piątek, 19 października 2018 r.  Imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
Wiadomości z tagiem Centre  RSS
W interesie publicznym jest zmniejszanie obciążeń publicznoprawnych ponoszonych przez przedsiębiorstwa

Dodano: 04.10.2018 5:09 | 5 odsłon | 0 komentarzy


Na podpis prezydenta czeka projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku rolnym, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych oraz ustawy o podatku leśnym. Business Centre Club stoi na stanowisku, iż w interesie publicznym jest dostosowanie kwestii opodatkowania..

Źródło: inwestycje.pl

Podatek solidarnościowy zapłacą głównie indywidualni przedsiębiorcy

Dodano: 28.09.2018 14:47 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Rząd zamierza wprowadzić w przyszłym roku tzw. daninę solidarnościową. Wpływy z niej mają zasilać Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych. Jak oceniają eksperci Business Centre Club, w praktyce podatek solidarnościowy będą płacić głównie indywidualni przedsiębiorcy oraz firmy rodzinne, które rozliczają się płacąc podatek jednolity wg stawki 19 proc.

Źródło: www.podatki.biz

Długów wobec ZUS można się pozbyć

Dodano: 27.09.2018 5:10 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Zakład Ubezpieczeń Społecznych powołał w tym roku nowe jednostki organizacyjne – Centra Umorzeń (CUM). Utworzono je po to, by ujednolicić i zobiektywizować zasady rozstrzygnięć dotyczących umarzania lub rozkładania na raty należności z tytułu nieopłaconych składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne. Obsługują one już klientów wszystkich 43 oddziałów ZUS, jakie istnieją w kraju. Centra Umorzeń zostały utworzone w I Oddziale w Łodzi – CUM I (pierwsza instancja), Oddziale w Rzeszowie – CUM II (pierwsza instancja), Oddziale w Bielsko-Białej – CUM III (druga instancja).

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Podatki 2019: MF zaostrzy przepisy ws. dodatkowych zobowiązań podatkowych?

Dodano: 25.09.2018 14:54 | 21 odsłon | 0 komentarzy

W przyszłym roku w życie wejść mają m.in. nowe regulacje dotyczące dodatkowych zobowiązań podatkowych. Ministerstwo Finansów zamiera wprowadzić np. możliwość podwojenia lub potrojenia stawki. Planowane zmiany krytycznie oceniają eksperci Business Centre Club, którzy apelują o modyfikacje poszczególnych przepisów.

Źródło: www.podatki.biz

Pew Research: zwolennicy skrajnej prawicy cierpią na "gospodarczą nostalgię"

Dodano: 22.09.2018 11:05 | 15 odsłon | 0 komentarzy

Dziesięć lat od wybuchu globalnego kryzysu finansowego pracownia badawcza Pew Research Center sprawdziła, jak ludzie z całego świata postrzegają kondycję gospodarek swoich krajów i ich perspektywy. Wnioski są bardzo ponure - pisze Quartz.

Źródło: forsal.pl

Podatki 2019: Exit tax z różnymi stawkami podatkowymi

Dodano: 21.09.2018 14:54 | 33 odsłon | 0 komentarzy

Nowy podatek od wyjścia (tzw. exit tax) ma zacząć obowiązywać już od 2019 r. W praktyce obowiązywać mają różne stawki podatkowe (3 lub 19 proc.). Jak oceniają eksperci Business Centre Club, nowa danina może wpłynąć negatywnie na możliwości rozwoju polskich przedsiębiorstw.

Źródło: www.podatki.biz

Exit tax niesie ze sobą wiele ryzyk dla przedsiębiorców

Dodano: 21.09.2018 7:25 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Dobiegły końca konsultacje publiczne nt. projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, ustawy - Ordynacja podatkowa oraz o zmianie niektórych innych ustaw, wprowadzającego do polskiego systemu m.in. podatek od wyjścia. Planowane regulacje w zakresie exit tax podsumowuje i ocenia prof. Adam Mariański, ekspert Business Centre Club.

Źródło: https:

reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone