wtorek, 12 listopada 2019 r.  Imieniny: Konrada, Renaty, Witolda
Wiadomości z tagiem Administracji Skarbowej  RSS
Nowa ulga w ZUS dla mikroprzedsiębiorców

Dodano: 29.10.2019 0:00 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji w ostatnich dniach opublikowano projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej złożony przez Ministra Przedsiębiorczości i Technologii („projekt nowelizacji ustawy”). Projekt ten zakłada rozszerzenie rozwiązań obecnie obowiązującego ‘Małego ZUS-u’ w celu obniżenia składek na ubezpieczenia społeczne osób fizycznych wykonujących działalność gospodarczą na mniejszą skalę. Ma objąć tych przedsiębiorców, których roczne przychody osiągnięte z pozarolniczej działalności gospodarczej w poprzednim roku kalendarzowym nie przekroczą kwoty 120 000 złotych. Szacuje się, że projektowana zmiana może objąć nawet 320 tysięcy mikroprzedsiębiorców. Wejście w życie proponowanych zmian do ustawy planowane jest na dzień 1 stycznia 2020 r.

Dalsza informatyzacja podatków jest nieunikniona

Dodano: 25.10.2019 7:11 | 9 odsłon | 0 komentarzy

Zdaniem wiceministra finansów i wiceszefa Krajowej Administracji Skarbowej Tomasza Słaboszowskiego dalsze procesy informatyzacyjne w sferze podatkowej są nieuniknione, inaczej administracja skarbowa i celna staną się barierą dla rozwoju całej gospodarki.

Program Współdziałania KAS z największymi firmami - Sejm uchwalił ustawę

Dodano: 17.10.2019 7:50 | 14 odsłon | 0 komentarzy

16 października 2019 r. Sejm uchwalił ustawę o rozstrzyganiu sporów dotyczących podwójnego opodatkowania oraz zawierania uprzednich porozumień cenowych, która przewiduje m.in. realizację Programu Współdziałania Krajowej Administracji Skarbowej z największymi i najbardziej wiarygodnymi firmami.

Raportowanie schematów podatkowych - MF odpowiada na pytania

Dodano: 16.10.2019 17:07 | 16 odsłon | 0 komentarzy

Ministerstwo Finansów opublikowało odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące zasad (zwłaszcza formalnych aspektów) raportowania schematów podatkowych (MDR). Jednocześnie Ministerstwo zachęca do zadawania kolejnych pytań w sprawach dotyczących składania dokumentów MDR do Szefa Krajowej Administracji Skarbowej - pytania można przesyłać na adres: [email protected]

Podatek minimalny od przychodów z budynków uderza w branżę hotelarską

Dodano: 15.10.2019 8:41 | 17 odsłon | 0 komentarzy

Podatek minimalny od przychodów z budynków po modyfikacji w 2019 r. objął wszystkie nieruchomości - budynki podatnika, które są oddane w najem lub dzierżawę. Zgodnie z interpretacją Krajowej Administracji Skarbowej podatek ma obciążać branżę hotelarską, co jest niezgodne z intencją ustawy. Zdaniem Rady Podatkowej Konfederacji Lewiatan gość hotelowy nie jest najemcą, usługa noclegowa to nie dzierżawa powierzchni, a opłata za nocleg to nie czynsz.

reklama

Copyright © 2008-2019 site.elk.pl  - wszelkie prawa zastrzeżone