czwartek, 26 kwietnia 2018 r.  Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda
Wiadomości z tagiem Czas  RSS
Czas zrewidować system. Podatki, PKB i inne obecne narzędzia ekonomiczne są przestarzałe

Dodano: 25.04.2018 11:05 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Potrzeba było groźby wojny handlowej między USA a Chinami, by rosnące rynki akcji i zyski korporacji przestały skrywać fakt, że globalny system gospodarczy znajduje się na skraju kryzysu egzystencjalnego. Globalna stabilność finansowa jest wątpliwa.

Tagi: Globalny, Czas
Źródło: forsal.pl

Zmiany i wyzwania technologii: technika ubezpieczeniowa [XXI Kongres na XXI wiek]

Dodano: 24.04.2018 11:05 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Dawno, dawno temu składki w ubezpieczeniach wyznaczało się na bazie prawa wielkich liczb. Zakładano, że przy dostatecznie dużej próbie częstość występowania zdarzenia będzie dowolnie bliska prawdopodobieństwu. Czym większy zbiór danych, tym lepsze oszacowanie przyszłych wypłat. Warunek - same ryzyka włączane do zbioru muszą być podobne. Wtedy może zadziałać kolejna reguła ubezpieczeń - wzajemność i solidaryzm.

Źródło: feedproxy.google.com

Tygodniowy Przegląd Rynku Obligacji: Czas przemyśleć swoją strategię

Dodano: 21.04.2018 5:07 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Stopy procentowe wzrosną, przez co wartość obligacji i akcji spadnie. Niektóre sektory konsumenckie mogą nadal oferować wysokie zyski. To może być dobry moment na ulokowanie środków w bezpiecznych aktywach

Źródło: inwestycje.pl

Czas na przekazanie zgłoszenia ZUS ZSWA

Dodano: 18.04.2018 11:12 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Gazeta Podatkowa nr 23 (1480) z dnia 19.03.2018 r., autor: Dorota Wyderska
Zatrudniając pracowników urodzonych po 31 grudnia 1948 r., którzy wykonują prace w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, należy opłacać za nich do ZUS składkę na Fundusz Emerytur Pomostowych oraz prowadzić dodatkową dokumentację (ewidencję) dotyczącą wykonywanej przez nich pracy. Do obowiązków pracodawcy należy też zgłoszenie w organie rentowym okresów pracy, w których zatrudniał pracowników w szczególnych warunkach lub przy wykonywaniu pracy o szczególnym charakterze. Zgłoszenie to przekazuje się w ściśle określonym terminie.

Źródło: www.gofin.pl

Umowa zlecenia i umowa o dzieło a składki ZUS

Dodano: 17.04.2018 12:50 | 0 odsłon | 0 komentarzy

Czym różni się umowa zlecenia od umowy o dzieło? Czy w obu przypadkach zostaniemy objęci ubezpieczeniami: emerytalnym, rentowym, wypadkowym i zdrowotnym?

Tagi: Umowa, Czas
Źródło: kadry.infor.pl

PIT-WZ a PIT-PFR – czym się różnią i jak działają?

Dodano: 14.04.2018 2:52 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Od początku roku pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę mogą zlecić rozliczenie podatkowe fiskusowi. Należy podkreślić, że od bieżącego roku pracodawcy nie rozliczają już swoich pracowników – obowiązek więc ciąży na każdym indywidualnie. PIT-37 można wypełnić we własnym zakresie, albo wybrać inną opcję i skorzystać z rozliczenia przez urząd skarbowy – PIT-WZ lub PIT-PFR. Czym się różnią i jak to działa? Obie usługi umożliwiają uzyskanie wypełnionej wstępnie deklaracji, by czas rozliczenia skrócić do minimum. PIT PFR dostępny jest od 15. marca i polega on na przekazaniu podatnikowi zeznania podatkowego, który po weryfikacji zaakceptuje zeznanie. Ta usługa dostępna jest już od

Tagi: Czas, Obie
Źródło: bse.pl

Już za miesiąc X Europejski Kongres Gospodarczy. Jubileuszowa edycja będzie wyjątkowa

Dodano: 13.04.2018 11:58 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Jak zmienia się Kongres? Czym zaskoczy uczestników jubileuszowa edycja? Kto przyjedzie do Katowic? Informacje o ostatnich przygotowaniach z pierwszej ręki.

Źródło: finanse.wnp.pl

12 proc. zgonów w Polsce powiązanych ze smogiem

Dodano: 12.04.2018 10:55 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Około 45 tys. osób rocznie umiera w Polsce z powodu narażenia na zanieczyszczenie powietrza, to 12 proc. wszystkich zgonów – poinformowano w środę w Katowicach podczas konferencji zorganizowanej w ramach ogólnopolskiej kampanii "Czas na czyste powietrze".

Źródło: energetyka.wnp.pl

Podatkowe Espresso 15/2018

Dodano: 12.04.2018 1:00 | 6 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] TSUE - Korekta odliczenia VAT jest obowiązkowa także wtedy, gdy wstępne odliczenie nie mogło zostać dokonane zgodnie z prawem; [Express podatkowy] Odpowiedzialność członka zarządu w świetle VAT; Czas pracy nie jest wyznacznikiem wartości przychodu, w stosunku do którego przysługują 50 % koszty uzyskania przychodu; Pożyczki zaciągnięte przez uczelnię wyższą, przeznaczone na pokrycie wydatków związanych z budową, nie podlegają PCC; [Nowości legislacyjne] Projekt ustawy o zmianie ustawy Ordynacja podatkowa - zmiany w zakresie interpretacji indywidualnych dotyczących podmiotów powiązanych; [PwC w prasie] Rozliczenia podatkowe można uprościć i zautomatyzować.

Źródło: https:

Gdzie szukać sezonowej pracy (na pół etatu) będąc studentem? Zostań własnym szefem!

Dodano: 10.04.2018 18:59 | 54 odsłon | 0 komentarzy

Czym są opcje binarne?

Tagi: Gdzie, Czas
Źródło: www.finanseosobiste.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone