poniedziałek, 17 lutego 2020 r.  Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza
Wiadomości z tagiem Czas  RSS
Czas na sporządzenie informacji ZUS IWA za 2019 r.

Dodano: 15.02.2020 5:10 | 4 odsłon | 0 komentarzy

Gazeta Podatkowa nr 5 (1671) z dnia 16.01.2020 r., autor: Dorota Wyderska
W przypadku gdy w każdym miesiącu ubiegłego roku płatnik składek zgłaszał do ubezpieczenia wypadkowego określoną liczbę osób, ma wówczas obowiązek sporządzić i przekazać do ZUS informację o danych do ustalenia składki na ubezpieczenie wypadkowe. Dane, które płatnik w niej wykaże, generalnie służą do ustalenia przez ZUS wysokości stopy procentowej składki na ubezpieczenie wypadkowe dla płatnika. Informację tę sporządza się na formularzu ZUS IWA i przekazuje do ZUS do 31 stycznia danego roku.

Źródło: www.gofin.pl

MFPR: Czas na decyzję ws. przekazania funduszy z OFE do ZUS: 1 VI do 1 VIII 2020

Dodano: 12.02.2020 11:05 | 17 odsłon | 0 komentarzy


Uczestnicy otwartych funduszy emerytalnych (OFE) będą mieli czas na decyzję o ewentualnym przekazaniu funduszy z OFE do ZUS i złożenie stosownej deklaracji od 1 czerwca do 1 sierpnia 2020 roku, podało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej ...

Źródło: inwestycje.pl

Czy można rozliczyć hulajnogę elektryczną w działalności gospodarczej?

Dodano: 06.02.2020 5:10 | 6 odsłon | 0 komentarzy


Czas stracony w korku kosztuje statystycznego mieszkańca dużego miasta w Polsce ponad 3 tysiące złotych rocznie - wynika z danych firmy Deloitte. Nic więc dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą się elektryczne hulajnogi, które ...

Tagi: Czas, Polsat
Źródło: inwestycje.pl

Czas rozliczyć się z cen transferowych i z CFC

Dodano: 03.02.2020 5:10 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Do poniedziałku firmy handlujące z podmiotami powiązanymi muszą sporządzić dokumentację podatkową i złożyć uproszczone sprawozdanie.

Tagi: Czas
Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Czym zajmuje się firma faktoringowa? Proste wyjaśnienie trudnego tematu

Dodano: 01.02.2020 5:10 | 9 odsłon | 0 komentarzy


Zmieniające się przepisy prawne, niestabilna koniunktura gospodarcza w kraju i za granicą, bariera popytowa - wszystko to może uniemożliwić nie tylko rozwój, ale i samo prowadzenie biznesu. Do tego dochodzą długie terminy płatności dyktowane przez...

Tagi: Czas, Proste
Źródło: inwestycje.pl

W gospodarce lepiej już było. Czas na kryzys

Dodano: 31.01.2020 5:06 | 33 odsłon | 0 komentarzy

Przed nami pogorszenie koniunktury. Świadczy o tym coraz więcej sygnałów ze świata i z kraju.

Tagi: Czas
Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Czas sprawozdań. Do 1 marca trzeba pamiętać o 21 sprawozdaniach

Dodano: 27.01.2020 12:13 | 8 odsłon | 0 komentarzy

21 sprawozdań powinny w najbliższym czasie złożyć do regionalnych izb obrachunkowych samorządy. Przypominamy siedem terminów.

Tagi: Czas
Źródło: samorzad.pap.pl

Zawieszenie a przerwanie biegu terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego

Dodano: 27.01.2020 9:41 | 10 odsłon | 0 komentarzy

Czas trwania terminu przedawnienia zobowiązania podatkowego może zostać wydłużony na skutek zawieszenia lub przerwania biegu terminu przedawnienia. Przy czym, różnicą są nie tylko przesłanki powodujące powstanie tych sytuacji, ale także sposób liczenia terminu po ich ustąpieniu.

Tagi: Czas, Prof
Źródło: https:

Urlop regeneracyjny (sabbatical) - czy w Polsce można wziąć kilka miesięcy urlopu?

Dodano: 27.01.2020 8:51 | 22 odsłon | 0 komentarzy

Pracujemy coraz więcej. Coraz częściej jesteśmy przemęczeni i bywamy przytłoczeni zawodowymi obowiązkami, szczególnie jeśli zajmujemy wysokie, odpowiedzialne stanowiska. Odczuwamy więc potrzebę odpoczynku i idziemy na urlop. Czasem to jednak za mało. A gdyby tak wyjechać na pół roku? Z pomocą może przyjść urlop sabbatical. Prawo pracy w Polsce gwarantuje każdemu pracownikowi co do zasady odpowiednio 20 lub 26 dni urlopu wypoczynkowego, jednak obecne warunki aktywności zawodowej, wywołują potrzebę znacznie dłuższej przerwy od obowiązków służbowych. Coraz częściej staje się to konieczne, by uniknąć wypalenia zawodowego oraz znaczącego spadku zaangażowania w pracę zespołu, co w sposób bezpośredni odbija się na wynikach i stanie całej organizacji. Urlop regeneracyjny, nazywany właśnie sabbatical jest coraz częściej spotykany w korporacjach na całym świcie. Czym jest taki urlop i kto może sobie na niego pozwolić tłumaczy aplikant radcowski Agata Majewska z Kancelarii Ślązak, Zapiór i Wspólnicy.

Źródło: https:

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2020 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone