. o exit tax, zmianach w rozliczaniu kosztów samochodów firmowych, raportowaniu schematów podatkowych. Minister finansów nie wyklucza też w dalszej perspektywie zupełnie nowej ustawy o VAT.

reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone