piątek, 28 lutego 2020 r.  Imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany
Wiadomości z tagiem Business  RSS
Emerytury stażowe - pracodawcy krytycznie o projekcie

Dodano: 27.02.2020 15:25 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Wprowadzenie do polskiego systemu emerytalnego tzw. emerytur stażowych mogłoby w praktyce oznaczać kolejne obniżenie wieku emerytalnego - twierdzą eksperci Business Centre Club. Organizacja ocenia też, że takie zmiany prowadziłyby do nierównowagi w systemie emerytalnym. Projekt nowelizacji w tej sprawie przedstawił niedawno klub parlamentarny PSL-Kukiz’15.

Źródło: www.podatki.biz

Dematerializacja akcji - spółki muszą liczyć się z nowymi obowiązkami

Dodano: 20.02.2020 15:27 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Z początkiem 2021 r. akcje każdej spółki akcyjnej i komandytowo-akcyjnej mają być już zdematerializowane. W praktyce papierowe dokumenty akcji zostaną zastąpione zapisami cyfrowymi. Eksperci Business Centre Club wskazują, że spółki muszą liczyć się z wieloma nowymi obowiązkami, a część z nich powinna zostać wypełniona już w I półroczu 2020 r.

Źródło: www.podatki.biz

Limit kosztów usług niematerialnych. Co zmienia niedawny wyrok NSA?

Dodano: 17.02.2020 15:55 | 17 odsłon | 0 komentarzy

Pod koniec stycznia br. Naczelny Sąd Administracyjny wydał korzystny wyrok dla zasad rozliczania kosztów usług niematerialnych w związku z limitem ich obliczalności. Jak wskazują eksperci podatkowi Business Centre Club, wyrok dotyczył konkretnej spółki, ale może mieć też wpływ na podatników znajdujących się w podobnej sytuacji i powinien mieć zdecydowanie szersze zastosowanie.

Źródło: www.podatki.biz

Delegowanie pracowników - BCC apeluje o przepisy ograniczające nadużycia

Dodano: 13.02.2020 16:42 | 21 odsłon | 0 komentarzy

W ramach planowanych zmian w przepisach dotyczących delegowania pracowników rząd mógłby zająć się także nadużyciami na rynku pracowników delegowanych spoza Unii Europejskiej - twierdzi Business Centre Club. Organizacja wskazuje, że problemy dotyczą stosowania umów cywilnoprawnych oraz zakładania spółek np. na Ukrainie i delegowania z nich pracowników do Polski.

Źródło: www.podatki.biz

reklama

Copyright © 2008-2020 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone