wtorek, 17 lipca 2018 r.  Imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny
Wiadomości z tagiem Business  RSS
Grupa Rusak przejmuje kolejną agencję celną

Dodano: 13.07.2018 5:10 | 1 odsłon | 0 komentarzy


Agencja Celna Nr 240 DIP Sp. z o.o. weszła w skład Grupy Rusak, która jest jednym z liderów rynku usług związanych z tematyką celną w Polsce. Dokonując przejęcia, firma Rusak Business Services, wzbogaciła się o dodatkowe oddziały na południu Polski...

Źródło: inwestycje.pl

Podatki 2018: Biznes krytykuje projekt zmian ws. suszu tytoniowego

Dodano: 09.07.2018 10:58 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Przygotowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zmiany w prawie mogą obniżyć skuteczność uszczelnienia systemu podatkowego w kontekście obrotu suszem tytoniowym - oceniają eksperci Business Centre Club. Modyfikacje mają dotyczyć tworzenia tzw. mikro-grup producentów tytoniu. Przewiduje się, że w efekcie może dojść do znacznego zwiększenia liczby takich grup.

Źródło: www.podatki.biz

Współcześni kapitaliści zainteresowani są nie tylko naszą kieszenią. Mają też ambicje przebudowy społeczeństw

Dodano: 07.07.2018 11:05 | 19 odsłon | 0 komentarzy

- O wiele łatwiej coś przewidzieć, jeśli najpierw dokona się ingerencji w zachowanie tak, by przybrało ono pożądane formy. Mówiąc wprost – rynek usiłuje nas, jako klientów i konsumentów, coraz mocniej popychać w preferowanym przez siebie kierunku, próbuje wpływać na nasze opinie, niekiedy wręcz zaganiać w określone miejsca niczym owce na pastwisku - mówi Shoshana Zuboff profesor amerykańskiej Harvard Business School.

Tagi: Business
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Kapitalizm inwigilacji. Nasze zachowanie jest już nie tylko śledzone, ale też zmieniane w określonym kierunku [WYWIAD]

Dodano: 07.07.2018 11:05 | 11 odsłon | 0 komentarzy

O wiele łatwiej coś przewidzieć, jeśli najpierw dokona się ingerencji w zachowanie tak, by przybrało ono pożądane formy. Mówiąc wprost – rynek usiłuje nas, jako klientów i konsumentów, coraz mocniej popychać w preferowanym przez siebie kierunku, próbuje wpływać na nasze opinie, niekiedy wręcz zaganiać w określone miejsca niczym owce na pastwisku - Shoshana Zuboff, profesor amerykańskiej Harvard Business School.

Źródło: forsal.pl

Podatki 2018: Przedsiębiorcy wybrali najprzyjaźniejsze urzędy skarbowe

Dodano: 02.07.2018 14:42 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Przedsiębiorcy już po raz 16. wybrali najprzyjaźniejsze urzędy skarbowe w ramach konkursu pn. "Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy". Najwięcej urzędów nagrodzono w województwach: mazowieckim (13), śląskim (8) oraz zachodniopomorskim (7). Konkurs organizowany jest co roku przez Business Centre Club przy współudziale resortu finansów.

Źródło: www.podatki.biz

Podatki 2018: MF opublikowało bazę stawek podatku od nieruchomości

Dodano: 27.06.2018 14:42 | 25 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Finansów opublikowało bazę stawek podatku od nieruchomości, które obowiązują w poszczególnych gminach. Jak oceniają eksperci Business Centre Club, taka baza stanowi duże ułatwienie dla podatników posiadających nieruchomości na terenie różnych gmin.

Źródło: www.podatki.biz

Prowadzenie sklepu internetowego – czego potrzebujesz, aby zacząć?

Dodano: 26.06.2018 15:08 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Według raportu przygotowane w 2018 roku przez Business Insider 54% internautów kupuje przez internet. Szacuje się, że branża e-commerce będzie nadal dynamicznie się rozwijać, a niebawem jej roczna wartość przekroczy 50 miliardów złotych. Koniunktura na handel w sieci wydaje się być doskonała. Od czego zacząć prowadzenie sklepu internetowego, by zwiększyć swoją szansę na sukces?

Tagi: Business
Źródło: www.rp.pl

Trump wściekły na Harleya. "Zwiększymy im podatki!"

Dodano: 26.06.2018 13:51 | 1 odsłon | 0 komentarzy

Donald Trump zaatakował producenta motocykli Harleya-Davidsona za decyzję o wyprowadzeniu ich produkcji ze Stanów z powodu wojny handlowej prezydenta z Unią Europejską - podały portal Business Insider i agencja Reutera

Źródło: www.rp.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone