wtorek, 19 listopada 2019 r.  Imieniny: Elżbiety, Faustyny, Pawła
Wiadomości z tagiem Brak  RSS
Jak transmitować. Sesja rady na YouTube - ekspert wylicza zagrożenia

Dodano: 15.11.2019 17:06 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Brak umowy przetwarzania, ryzyko zablokowania nagrania czy możliwość transferu danych poza UE - ekspert ds. ochrony danych wylicza na co narażają się samorządy

Tagi: Brak
Źródło: samorzad.pap.pl

Sesja rady na YouTube - ekspert wylicza zagrożenia

Dodano: 14.11.2019 13:47 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Brak umowy przetwarzania, ryzyko zablokowania nagrania czy możliwość transferu danych poza UE - ekspert ds. ochrony danych dr Maciej Kawecki wylicza w rozmowie z Serwisem Samorządowym PAP, na co narażają się samorządy zamieszczające nagrania z sesji organów kolegialnych na platformie internetowej YouTube.

Źródło: samorzad.pap.pl

Podatkowe Espresso 38/2019

Dodano: 14.11.2019 0:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Opłaty za świadczenie usług hostingu nie podlegają podatkowi u źródła; [Express podatkowy] TSUE - Opodatkowanie produktów energetycznych zużywanych w elektrociepłowni zakładu, w którym zostały one wytworzone; Opinia Rzecznika Generalnego - Brak bezpośredniej skuteczności przepisu z dyrektywy VAT zwalniającego świadczenie niektórych usług ściśle związanych ze sportem lub wychowaniem fizycznym; Zagadnienie na uchwałę NSA - Klasyfikacja statystyczna (PKWiU) - element stanu faktycznego czy element normy prawnej? [Legislacja] Zniesienie limitu 30-krotności składek na ZUS.

Fundacja rodzinna konieczna, by zaplanować zmiany pokoleniowe w polskich firmach

Dodano: 12.11.2019 11:05 | 20 odsłon | 0 komentarzy

Fundacje rodzinne funkcjonują od dawna w wielu porządkach prawnych. Brak analogicznego rozwiązania na gruncie prawa polskiego powoduje, że rodzimi przedsiębiorcy zmuszeni są zainteresować się zagranicznymi fundacjami rodzinnymi. Powoduje to odpływ kapitału do innych jurysdykcji oraz wiąże się z utratą w pewnym stopniu kontroli nad majątkiem na rzecz osób zagranicznych.

Tagi: Fundacja, Brak
Źródło: rss.gazetaprawna.pl

Podatkowe Espresso 37/2019

Dodano: 07.11.2019 0:00 | 8 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Pełnienie funkcji członka zarządu w spółce zależnej bez wynagrodzenia skutkuje powstaniem przychodu dla spółki; [Express podatkowy] Pytanie prejudycjalne do TSUE - Ocena zgodności art. 86 ust. 10b pkt 2 lit. b i ust. 10i ustawy o VAT z prawem UE; Usługi w zakresie rozwoju biznesu nie są objęte limitem z art. 15e ustawy o CIT; Brak obowiązków spółki jako płatnika PIT w związku z dobrowolnym umorzeniem udziałów w spółce z o.o.; [Legislacja] Projekt ustawy o rozstrzyganiu sporów dotyczących podwójnego opodatkowania oraz zawieraniu uprzednich porozumień cenowych został podpisany przez Prezydenta.

Źródło: https:

Brak rachunku i płatność gotówką to nie dowody na fikcyjność transakcji

Dodano: 31.10.2019 13:50 | 8 odsłon | 0 komentarzy

Zdaniem sądu ani brak rachunków bankowych, ani dokonywanie płatności gotówką, ani też brak kontaktu ze stroną, nie mogą stanowić żadnego dowodu na fikcyjność transakcji.

Tagi: Brak
Źródło: https:

Podatkowe Espresso 36/2019

Dodano: 31.10.2019 0:00 | 13 odsłon | 0 komentarzy

W numerze: [Orzeczenie tygodnia] Wyrok 7 sędziów NSA - Skutki podatkowe w VAT zmiany formy użytkowania infrastruktury przez jednostkę organizacyjną gminy z nieodpłatnej na "symbolicznie" odpłatną; [Express podatkowy] Opinia Rzecznika Generalnego TSUE - Wyłączenie ze zwolnienia z podatku u źródła dywidend wypłacanych przez spółki z UE swoim spółkom dominującym zarejestrowanym na Gibraltarze; Brak możliwości odliczenia kosztów kwalifikowanych w postaci usług zewnętrznych za lata 2016-2017; Interpretacja ogólna MF w sprawie sposobu ustalania dochodu zwolnionego podatku dochodowego, uzyskanego z działalności gospodarczej określonej w decyzji o wsparciu; [Legislacja] Nowe wzory formularzy podatkowych PIT.

Źródło: https:

Bank Millennium podtrzymuje cel 1 mld zł zysku bez zdarzeń jednorazowych w 2020 r.

Dodano: 28.10.2019 17:05 | 24 odsłon | 0 komentarzy


Bank Millennium podtrzymuje cel osiągnięcia 1 mld zł zysku netto bez zdarzeń jednorazowych w przyszłym roku, poinformował Banku Millennium Joao Bras Jorge.

Źródło: inwestycje.pl

5 zasad korzystnego ubezpieczania

Dodano: 25.10.2019 5:07 | 29 odsłon | 0 komentarzy


Lista potencjalnych zagrożeń, które mogą się nam przytrafić jest bardzo długa - począwszy od kradzieży, chorób, aż po różnego rodzaju wypadki. Wiele z nich trudno uniknąć, ale możemy zniwelować ich skutki. Brak ubezpieczenia może przynieść złudne pozory..

Tagi: Wielu, Brak, Listy
Źródło: inwestycje.pl

5 zasad korzystnego ubezpieczania

Dodano: 25.10.2019 5:07 | 19 odsłon | 0 komentarzy


Lista potencjalnych zagrożeń, które mogą się nam przytrafić jest bardzo długa - począwszy od kradzieży, chorób, aż po różnego rodzaju wypadki. Wiele z nich trudno uniknąć, ale możemy zniwelować ich skutki. Brak ubezpieczenia może przynieść złudne pozory..

Tagi: Wielu, Brak, Listy
Źródło: inwestycje.pl

Starsze wiadomości »
reklama

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone