środa, 25 kwietnia 2018 r.  Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki
Wiadomości z tagiem Akademia  RSS
Kiedyś trenowały tam słynne Orły Górskiego, teraz odnowiony obiekt wraca do ponownego obiegu

Dodano: 10.04.2018 12:15 | 2 odsłon | 0 komentarzy

Nie bał się zainwestować dużych pieniędzy i czasu w ruinę dawnego kompleksu, na którym w latach 70. ubiegłego wieku trenowała mistrzowska reprezentacja Polski, najpierw pod wodzą Kazimierza Górskiego, a potem - Jacka Gmocha. Z taką historią po prostu nie mogło się nie udać - mówi Michał Kleszczewski, prezes zespołu obiektów Strefa Sportu i właściciel Akademii Piłkarskiej EsKadra.

Źródło: biznes.interia.pl

Marek Ściążko: "Ubóstwo energetyczne" jest obecnie sztandarowym wezwaniem obrońców stosowania węgla

Dodano: 10.04.2018 6:02 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Uważam, że nie polityka klimatyczna decyduje o roli węgla w gospodarce komunalnej, a po prostu sprzeciw społeczny. Z kolei polityka ta oczywiście jest wyznacznikiem standardów dla zawodowej energetyki węglowej. Opłaty emisyjne będą rosły i w związku z tym zagrażają konkurencyjności przemysłu. Konieczne są w tym przypadku rozwiązania, które pozwolą osłonić przenoszenie energochłonnego przemysłu poza Polskę - podkreśla w rozmowie z portalem WNP.PL dr hab. inż. Marek Ściążko, prof. Akademii Górniczo-Hutniczej.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

Elektrownia jądrowa: decyzji o budowie nie ma. Lepsza będzie energetyka odnawialna?

Dodano: 09.04.2018 11:04 | 5 odsłon | 0 komentarzy

Od dawna prowadzone są u nas dyskusje dotyczące możliwości budowy elektrowni jądrowej. Szef resortu energii Krzysztof Tchórzewski jest orędownikiem tej inwestycji. Wskazuje między innymi na jej zeroemisyjność, dzięki czemu można by zrównoważyć emisję źródeł węglowych. Jednak nie wszyscy są przekonani do jej budowania. - Budowa elektrowni jądrowej wydaje się mocno dyskusyjna. Prognozując jej uruchomienie dopiero po 2035 roku i przy nakładach ponad 70 mld zł  nie widzę głębszego uzasadnienia. Rozwój technologii dla energetyki odnawialnej, energetyki wodorowej oraz magazynów energii jest tak szybki, że zrewolucjonizuje technicznie ten obszar - komentuje dla portalu WNP.pl Marek Ściążko, prof. Akademii Górniczo-Hutniczej.

Akademia Versum - poznaj szkolenie dla branży hair & beauty

Dodano: 09.04.2018 5:08 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Akademia Versum to internetowe szkolenie, które cieszy się dużą popularnością. Kurs jest łatwo dostępny i pozwala efektywnie poszerzyć wiedzę z zakresu marketingu, sprzedaży i obsługi klienta w salonach urody.

Tagi: Kurs, Akademia
Źródło: inwestycje.pl

Import węgla do Polski. Bez nowych złóż problem będzie narastał

Dodano: 07.04.2018 6:00 | 21 odsłon | 0 komentarzy

Import węgla do Polski w 2017 roku wyniósł około 13,3 mln ton. W branży obawiają się, że w roku 2018 i latach następnych ten import będzie się mocno zwiększał. - Import węgla, w szczególności dla szeroko rozumianych potrzeb energetycznych, i to z kierunku wschodniego, jest wstydem narodowym - mówi portalowi WNP.PL Marek Ściążko, prof. Akademii Górniczo-Hutniczej. A szef Sierpnia 80 Bogusław Ziętek podkreśla paradoksalność tego, że wynegocjowaliśmy w Unii Europejskiej zgodę na powstanie i uruchomienie nowych bloków energetycznych Opole, Jaworzno, Kozienice i Ostrołęka, a palić będziemy w nich nie naszym, lecz rosyjskim węglem.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

Marek Ściążko: Bez importu węgla nie damy rady zaspokoić potrzeb rynku

Dodano: 05.04.2018 13:15 | 12 odsłon | 0 komentarzy

Jedyną możliwością pokrycia zapotrzebowania na węgiel w energetyce jest zmniejszenie jego zużycia w ogrzewnictwie komunalnym, co naturalnie przyczyni się pozytywnie do obniżenia emisji smogowych - podkreśla w rozmowie z portalem WNP.PL dr hab. inż. Marek Ściążko, prof. Akademii Górniczo-Hutniczej.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

Rödl & Partner zdobywcą tytułów Dobra Firma 2018 i Dobry Pracodawca 2018

Dodano: 30.03.2018 8:48 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Rödl & Partner został wyróżniony w XI edycji ogólnopolskiego programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności, zdobywając tytuły: Dobra Firma 2018 i Dobry Pracodawca 2018. Program ma na celu wskazanie liderów biznesu społecznie odpowiedzialnego i upowszechnianie dobrych praktyk związanych z CSR. Patronat nad programem sprawuje Instytut Filozofii i Socjologii Polskiej Akademii Nauk.

reklama

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone