środa, 08 lipca 2020 r.  Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
Wiadomości z tagiem Auto  RSS
Jak wprowadzić do firmy właściciela jego prywatny samochód

Dodano: 06.07.2020 5:11 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Właściciel przedsiębiorstwa ma zamiar wprowadzić do firmy swój prywatny samochód osobowy z przeznaczeniem do wykorzystywania go na potrzeby związane z prowadzoną działalnością gospodarczą. Auto zostało zakupione kilka lat temu od osoby prywatnej, ale obecny właściciel twierdzi, że zawarta wówczas umowa kupna-sprzedaży zaginęła i nie posiada innych dokumentów, które potwierdzałyby transakcję. W jaki sposób wprowadzić samochód do firmy i ująć to zdarzenie w księgach rachunkowych?

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Jak rozliczyć naprawę powypadkową auta i odszkodowanie od ubezpieczyciela

Dodano: 04.07.2020 5:11 | 3 odsłon | 0 komentarzy


X spółka z o.o. (podatnik VAT czynny) zajmuje się sprzedażą artykułów AGD. 25 września 2018 r. uszkodzeniu uległ jeden z samochodów osobowych spółki (środek trwały). Auto służy wyłącznie do działalności gospodarczej (obiektywnie wykluczone jest użytkowanie samochodu przez pracowników na potrzeby prywatne) – w spółce obowiązuje regulamin użytkowania pojazdów służbowych, ponadto auto garażowane jest pod siedzibą spółki i posiada zainstalowaną nawigację.

Tagi: Auto
Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Prezes Volkswagena był zszokowany aresztowaniem

Dodano: 02.07.2018 10:01 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Prezes Volskwagena Herbert Diess oznajmił w niemieckiej gazecie "Bild am Sonntag", że aresztowanie szefa Audi było dla niego szokiem, a cała sytuacja z Rupertem Stadlerem jest ciężka do zrozumienia. Nie wykluczył jednak powrotu Stadlera na stanowisko.

Tagi: Prezes, Auto, Biur
Źródło: https:

reklama

Copyright © 2008-2020 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone