wtorek, 23 stycznia 2018 r.  Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
Wiadomości z tagiem Akademia  RSS
Akademia Versum - poznaj szkolenie dla branży hair & beauty

Dodano: 12.01.2018 5:09 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Akademia Versum to internetowe szkolenie, które cieszy się dużą popularnością. Kurs jest łatwo dostępny i pozwala efektywnie poszerzyć wiedzę z zakresu marketingu, sprzedaży i obsługi klienta w salonach urody.

Tagi: Kurs, Akademia
Źródło: inwestycje.pl

Blisko 50 przedsiębiorców skorzystało z wiedzy ekspertów podczas Akademii Bliżej Biznesu

Dodano: 11.01.2018 5:09 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Blisko 50 przedsiębiorców skorzystało z wiedzy ekspertów podczas Akademii Bliżej Biznesu. Jej trzy edycje odbyły się na terenie Dolnego Śląska pod koniec października.

Źródło: inwestycje.pl

Od maszyn po futurystyczny wieżowiec. Polskie firmy umacniają pozycję na Czarnym Lądzie

Dodano: 09.01.2018 10:55 | 14 odsłon | 0 komentarzy

Polacy budują w Afryce. Już nie tylko studnie i szkoły, ale kompleksy edukacyjne, magazyny, silosy na zboże, centra serwisowe maszyn rolniczych. Nie na taką skalę jak Chińczycy, którzy w niektórych krajach na kontynencie w 80 proc. zdominowali tamtejsze rynki budowlane. Ale mamy swoja renomę i pamiętają nas z lat 70. i 80., kiedy nasi inżynierowie wyjeżdżali do Afryki na kontrakty budowlane. Akademia Rybołówstwa i Nauk o Morzu w Angoli zbudowana przez sopocki Navimor już działa. Silosy zbożowe w Tanzanii zbuduje w tym roku spółka Feerum. Zaś zwycięzca konkursu amerykańskiego magazynu eVolo, futurystyczny wieżowiec Mashambas zaprojektowany przez architektów z Gliwic, czeka na wsparcie inwestorów.

Źródło: www.wnp.pl

Marek Ściążko, AGH, o zgazowaniu węgla, pomyśle na nasze górnictwo i kopalni Krupiński

Dodano: 08.01.2018 10:15 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Polskie górnictwo, ze względu na swoją specyfikę, to zintegrowana od zawsze z energetyką branża węgla brunatnego, obecnie postępuje także integracja energetyki z kopalniami węgla kamiennego. Rzecz nie w tym, który model jest lepszy, ale jak się zarządza w poszczególnych segmentach tego konglomeratu gospodarczego - podkreśla w rozmowie z portalem WNP.PL dr hab. inż. Marek Ściążko, prof. Akademii Górniczo-Hutniczej.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

Marek Ściążko, AGH, o niedoborze węgla, nowych kopalniach i zagrożeniach dla górnictwa oraz elektroenergetyki

Dodano: 05.01.2018 6:00 | 3 odsłon | 0 komentarzy

Nie wykluczam rozbudowy istniejących kopalń - przykład szybu Grzegorz w kopalni Taurona czy też budowy nowych w Zagłębiu Lubelskim. Nie przywróci to jednak zdolności wydobywczych do poziomu 70 mln ton węgla kamiennego - zaznacza w rozmowie z portalem WNP.PL dr hab. inż. Marek Ściążko, prof. Akademii Górniczo-Hutniczej.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

Potrzebna specjalna ustawa ułatwiająca budowę nowych kopalń węgla kamiennego i brunatnego

Dodano: 02.01.2018 6:00 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Nie byłoby w Polsce ani jednego kilometra autostrady, gdyby nie było ustawy autostradowej. Wybierzmy kilka złóż węgla kamiennego i brunatnego i stwórzmy specjalną ścieżkę, która ułatwiłaby inwestorom, krajowym i zagranicznym, budowę kopalń - mówi dla WNP.PL Zbigniew Kasztelewicz, kierownik Katedry Górnictwa Odkrywkowego w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Źródło: gornictwo.wnp.pl

PAN przeanalizowała kondycję ponad 900 polskich miast

Dodano: 31.12.2017 6:00 | 6 odsłon | 0 komentarzy

Leżący na Podlasiu niespełna 2,5-tys. Lipsk to miasteczko w najtrudniejszej sytuacji w kraju - wynika z analizy Polskiej Akademii Nauk dotyczącej ponad 900 miejscowości. W najlepszej kondycji - według naukowców - jest Święta Katarzyna na Dolnym Śląsku.

Źródło: biznes.interia.pl

Państwa biedne dogonią kiedyś bogate? Ekonomista: To mit. Taki efekt praktycznie nie występuje

Dodano: 27.12.2017 17:07 | 7 odsłon | 0 komentarzy

Jeśli z grupy krajów rozwijających się wyłączylibyśmy Chiny, to okaże się, że nie ma postępu, czyli tzw. efekt doganiania to mit - powiedział PAP Jacek Tomkiewicz, ekonomista z Akademii Leona Koźmińskiego. Dodał, że zjawisko nierówności w ostatnich latach nasiliło się.

Źródło: forsal.pl

Państwa biedne dogonią kiedyś bogate? Ekonomista: To mit. Taki efekt praktycznie nie występuje.

Dodano: 27.12.2017 17:05 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Jeśli z grupy krajów rozwijających się wyłączylibyśmy Chiny, to okaże się, że nie ma postępu, czyli tzw. efekt doganiania to mit - powiedział PAP Jacek Tomkiewicz, ekonomista z Akademii Leona Koźmińskiego. Dodał, że zjawisko nierówności w ostatnich latach nasiliło się.

Źródło: forsal.pl

Efekt doganiania państw bogatych przez biedne to mit

Dodano: 27.12.2017 14:27 | 11 odsłon | 0 komentarzy

Jeśli z grupy krajów rozwijających się wyłączylibyśmy Chiny, to okaże się, że nie ma postępu, czyli tzw. efekt doganiania to mit - powiedział Jacek Tomkiewicz, ekonomista z Akademii Leona Koźmińskiego. Dodał, że zjawisko nierówności w ostatnich latach nasiliło się.

Źródło: finanse.wnp.pl

reklama
Rapidox.pl

Copyright © 2008-2018 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone